PDA

Zobacz pełną wersję : Watolina - uzywal ktos?



cubah
07-09-05, 15:24
Cos takiego do wygluszania :

http://allegro.pl/show_item.php?item=62597544

nie znalazlem nic w archiwum wiec moze to nowosc;)?
PS.
jesli badziewiei trzyma H2O to prosze wybic mi to z glowy:)

kosiniak
07-09-05, 15:26
dziobku jezdz na jakis sklad budowlany i kup watę szklaną ale z większą i lością wełny, ja to miałem i było ok, bierz jak najgrubszą!!!!!! a worek tego wystraczy na 4 auta!!!!

cubah
07-09-05, 15:41
dziobku jezdz na jakis sklad budowlany i kup watę szklaną ale z większą i lością wełny, ja to miałem i było ok, bierz jak najgrubszą!!!!!! a worek tego wystraczy na 4 auta!!!!

wata odpada, jak chcesz miec zdroowe pluca:)

kosiniak
07-09-05, 15:43
bez przesady, chłopie co ty śpisz w tym samochodzie???? w takim razie przepłać z dużo mizerniejszym efektem, powodzenia :)

ppm702
07-09-05, 19:32
cubah, słuchaj to się nadaje i ja używałem, ale tylko do wytłumienia boczka drzwiowego - 3 warstwy na klej do boczka (najzwyklejszy w świecie butapren). Natomiast maty na blachę poszycia drzwi i stelarz pod boczkiem. Ta watolina ma tę zaletę, że nie ma właściwości kapilarnych (czyt. nie magazynuje wody). Moim skromnym zdaniem nadaje isę jak najbardziej, ale tylko do boczków. Aha i jeszcze jedno - później taki boczek ciężko wpiąć w zapinki ale jest to wykonalne :)

emg
07-09-05, 20:53
taka watolina nadaje się jak najbardziej do skrzyń subwoofera (zapobiega powstawaniu fal stojących - dudnienie, i zwiększa pozorną objętość skrzyni) i kurtek :lol: . Jako materiał tłumiący w drzwi moim zdaniem nie za bardzo, bo wbrew pozorom nie ma zbyt dużych własności tłumiących, chyba że nałożysz 134 warstwy.
Bardziej do wytłumiania nadaje się takie zielone gówno co w borewiczach wytłumiali podłogi, bo jest zbite.
A wełną mineralną do drzwi to jak kto lubi ;) , bo jak głośnik pracuje to trochę igiełek może latać :grin: .

kosiniak
07-09-05, 21:42
A wełną mineralną do drzwi to jak kto lubi ;) , bo jak głośnik pracuje to trochę igiełek może latać :grin: .
żebyśmy się zle nie zrozumieli, ja tego w drzwi nie wkłądałem tylko do tyłu w błotniki, dzrwi itp to wystarcza same maty!!!

emg
07-09-05, 21:47
żebyśmy się zle nie zrozumieli
no przecież nic nie mówię :grin:

kosiniak
07-09-05, 21:50
żebyśmy się zle nie zrozumieli
no przecież nic nie mówię :grin:
:D

locdog
09-09-05, 21:46
ja to bym nie robil takich prowizorek tylko kupil paste dietza (bo tansza od braxa i latwiej sie naklada) i zrobil to tj nalezy. wate niby tez mozna, zeby plastik nie pracowal razem z blacha, ale to nie bedzie to samo, a je*ania sie, zeby boczek nie odstawal co nie miara

cubah
19-09-05, 12:17
cubah, słuchaj to się nadaje i ja używałem, ale tylko do wytłumienia boczka drzwiowego - 3 warstwy na klej do boczka (najzwyklejszy w świecie butapren). Natomiast maty na blachę poszycia drzwi i stelarz pod boczkiem. Ta watolina ma tę zaletę, że nie ma właściwości kapilarnych (czyt. nie magazynuje wody). Moim skromnym zdaniem nadaje isę jak najbardziej, ale tylko do boczków. Aha i jeszcze jedno - później taki boczek ciężko wpiąć w zapinki ale jest to wykonalne :)

Wlasnie mialem na mysli boczek czyli zeby wypelnic komore drzwi czyms co tlumi fale powietrza-jak w glosnikach... tylko w glosnikach stosowali gabke kiedys a ta chlonie.. Z drugiej strony ile tej watoliny tam wlezie ? koszmar chyba...:P Rozumiem ze Tobie chodzilo z tym boczkiem o to samo?

[ Dodano: Pon 19 Wrz, 2005 ]

taka watolina nadaje się jak najbardziej do skrzyń subwoofera (zapobiega powstawaniu fal stojących - dudnienie, i zwiększa pozorną objętość skrzyni) i kurtek :lol: . Jako materiał tłumiący w drzwi moim zdaniem nie za bardzo, bo wbrew pozorom nie ma zbyt dużych własności tłumiących, chyba że nałożysz 134 warstwy.
Bardziej do wytłumiania nadaje się takie zielone gówno co w borewiczach wytłumiali podłogi, bo jest zbite.

hehe a gdzie to "gowno" moge dostac? W skladach budowlanych?


A wełną mineralną do drzwi to jak kto lubi ;) , bo jak głośnik pracuje to trochę igiełek może latać :grin: .

ppm702
21-09-05, 01:28
Rozumiem ze Tobie chodzilo z tym boczkiem o to samo?
tutaj Cię nie rozumiem... :(

cubah
21-09-05, 09:58
Rozumiem ze Tobie chodzilo z tym boczkiem o to samo?
tutaj Cię nie rozumiem... :(

Napisales "poszycia drzwi i stelarz pod boczkiem" - ja nie wiem co to ten boczek:)

ppm702
21-09-05, 17:41
poszycie drzwi to zewnętrzna blacha drzwi tyle że oklejana od wewnętrznej strony

stelaż (sorki za ortografa :oops: ) to kratownica widoczna po zdjęciu boczka zaraz pod nim i wykonana z blachy.