PDA

Zobacz pełną wersję : Luz w gniazdach zaworowych



konrado
07-09-05, 12:21
Podczas wymiany uszczelniaczy zaworowych zauważyłem luz na zaworach w gniazdach, ale tylko na wydechowych rzędu 0,05mm. Stąd moje pytanie, czy to możliwe, że w silniku Vteca D16Z6 jest taki luz na zaworach wydechowych, czy tez oznacza to, że są do wymiany.

nick__t
07-09-05, 19:14
Zmierzyłeś luz rzędu 0,05 milimetra :570: :?: pewnie jeszcze miarą krawiecką? Chyle czoła :!:
ps:Jesli masz taki luz to nie masz problemu :wink:

rem36
07-09-05, 19:23
Zmierzyłeś luz rzędu 0,05 milimetra

Wprawne oko morze dostrzec szczeline rzedu 2 mikrometrow, tak mnie przynajmniej uczono :P

nick__t
07-09-05, 19:26
jak sie patrzy przez szczeline pod słońce i Cie oślepi to wiadomo że jakiś "prześwit" jest 8)
tylko potem oceń jego grubość w mikrometrach :P
a tak poważnie napisz coś więcej szczególnie to jak mierzyłeś ;)

konrado
07-09-05, 21:50
Panowie to była pomyłka :). Chodziło o 0,5mm.

nick__t
07-09-05, 22:36
Panowie to była pomyłka.........
Panowie i Panie :P
A jak to oceniłeś? łapiesz za zawór powyżej uszczelniacza ruszasz na boki i w prowadnicy masz 0,5mm? jesli tak to b.dużo :neutral: Wyciągnij zawór i pomierz jego średnice (w miejscu gdzie porusza sie w prowadnicy i tam gdzie nigdy nie pracował) jeśli różnice przy pomoiarze sięgną 0,1mm to już daje do myślenia, a jeśli z zaworem wszystko ok. to masz prowadnice do wymiany i ogólny remoncik głowicy :?
Pozdr.

konrado
07-09-05, 22:56
Sorry za brak Panie, ale niezauważyłem. Sprawdzałem, tak jak napisałaś, czyli ruszam zaworem powyżej uszczelniaczy. Luz jest, ale mozliwe, że nawet mniejszy niż 0,5mm, i tylko na wydechowych. Nawet niechce tego rozbierać, bo pewnie okaże się, że prowadnice do wymiany, głowica do planowania, pierścienie do wymiany itd. a niestać mnie w tej chwili na to :(

no1tasman
08-09-05, 20:57
Luz jest, ale mozliwe, że nawet mniejszy niż 0,5mm, i tylko na wydechowych
po pierwsze ciezko to sprawdzic na samochodzie - przy zalozonym uszczelniaczu i oleju plywajacym wkolo ;) ale jesli jest to wyczuwalne to faktycznie prowadnice szlak trafil - i wydechy siadaja czesciej od ssacych - takze standard...
po drugie - jesli masz wywalone prowadnice to wymiana uszczelniaczy moze niewiele dac gdyz zawor ustala sie w prowadnicy; jesli bedzie "latal" w prowadnicy to nowy uszczelniacz moze nie byc w 100% skuteczny i problem moze sie powtarzac;
po trzecie - skad kobieta (nick__t) wie tyle o silnikach ;) :shock:

ppm702
08-09-05, 22:25
skad kobieta (nick__t) wie tyle o silnikach
też o to pytałem ale odpowiedzi nie uzyskałem :P

Nawet nie czuję jak rymuję :lol: