PDA

Zobacz pełną wersję : centralny zamek - tylna klapa



artek_x64
24-03-08, 11:01
witam!
czy jest mozliwosc zamontowania w mojej hani silownika do tylnej klapy? mam opcje na pilocie otwierania tylnej klapy i przymierzam sie do zrobienia tego tylko najpierw chcialbym sie dowiedziec czy takie cos jest mozliwe...ma ktos taka opcje w swojej hani zamontowana ?

karpik85
24-03-08, 11:20
Domyślam się, żę masz auto w wersji EG3 czyli HB, pewnie, że dało by się zamontować siłownik, podłączyć go pod centralke zamka tylko pytanie po co? Naciśniesz przycisk na pilocie, zwolni się zamek tylnej klapy-szyby ale i tak ona się nie otworzy, będziesz musiał ją ręką podnośić, no chyba, ze jakąś sprężyne dołożysz... Da się to zrobić ale ja nie widze sensu takiej modyfikacji.

artek_x64
24-03-08, 11:28
no dobrze i o to chodzi zeby szyba sie otworzyla...albo cie nie rozumiem albo jak ty otwierasz drzwi w swojej hani centralka to pozniej nie musisz uzywac rak :P? to normalne...chodzi o to zeby ta szyba tylko odskoczyla tak jak przy otiweraniu kluczykiem lub od srodka samochodu... a nie wiesz ile by taka usluga by kosztowala w serwisie ?

zieloo007
24-03-08, 11:36
hm... nie jest konieczne zamontowanie siłownika w tylnej klapie, gdyż daleko do zamka nie masz zeby wlozyc i przekrecic kluczyk. A poza tym jest duzo roboty. Uwazam ze jest to zbedny bajer. Lepiej zamontowac sobie domykanie szyb i szyberdachu. :/

Ale kto co woli.
Pozdrawiam. :aloha:

karpik85
24-03-08, 11:40
w serwisie to nie wiem, za to mogę Ci napisać ile poza serwisem ;) Kupujesz zwykły siłownik slave za ok 10-15 złotych ciągniesz kable do klapy tylnej, w której montujesz siłownik i cięgno tak, żeby otwierało szybkę, kable podłączasz do stałego napięcia przez jakiś przekaźnik, który będzie uruchamiany impulsem z centralki zamka. Proste jak je****e :d :d Największym kosztem będzie chyba piwo, które trzeba będzie spożyć podczas operacji montażu ;)

artek_x64
24-03-08, 11:46
zamontowalem juz centralke z pilota teraz bede montowal domykanie szyb to o czy piszesz zieloo007 ale w serwisie raczej bo nie wiem kompletnie jak do tego sie zabrac, mam modul i schemat ale 0 wiedzy :P no skoro mowisz ze klapa to lipa i nie oplaca sie tego montowac to chyba sobie odpuszcze... a co do szyb to ile moze kosztowac taka usluga?

zieloo007
24-03-08, 12:02
Kiedys myślałem nad domykaniem szyb, bardzo fajna sprawa ale w końcu tego nie zrobiłem. Myślę, że w 100zł się zmieścisz za robocizne w zależności od zakładu.

artek_x64
24-03-08, 12:06
dzieki wielkie za odpowiedzi
pozdrawiam