PDA

Zobacz pełną wersję : problem z zawieszeniem



cin1
26-03-08, 19:19
Witam wszystkich fanow civica. :aloha:
Przeczytalem wiele postow, ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.
Ostatnio przejezdzajac przez spiacego policjanta ( kolega kierowal) uslyszalen z przodu z lewej strony skrzypienie. Przystanolem i zaczolem naciskac na to kolo. Przy kazdym nacisnieciu slyszalne bylo skrzypienie. Mysle ze to moze byc albo amorek, albo sprezyna. Musze cos z tym zrobic bo dzewczyna zaczyna marudzic ( z samochodem nie z panna :)

abarth81
26-03-08, 19:26
Sworzeń dolny lub górny w wachaczu, u mnie podobnie było, pomogło wstrzyknięcie do sworznia białego smaru, bierzesz strzukawke i igłe smar do strzykawki przebijasz osłone gumową igiełka i wsztrzykujesz, metoda doraźna, ja niedługo wymieniam sworznie bo takie skrzypienie oznacza chyba ich zuzycie.

tfidos
26-03-08, 23:32
metoda doraźna, ja niedługo wymieniam sworznie bo takie skrzypienie oznacza chyba ich zuzycie.to jest metoda na zidentyfikowanie sprawcy skrzypienia, skrzypiący sworzeń oznacza "WYMIENIAJ MNIE TERAZ!!!!"
z tym nie ma zartow Panowie, u mnie tez na dniach zaczelo skrzypiec i zabieram sie za to jak najszybciej.
Wszystko bylo ok, dopoki nie wpadlem w pare poteznych dziur(nie wiedzialem co sie krylo w kaluzach :/ )

pawelek
27-03-08, 09:21
U mnie z przodu tak skrzypiała tuleja na wahaczu.
Jedź na diagnostykę podwozia na stację kontroli pojazdów (koszt 10 max. 20 zł)
i facet ci powie co jest nie tak.

cin1
29-03-08, 20:52
Podnioslem autko okazalo sie ze skrzypi metalowa obudowagorna amorka napakowalem tam tawotu i nastala cisza :aloha: Pozdrawiam i dzieki