PDA

Zobacz pełną wersję : Panowie proszę o naprowadzenie D15B2 ustawienie rozrządu



monley
23-03-08, 18:11
witam
jak mam ustawić wał korbowy, koło zębate wału korbowego ustawić na znak który jest na pompie oleju? czy też ustawić koło pasowe wału korbowego na znak który jest umieszczony na dolnej obudowie rozrządu?
Bo w instrukcji angieslkiej przedztawione są dwie wyżej wymienione możliwości i nie wiem którą zastosować do D15B2, bo koło zębate wałka rozrządu wiem jak ustawić tzn UP do góry i dwa znaki mają pokrywać się do płaszczyzny głwoicy

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

Mordziaty
23-03-08, 19:05
u mnie koło zębate korbowego jest ustawione strzałką do oznacznika na BLOKU a nie na obudowie. mniej więcej na godzinie 2 szukaj tego znacznika.

Bodzlo
23-03-08, 21:13
witam
jak mam ustawić wał korbowy, koło zębate wału korbowego ustawić na znak który jest na pompie oleju? czy też ustawić koło pasowe wału korbowego na znak który jest umieszczony na dolnej obudowie rozrządu?
Bo w instrukcji angieslkiej przedztawione są dwie wyżej wymienione możliwości i nie wiem którą zastosować do D15B2, bo koło zębate wałka rozrządu wiem jak ustawić tzn UP do góry i dwa znaki mają pokrywać się do płaszczyzny głwoicy

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!


Jak ustawisz koło pasowe na znak z obudowy to po zdjęciu znak na kole rozrządu będzie już ustawiony :) czy ustawisz na ten czy na ten nie ma róznicy

monley
24-03-08, 09:56
właśnie zwracałem szczególną uwagę i znak koła pasowego wału korbowego nie pokrywa się po założeniu ze zakiem na kole zębatym wału korbowego, nie wiem czy to prawda ale ustawia się koło zębate wału ze znakiem na pompie oleju w silnikach D16A7 i D16Z a w sinikach D13B, D15B podobno znak na kole pasowym wału ze znakiem odniesieia na obudowie dolnej rozrządu, jak to w końcu jest? po świętach we wtroek chce sobie poskładać i odpalić hanie ;)

Max Marcin
24-03-08, 10:01
Ty poszukaj
http://www.honda.lub.pl/htech/

monley
24-03-08, 13:52
coś mi ten twój link nie działa

jero11
24-03-08, 14:06
na kole zębatym wału jest takie lekkie nacięcie które musi się pokrywać ze strzałką na pompie oleju najlepiej ściągnij sobie manual i problem z głowy

http://img187.imageshack.us/img187/1193/rozrzdhc5.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=rozrzdhc5.jpg)

monley
24-03-08, 16:20
ok mam tego manuala :)

na tym princie pokazane jest zeby ustawić znak koła zębatego na znak umieszczony na pompie oleju, a na kolejnej stronie tego manuala pokazane jest żeby ustawić biały znak umieszczony na kole pasowym do znaku umieszczonego na obudowie rozrządu, więc mój problem jest taki ze jak ustawie znak na kole zębatym do znaku na pompie oleju to nie pokryje mi sie znak umieszczony na kole pasowym do zanku odniesienia na obudowie rozrzadu, i odwrotnie. angielski znam tak sobie ale wydaje mi się że tam pisze na tej stronie co dałeś z niej ten obrazek ze D15b i d13b ustawia się tak aby pokryły sie znaki z koła pasowego do znaku umieszczonego na obudowie rozrządu, a silniki D16 ustawia sie tak zeby znak na kole zębatym wału pokrywał się ze znakiem umieszczonym na pompie oleju.


jest to dla mnie ważne bo nie chcę zeby sie okazło ze po złozeniu honda będzie zmulona, i nie bedize rozwijac pełnej mocy, proszę wiec o konkretna odpowiedz jak to ma byc ustawione na zero i jak to wszystko poskładać zeby mieć 1000% pewności ze rozrzad jest na zero

Bodzlo
24-03-08, 17:50
Ustaw poprostu na znak który jest na kółku rozrządu i pompie . a tym na obudowie i kole pasowym sie nie sugeruj

jero11
24-03-08, 18:25
parę dni temu ustawiałem rozrząd w D15B2 korzystając z nacięcia na kole zębatym wału oraz strzałce na pompie oleju i wszystko jest 100% pewne (wcześniej ktoś źle ustawił rozrząd i był mułek)
Chociaż znak na kole pasowym też powinien się pokrywać ze znakami na obudowie może zakładasz odwrotnie zębatkę na wale? bo nie jest to obojętne :bicie: sprawdź czy nacięcie koła zębatego wału masz po prawej stronie klina tego koła zębatego czyli tak jak na manualu