PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie na benzynie, odcina przy 3,5tys ;/



DavidVTEC-E
07-12-13, 19:20
Witam. Mam taki problem. W moim D15B2 odcina zaplon na benzynie przy 3,5 tys rpm i wiecej nie chce dac z siebie
Na gazie jest ok pracuje normalnie. Przypomne ze nie jezdzilem na benz ponad pół roku, odpalałem i jezdzilem na gazie gdyz na benz nie chodzil (instalacja gazowa cos byla zle podlaczona i nie taki chyba przelacznik benz-gaz)
teraz wszystko ok tylko ze wlasnie odcina na benz, a na jałowym równo pracuje na benz.

Jaka przyczyna moze byc takiej pracy na benz?

KrzyChules
07-12-13, 21:41
zatkany filtr paliwa a najszybciej pompa paliwa zapyziała, wyjmij i zobacz na sitko pompy

DavidVTEC-E
08-12-13, 18:37
Ok, sprawdze to w tygodniu. Mam nadzieje ze to pompki sie dostane od bagaznika poprzez rewizje?

HEG8
08-12-13, 18:44
Komp w trybie serwisowym, robiłeś reset ECU??

dymek91
08-12-13, 23:14
Dokladnie tak, odlacz akumulator moze wystarczy, jezeli nie to zrob pelny reset z wyjeciem bezpiecznka backup 7.5 i procedura uczenia kompa;)

piotreek23
09-12-13, 08:36
Dokladnie tak, odlacz akumulator moze wystarczy, jezeli nie to zrob pelny reset z wyjeciem bezpiecznka backup 7.5 i procedura uczenia kompa
A czym się niby różni wyjęcie bezpiecznika od odłączenia akumulatora??? Elektrony wtedy zawracają?? Procedura uczenia kompa to na ten temat już rzeka postów jest...generalnie mit boi komp się sam dostosowuje nie zależnie od pseudo magicznych sztuczek..

Bananowy
09-12-13, 15:08
Miałem ten sam problem, reset pomógł. Wcześniej i na gazie i na pb świecił sie check engine, usterkę poprawiłem można powiedzieć niechcący bo przylutowywałem kable od instalacji i wyalilem aku na noc.

DamianPGN
09-12-13, 19:53
pompa paliwa, przerabialem juz to