PDA

Zobacz pełną wersję : Płyn chłodniczy Ubywa w znacznych ilościach.



kamilogon
23-03-08, 13:43
Nie odsyłajcie do szukajki iż przeczytałem praktycznie wszystkie opinie ale dalej nie jestem pewnie tego wszystkiego. u mnie wygląda to tak wleje do zbiorniczka płyn na max przejechałem 8 km silnik sie zagrzał wiatrak sie włączył temp utrzymywała sie mniej niż połowa, w chłodnicy jest płynu max po otwarciu korka. Po odczekaniu nocy w zbiorniczku jest płynu na minim. I właśnie nie wiem co jest grane, w oleju nie ma wody, silnik chodzi równo nie kopci, ma kopa zapala tez bardzo dobrze. Po nocy nie widać żadnych wycieków, w zbiorniczku nie ma syfów. Przy odpaleniu nie dymi jedynie co to wypluwa wodę po odpaleniu czasami, ale to pewnie skraplanie z tłumika. Co o tym sadzicie co to może być według was .. ?? ?????

w Najbliższym czasie mam zamiar wymienić chłodnicze i przedmuchać układ chłodzący. Co fakt ze stan mojej chłodniczy jest masakryczny ale nie widać wycieków co prawda jest troszkę wgnieciona i zardzewiała ale chłodzi dobrze. Czy może być taka sytuacja ze podczas rozgrzania silnika i jak powstaję ciśnienie wtedy coś zaczyna wyciekać z niej i sie spala na chłodnicy i wtedy ten płyn zostaje ciągnięty ze zbiorniczka jako uzupełnienie ( czy wtedy powinno by widać dym albo coś w tym stylu) Co o tym sadzicie Bardzo proszę o poważne odpowiedzi :):)

Egon
23-03-08, 14:29
musisz sprawdzic czy cos nie cieknie przejedz sie dosyc agresywnie po miescie albo gdzies na uboczu zeby porzadnie honde nagrzac i wtedy zatrzymaj sie i zobacz czy cos nie cieknie .

kamilogon
23-03-08, 15:05
jeszcze jest taka sytuacja ze na chłodnicy praktycznie całej widać taką sadze niebieską jak by sie tam spalał ten płyn zobacze co będzie sie działa po wymianie chłodnicy

skolopendra
23-03-08, 15:10
widać taką sadze niebieską jak by sie tam spalał ten płyn

chyba zacząłeś już panikować :agent:

podejrzewam ze do spalenia płynu z objawami powstania sadzy przydały by się ok 600 stopni
:speszony:


co będzie sie działa po wymianie chłodnicy

zacznijmy więc od tego

tfidos
24-03-08, 12:55
pompa wody jest szczelna?

chris_p
24-03-08, 21:45
U mnie też ubywało płynu- po wymianie uszczelki pod głowicą problem minął.

bydle
25-03-08, 18:28
uszczelka pod glowica...albo moze wyciek gdzies na laczeniach wezy

patryk
28-03-08, 00:24
miałem to samo , pewnego dnia przypadkiem odkryłem ze jeden z wezy jest pekniety ,

evil_kid
28-03-08, 06:56
musisz sprawdzic czy cos nie cieknie przejedz sie dosyc agresywnie po miescie albo gdzies na uboczu zeby porzadnie honde nagrzac i wtedy zatrzymaj sie i zobacz czy cos nie cieknie .
Na początek najlepszy pomysł...

p.s. Miałem podobny problem w jajku,zrobiłem jak wyżej(i dzięki panom policjantom-na radar mnie trafili) po zatrzymaniu zauważyłem powiększającą się plamę pod chłodnicą.Okazało się,że chłodnica była lekko dziurawa,lecz po ogarnięciu chłodnicy dalej płynu ubywało i niestety wyszło,że i uszczelka pod głowicą piardła...Więc kolego musisz szukać...
Pozdro

MrUkAs
25-04-08, 20:06
Od zakupu hondy musialem dolac juz 2L plynu chlodniczego. Auto mam juz 3 miechy. Dziwna sytuacja, bo sprawdzalem okolice chlodnicy - nigdzie nie widac osadow. Pod autem sucho. Auto nie kopci na bialo (poza dniami wilgotnymi). Najlepsze jest to, ze uzupelnilem plyn do maxa i auto stalo kilka dni, w ciagu tego postoju zrobilem aby 2km i dzisiaj patrze a tam zas ubylo plynu i jest miedzy max a min. Co to moze byc i jak jeszcze szukac by cos znalezc?

Mysle o dolaniu uszczelniacza chlodnicy zeby uszczelnil to przez co cieknie, ale boje sie zeby nie uszczelnil mi np. nagrzewnicy. Uzywal juz to ktos, dziala to?

skolopendra
25-04-08, 20:10
Pod autem sucho.

musi być mała dziurka i odparowywuje zaraz .cudów nie ma

MrUkAs
25-04-08, 21:08
Pod autem sucho.

musi być mała dziurka i odparowywuje zaraz .cudów nie ma

Pewnie tak jest, ale jak ta dziurke zlokalizowac? :(

Wlasnie ten uszczelniacz by to pewnie uszczelnil. Co myslicie? Ale boje sie tego wlac bo gdzies czytalem, ze moze tez nagrzewnice uszczelnic :|

BARTAS998
25-04-08, 21:32
ja myslalem ze spala mi plyn i obstawialem ze to uszczelka, jednak nie kiedys patrze na chlodnice a tam pod nia widze zielony plyn... od razu chlodnica do wymiany i ile zalalem tyle jest caly czas. Jak krecilem do konca to ubywalo moment, teraz krecenie do konca nie powoduje ubytkow wszytsko sie trzyma. W sumie to nie wiem od czego sie rozszczelnila chlodnica, ale lamelki z niej zaczely wychodzic.

MrUkAs
25-04-08, 21:48
No a u mnie te ubytki sa nie az tak duze i wystepuja w najmniej spodziewanych momentach. Ni to po jezdzie, ni to po postoju. Ogladalem chlodnice i w sumie nic nie zauwazylem...Mam dosc krotki przewod (ten gumowy) od zbiorniczka wyrownawczego do chlodnicy i jak odkrece korek wyrownawczego to ciezko potem zakrecic bo wszystko jest na styk, ale to chyba nie od tego?

A co powiecie na te uszczelniacze chlodnicy?? Uzywal ktos tego?? Bo wyczytac mozna rozne opinie...stad sie boje wlasnie tego wlac:(

karpik85
25-04-08, 22:11
Ja używałem w poprzednim aucie, kiedy miałem już duuuży wyciek. Sypałem wtedy do chłodnicy takie jakby wiórki aluminiowe, taki srebrny proszek. Wyciek został całkowicie zaklejony, auto sie nie grzało, ogrzewanie wnętrza działało prawidłowo czyli wszystko było idealnie. Kosztowało to na Allegro ok 10 złotych za małe opakowanie. Chyba firmy K2 o ile dobrze pamięta. Ja osobiście moge polecić na małe wycieki, bo ojciec u siebie potem też sypał ale miał wielką dizure i wtedy już oczywiście nie pomogło. W moim przypadku było pełne powodzenie.

MrUkAs
26-04-08, 13:43
W jaki sposob upewnic sie, ze nie jest to uszczelka pod glowica? Auto nie kopci (pozatym jak jest zimne i jest wilgotno). Pod korkiem oleju nic nie ma, oleju nie przybywa...

Zauwazylem dzisiaj, ze jak wlacze ogrzewanie i dmuchawe na II bieg to tak grzeje sobie srednio na jeza...

piotrek-mi
26-04-08, 17:59
Mi kiedyś pękł wąż od pompy po trasie i leciało jak diabli, kupiłem na stacji jakiś środek do uszczelniania chłodnic i było prawie, że ok. Pierwszy raz w życiu to wtedy stosowałem i byłem zadowolony. Wyciek był taki, że dolewałem litr wody na każde ok.20km, a po zalaniu tym uszczelniaczem dolałem litr w Częstochowie i dojechałem do Łodzi już bez dolewek.

stashek
27-04-08, 13:39
Mi ostatnio uciekł płyn ze zbiorniczka, niski poziom był bardzo ale w chłodnicy był full, no to dolałem i znowu ten sam poziom. Dzisiaj podjezdzam przed garaz, otwieram dzwi i ide do auta i słysze coś syczy, wjezdzam do garazu i plum, wylał sie płyn po zderzaku. Podejrzewam ze to wąż, bo chłodnica wyglada przyzwoicie, jutro to bede ogarniał

MrUkAs
27-04-08, 13:56
Podszedlem dzisiaj zobaczyc, oczywiscie plynu zas mniej :( Otwarlem zbiornik wyrownawczy i zachalem wachac, no i wyczulem woń spalin...Cos to moze oznaczac? :/ Dolalem plynu do maxu i poszedlem...

Lcfr
27-04-08, 16:23
Podszedlem dzisiaj zobaczyc, oczywiscie plynu zas mniej :( Otwarlem zbiornik wyrownawczy i zachalem wachac, no i wyczulem woń spalin...Cos to moze oznaczac? :/ Dolalem plynu do maxu i poszedlem...
To może być mylne... (ta woń). Nie musi być to jednoznaczne. Zauwazyłem, że jak cisnienie idzie na układ chłodzenia to jeszcze w płynie pojawiaja się często takie drobniutkie tłustawe farfocle.

MrUkAs
27-04-08, 16:39
Tlustawych farfocli to nie widzialem, jedynie male oczka w plynie. Cholera co dalej robic, bo juz mnie denerwuje to ubywanie plynu. Wlewac plyn uszczelniajacy z STP?

Lcfr
27-04-08, 17:00
Wlewac plyn uszczelniajacy z STP?
nie !!

Zdiagnozować, czy nigdzie nie ucieka na 100% ([b]pompa[b/] !!, rurki, chłodnica itd itd)
Jak nadal ubywa to robić uszczelkę - bo musi tamtędy uciekać.No chyba, że blok lub głowica walnięte...(głowice wyeliminujesz sprawdzeniem w zakładzie podczas robienia uszczelki a blok to jeden z rzadszych przypadków wiec można liczyc, że sie uda)
STP nie pomoze :)

MrUkAs
27-04-08, 17:06
Hm, chlodnice ogladalem, weze rowniez i nigdzie nie widze by moglo uciekac, pod autem sucho. A pompa wody to jest chyba tam gdzie rozrzad ale w tych okolicach rowniez wyciekow nie widze.

A jak wygladaja koszty z uszczelka glowicy? Musialbym miec 100% pewnosci ze to wlasnie uszczelka bo zrobie ja a okaze sie ze to nie ona i nadal bedzie ubywac :/

Lcfr
27-04-08, 17:10
Od zakupu hondy musialem dolac juz 2L plynu chlodniczego. Auto mam juz 3 miechy. Dziwna sytuacja, bo sprawdzalem okolice chlodnicy - nigdzie nie widac osadow. Pod autem sucho. Auto nie kopci na bialo (poza dniami wilgotnymi). Najlepsze jest to, ze uzupelnilem plyn do maxa i auto stalo kilka dni, w ciagu tego postoju zrobilem aby 2km i dzisiaj patrze a tam zas ubylo plynu i jest miedzy max a min. ?
Sprawdz jeszcze okolice pompy dokładnie. Tam czasem cieknie tak, że tego nie widac z góry ale od dołu auta zobaczysz(i plama tez nie zostaje).

MrUkAs
30-04-08, 13:10
Wlalismy z mechaniorem zdziebko uszczelniacza firmy wynn's. Tak na oko 80-90ml. Nagrzalismy auto, zrobilem krotki odcinek. Dzisiaj sprawdzam i w chlodni pod korek, w wyrownawczym bylo troche mniej ale to pewnie zassalo sobie do chlodni. Uzupelnilem dzisiaj w wyrownawczym i bede obserwowal. Uszczelniacz poki co nic nie zmienil. Plyn bez zmian, nagrzewnica dziala, etc. Oby tylko ubytkow plynu juz nie bylo...

_Qba_
04-05-08, 16:33
ostatnio tez mam problem ze znikajacym plynem chlodniczym, w dodatku pod korkiem chlodnicy i w zbiorniczku wyrownawczym pojawia mi sie szara maz, doslownie bloto.

Czy to bedzie olej dostajacy sie do ukladu chlodzenia???

Pytam w celu upewnienia bo uszczelka pod glowice juz zamowiona :D

Lcfr
04-05-08, 18:06
Czy to bedzie olej dostajacy sie do ukladu chlodzenia???

na 90% można stawiać na uszczelkę...

_Qba_
05-05-08, 12:50
hmm a jakies inne mozliwe opcje???

MrUkAs
05-05-08, 13:10
W moim przypadku chyba pomoglo wlanie uszczelniacza chlodnicy firmy wynn's. Zrobilem 60km i plyn bez zmian. Auto stoi juz tydzien i nic nie ubylo. Przed wlaniem ubywalo nawet po przejazdzce 2km. Mam nadzieje, ze problem sie rozwiazal ale bede dalej obserwowal stan plynu.

JeNNy_forever
05-05-08, 14:30
korzystając z okazji podepnę się pod temat... z płynem chłodniczym też mam przejścia od dość dawna - sytuacja bardzo podobna jak u kolegi - znika w zastraszającym tempie i pomimo tego że w zbiorniczku wyrównawczym prawie go nie widać to w chłodnicy po odkręceniu korka jest, silnik utrzymuje temperaturę poniżej polowy na wskaźniku... ale jeśli już mowa o uszczelce pod głowicą - jak mam zagrzany silnik i po wyąłczeniu odczekam chwile, uruchomie to idzie mi nie na wszystkie cylindry chwilke po czym zaczyna pracować prawidłowo. Do tego widziałem ostatnio że odpalony ciepły silnik strasznie mi zadymił na biało zaraz po odpaleniu (ciepły). Podejrzewam że może to być przyczyna nieszczelnego zestawu pierścieni i mi olej zalewa świecę ale z tego co tu wyczytałem to bardziej prawdopodobne wydaje mi sie że uszczelka pod głowicą dogorywa i przed trasą ostatnio jak dolałem płynu to był to powód zadymienia przez przeciek przez uszczelkę. Co Wy o tym myślicie? No i czy przy wymianie uszczelki konieczne jest planowanie głowicy?

Skoti
05-05-08, 14:32
Nie polecam wlewać różnych wynalazków bo tylko zapychają co póżniej prowadzi do wymiany dodatkowo chłodnicy.
Jeśli masz"błoto" w płynie tzn że olej przedostaje się do układu chłodzenia więc na 95% uszczelka pod głowicą(możliwe że pęknięta głowica lub blok silnika)

[ Dodano: Pon 05 Maj, 2008 ]

No i czy przy wymianie uszczelki konieczne jest planowanie głowicy?

Konieczne

Lcfr
05-05-08, 16:05
Do tego widziałem ostatnio że odpalony ciepły silnik strasznie mi zadymił na biało zaraz po odpaleniu (ciepły). Podejrzewam że może to być przyczyna nieszczelnego zestawu pierścieni i mi olej zalewa świecę ale z tego co tu wyczytałem to bardziej prawdopodobne wydaje mi sie że uszczelka pod głowicą dogorywa i przed trasą ostatnio jak dolałem płynu to był to powód zadymienia przez przeciek przez uszczelkę. Co Wy o tym myślicie? No i czy przy wymianie uszczelki konieczne jest planowanie głowicy?

uszczelka...

piorasss
07-05-08, 22:15
Ja mam podobnie jak Jenny. Po przejechaniu około 50-60 km temperatura skacze ja szalona góra-dół. Jak juz silnik wystygnie i sprawdzam płyn to w zborniczku mam po korek a w chodnicy pusto. Żeby uzupełnic stan musze dolać z 500 ml płynu. Wymieniłem termostat i po około tygodniu znowu sie grzeje. Nie zauwazyłem natomiast żadnego nalotu pod korkiem a moc też raczej nie spadła. tak wiec hmmm fazka, bo mysl o robieniu uszczelki troche mnie denerwuje.
Do tego miałem tez na ciepłym odpalanie na 3 gary, obroty skaczące i siwy dym z rury ale wymieniłem kable (na jednym miałem przebicie) i póki co chodzi normalnie. Tylko ta temperatura mnie cały czas drażni.

eVok
07-05-08, 23:41
hmm a jakies inne mozliwe opcje???
pęknięta głowica lub blok silnika

Skoti
08-05-08, 09:44
Ja mam podobnie jak Jenny. Po przejechaniu około 50-60 km temperatura skacze ja szalona góra-dół. Jak juz silnik wystygnie i sprawdzam płyn to w zborniczku mam po korek a w chodnicy pusto. Żeby uzupełnic stan musze dolać z 500 ml płynu. Wymieniłem termostat i po około tygodniu znowu sie grzeje. Nie zauwazyłem natomiast żadnego nalotu pod korkiem a moc też raczej nie spadła. tak wiec hmmm fazka, bo mysl o robieniu uszczelki troche mnie denerwuje.
Do tego miałem tez na ciepłym odpalanie na 3 gary, obroty skaczące i siwy dym z rury ale wymieniłem kable (na jednym miałem przebicie) i póki co chodzi normalnie. Tylko ta temperatura mnie cały czas drażni.

Jeśli temp. skacze to obstawiam czujnik temperatury. Co do siwego dymu to uszczelka pod głowicą. Sprawdz czy wywala ci płyn-jak tak to uszczelka

enrix
08-05-08, 10:48
podepne sie, ostatnio bo wycieczce na autostrade przy dosc dlugim jechaniu prawie v-max 200-220 km/h po jakims czasie temperatura zaczela rosnac i prawie wskazowka podeszla pod czerwone, zjechalem na parking otwieram maske a tam ze zbiorniczka wyrownawczego przez korek wycieklo sporo plynu... nie wiem czy mialem za duzo zalane plynu, czy moze to uszczelka pod glowica... plyn wrecz sie zagotowal, ale piany ani mazi olejowej nie bylo, odczekalem chwile i pozniej bylo wszystko w normie, ubywa tez mi olej, z tlumika nie kopci, wyciekow nie ma a ubywa dosc duzo jakies sugestie ?
Jesli to uszczelka jaka wybrac i jakie koszta ? pozdrawiam

piorasss
08-05-08, 11:29
Jeśli temp. skacze to obstawiam czujnik temperatury. Co do siwego dymu to uszczelka pod głowicą. Sprawdz czy wywala ci płyn-jak tak to uszczelka

Czujnika wpawdzie nie sprawdzałem ale wywala mi wode przez zbiorniczek i troche syfu jest w płynie tak więc podejrzewam najgorsze
:D

Skoti
08-05-08, 15:27
podepne sie, ostatnio bo wycieczce na autostrade przy dosc dlugim jechaniu prawie v-max 200-220 km/h po jakims czasie temperatura zaczela rosnac i prawie wskazowka podeszla pod czerwone, zjechalem na parking otwieram maske a tam ze zbiorniczka wyrownawczego przez korek wycieklo sporo plynu... nie wiem czy mialem za duzo zalane plynu, czy moze to uszczelka pod glowica... plyn wrecz sie zagotowal, ale piany ani mazi olejowej nie bylo, odczekalem chwile i pozniej bylo wszystko w normie, ubywa tez mi olej, z tlumika nie kopci, wyciekow nie ma a ubywa dosc duzo jakies sugestie ?
Jesli to uszczelka jaka wybrac i jakie koszta ? pozdrawiam

Może miałes układ zapowietrzony.




Jeśli temp. skacze to obstawiam czujnik temperatury. Co do siwego dymu to uszczelka pod głowicą. Sprawdz czy wywala ci płyn-jak tak to uszczelka

Czujnika wpawdzie nie sprawdzałem ale wywala mi wode przez zbiorniczek i troche syfu jest w płynie tak więc podejrzewam najgorsze
:D

Na pewno poszła uszczelka pod głowica wiec czeka cie jej wymiana. A najgorsze to jest jak zerwię się pasek rozrządu :)

JeNNy_forever
14-05-08, 19:09
no to sobie za długo nie pojeździłem od ostatniego opisania mojego problemu, dziś chciałem autko odpalić ale jedno cyknięcie i silnik nie kręci, wg mnie przez uszczelke do cylindra nalało sie płynu chłodniczego i tłok nie miał go jak wypompować ale po chwili odpaliła, najpierw na jeden chyba cylinder, potem sie przedmuchala reszta i zaczeła chodzić normalnie. Po przejechaniu może 5km już miałem wskaźnik temperatury na czerwonym polu to zjechałem na parking, w chłodnicy coś bulgotało sobie wiec lekko odkreciłem korek, zaczęło syczeć i syczało ze 20 sekund po czym chciałem odkręcić bardziej to mi *******zieliło korek w powietrze i miałem 2 metrową fontanne płynu chłodniczego hehehhe, auto na hol i pod dom... aha, jeszcze zaraz po odpaleniu przez jakieś 2km z rury pociskał ostro bialutki dym... autko stoi teraz pod blokiem i czeka na pana doktora, mam nadzieję że to trafna diagnoza i że przez to odpalanie nie trafił szlag korbowodu któregoś albo sworznia tłokowego :/

P.S. wiem że jest sporo tematów o uszczelkach ale jak by się ktoś jeszcze podpisywał w tym temacie to niech mnie zbeszta ale przy okazji napisze czy uszczelka za ok 50 zł bedzie dobra czy za chwile zdechnie? bo niestety koszt oryginalnej za 200 zł to dla mnie dość poważne wyzwanie niestety :( no i robocizna do tego :/ ale jak mus to mus

Lcfr
14-05-08, 22:08
P.S. wiem że jest sporo tematów o uszczelkach ale jak by się ktoś jeszcze podpisywał w tym temacie to niech mnie zbeszta ale przy okazji napisze czy uszczelka za ok 50 zł bedzie dobra czy za chwile zdechnie? bo niestety koszt oryginalnej za 200 zł to dla mnie dość poważne wyzwanie niestety :( no i robocizna do tego :/ ale jak mus to mus

jak kupisz tą za 50zł ta sa baaaaaaaaardzo duże szanse, ze do kosztów remontu dodasz koszt NASTEPNEJ uszczelki i NASTEPNEJ robocizny w niedługim czasie
Jak pod głowice to tylko ASO...

skolopendra
15-05-08, 23:59
Jak pod głowice to tylko ASO...


ile razy to trzeba powtarzać a oni dalej swoje :agent:



bo niestety koszt oryginalnej za 200 zł to dla mnie dość poważne wyzwanie

proponuje zacisnąć pasa

i
zapamiętać
wszelkie gumy i uszczelka to TYLKO ASO

i inni tak samo o tym niech pamiętają !! !!

MrUkAs
20-05-08, 18:53
Co moze byc przyczyna slabego nawiewu ciepla? Daje na max cieplo i nawiew na 1, 2, 3 itd a grzeje bardzo srednio...

Lcfr
20-05-08, 19:42
Co moze byc przyczyna slabego nawiewu ciepla? Daje na max cieplo i nawiew na 1, 2, 3 itd a grzeje bardzo srednio...
grzeje czy wieje???
jak słabo grzeje to sprawdz termostat....(opisywane wiele razy)

MrUkAs
20-05-08, 20:13
Raczej grzeje, bo leci letnie powietrze. Termostat chyba OK, bo temperatura na desce ani drgnie, auto sie nie grzeje...

Lcfr
20-05-08, 20:15
letnie ??
w lecie ??
powinno byc mocno ciepłe...


Termostat chyba OK, bo temperatura na desce ani drgnie, auto sie nie grzeje...
to nic nie znaczy....

MrUkAs
20-05-08, 20:26
No wlasnie teraz w lecie powinno byc mocno cieple, a jest zaledwie letnie :( Teraz to az tak na gwalt cieple powietrze potrzebne nie jest, ale ciekawi mnie czemu takie letnie leci.

No ale skoro termostat to czemu wskazuje odpowiednia temperature i auto sie nie grzeje, wentylator zalacza, etc??

Lcfr
20-05-08, 20:30
No ale skoro termostat to czemu wskazuje odpowiednia temperature i auto sie nie grzeje, wentylator zalacza, etc??
no to termostat
jak nie wierzysz to poszukaj.... w opcji :szukaj:

eVok
20-05-08, 20:31
może zapchana nagrzewnica być

MrUkAs
20-05-08, 20:58
Da sie jakos w latwy sposob oczyscic nagrzewnice? sa do tego jakies preparaty?

Lcfr
20-05-08, 21:01
Da sie jakos w latwy sposob oczyscic nagrzewnice? sa do tego jakies preparaty?
ehh.... ;/na 98% przyczyną opisanych objawów jestb termostat...
ale zacznij od czyszczenia nagrzewnicy....
cięzko jest poczytać forum i wymienic termostat za 50zł

CIV85
21-05-08, 00:01
to samo miale i umnie byl termostat za ktory zaplacilem 25zl i godzinka roboty zeby go zmienic. no bo jak pisze ze wieje ciepe to pewnei ma nie dogrzany silnik i tak jest dlatego obstawim na 99,9 termostacik

piorasss
24-05-08, 18:08
witam. pare dni temu odebrałem autko z naprawy. wymiana uszczelki. ale po przejechaniu około 300 km temperatura znowu skacze góra dół. moje pytanie brzmi : czy na wężyku od zbiorniczka wyrównawczego przy wkrecaniu na obroty powinno pchac powietrze (ciśnienie)??.
przez to znowu mi wywala płyn przez zbiorniczek i boje sie ze mechanior cos nawydziwał albo zle poskrecał.

piorasss
24-05-08, 18:08
witam. pare dni temu odebrałem autko z naprawy. wymiana uszczelki. ale po przejechaniu około 300 km temperatura znowu skacze góra dół. moje pytanie brzmi : czy na wężyku od zbiorniczka wyrównawczego przy wkrecaniu na obroty powinno pchac powietrze (ciśnienie)??.
przez to znowu mi wywala płyn przez zbiorniczek i boje sie ze mechanior cos nawydziwał albo zle poskrecał.

MrUkAs
05-06-08, 14:29
Kurka po dolaniu jakis 80ml tego uszczelniacza do chlodnic przez ponad 1,5 miesiaca bylo OK, nie ubywalo plynu. Teraz jednak zas zobaczylem ubytek, musialem dolac jakies 0,4L. I o dziwo tylko do chlodni, bo w wyrownawczym bylo OK. Czym moze byc spowodwane to, ze ubywa z chlodni a w wyrownawczym nie?

MrUkAs
21-06-08, 17:20
W jaki sposob mozna zdiagnozowac czy korek od chlodnicy jest sprawny? Moze u mnie ubywanie plynu jest spowodowane popsutym korkiem chlodnicy...

MrUkAs
25-06-08, 13:43
Dzisiaj sprawdzam plyn w chlodnicy. No i jak zawsze do chlodnicy musialem dolac. Ale co dziwne, w wyrownawczym plynu przybylo :( Jest teraz ponad max, a bylo miedzy min a max. Od czego przybylo tego plynu i co to moze byc? :(

inco
23-11-08, 00:24
a jak to jest z obiegiem w ukladzie chlodzenia. nie wiem czy u mnie jest wszystko ok. Silnik lapie temperature, jade tak jeszcze z 10 minut, otwieram maske i gorny waz od chlodnicy jest goracy, a ten drugi, dłuższy jest zimny!? tak ma byc?

bboyangel1
23-11-08, 01:00
miałem to samo płyn uciekał po przejechaniu kilku km nie widać było go w oleju ani nie kopcił silnik pracował normalnie obroty wszystko było ok a winowajcą była uszczelka pod głowicą koszt uszczelki z planowaniem ok 200-300zł w aso prawie dwa razy tyle

inco
23-11-08, 15:12
ktos moze mi odpowiedziec na pytanie?

skolopendra
23-11-08, 15:17
nie wiem czy u mnie jest wszystko ok.

ale jaki problem?

inco
23-11-08, 15:27
no czy ten dolny waz po nagrzaniu sie silnikoa powinien byc zimny?

skolopendra
23-11-08, 15:31
będzie dopiero ciepły jak zostanie otwarty pełny obieg cieczy

inco
23-11-08, 15:34
ok. dzieki za odpowiedz. czyli u mnie jest wszystko jak najbardziej ok. Myslalem, ze cos pzymarzlo:)

daniel_2007
23-11-08, 15:36
Witam wszystkich u mnie też ubywa płyn zauważyłem że jak uzupełnie ponad max. to płyn leci takim małym otworkiem przy pompie wodnej czy to normalne?

skolopendra
23-11-08, 15:57
normalne?

raczej nie pewnie już pompka do wymiany

astra
01-12-08, 20:07
witam.
dzisiaj zauwazylem ze w zbiorniczku wyrownawczym brakuje plynu,a pod korkiem oleju jest maselko i chyba poszla uszczelka pod golwica.dolalem plynu i zobacze co sie bedzie dalej dzialo,bo wiadomo ze przez zime moze sie zbierac maselko,tak slyszalem.macie jakies domowe sposoby zeby zdjagnozowac czy uszczelka paszle?jak mialem jeszcze astre i poszla mi uszczelka to mozna bylo to latwo sprawdzic,przy gazowaniu w zbiorniczku wyrownawczym robily sie pecherzyki powietrza,nie wiem czy w hondzie tez tak mozna sprawdzic.prubowalem i nic sie nie dzieje.temperatura tez w normie.

MrUkAs
13-01-09, 20:55
Odkad kupilem auto ubywa mi plyn chlodniczy. Zrobilem jakies 11kkm dolewajac plyn (w sumie dolalem dobre 10l). Wycieku nie ma, bo pod autem sucho. Masla pod korkiem oleju nie ma, oleju nie przybywa, przy gazaowaniu samochodu kopci delikatnie na siwo. W desperacji dolewalem uszczelniacza do chlodnicy, ale nic nie pomoglo...Ubywa plyn z chlodnicy, w wyrownawczym raczej zawsze jest tyle samo. Korek od chlodnicy wymienialem...Jak nie doleje plynu i jezdze to w korkach skacze mi wskazowka temperatury do polowy, niekiedy troche ponad polowe...Nie wiem co dalej z tym fantem robic... :/

Baracuzzz
13-01-09, 21:39
Z tego co piszesz wynika że poszła ci uszczelka pod głowicą. Jak dolałeś tego uszczelniacza to było ok bo to nie jest żadne lekarstwo tylko przedłużenie agoni. To rozwiązuje problem tylko na jakiś czas. Uszczelka poszła Ci pewnie w miejscu kanał wodny-cylinder i wali ci płyn w spaliny dlatego kopci. Możesz powąchać płyn czy nie pchnie benzyną/spalinami oraz spaliny czy nie zalatują tak specyficznie płynem chłodniczym. Obczaj to i napisz ale jak chłodnica i węże ok to na 100% uszczelka.

MrUkAs
13-01-09, 21:59
Jak wachalem plyn to raczej benzyny tam nie czulem...Przy otwartym korku od wyrownawczego i chlodnicy zadnego bablenia rowniez nie ma...

Mati_1979
13-01-09, 23:41
Ja miałem kiedyś taką sytuację że płyn chłodniczy ubywał ale nie było widać żadnych wycieków. okazało się że podczas swapa nie założyli opasek zaciskowych na wężach prowadzących do nagrzewnicy i płyn wyciekał nie w komorze silnika ale wewnątrz pod wykładzinę. Węże były tak mocno dociśnięte do przegrody że leciało po przegrodzie do środka. zauważyłem to dopiero po jakimś czasie jak zaczęło mi przesiąkać przez wykładzinę.

T-P-O-D
02-03-09, 14:31
Witam, mam rowniez problem z chlodnica, kilka dni temu zauwazylem,ze bardzo wolno mi sie nagrzewa, znaczy wskaznik temp pokazuje na polowie, czyli ze jest nagrzane ale z nawiewu leci zimne powietrze, dopiero po 20 min zaczelo leciec cieple, nastepnego dnia bylo to samo ale wskazowka byla prawie na samej gorze i zimne powietrze, za chwile wskazowka spadla do odpowiedniej wysokosci i zaczelo byc cieplo w aucie, za chwile znow sie podniosla i bylo zimno,kopcilo sie z pod maski z chlodnicy, dolalem plynu do chlodnicy i do zbiorniczka, przez 2 dni bylo ok, dzis znow sie kopci z chlodnicy i na dole chlodnicy jest mokro, chyba wycieka z chlodnicy, a w zbiorniczku jest pusto:( pomozcie Panowie...

skolopendra
02-03-09, 15:41
i na dole chlodnicy jest mokro, chyba wycieka z chlodnicy,

wymień ja i po sprawie

yogiszczecin
06-03-09, 00:23
miałem podobne objawy i wynik był taki,że zacisk na dolnym węrzu chłodnicy był walnięty i sobie ciekło. Po wymianie opaski zaciskowej jak ręką odjoł!

MrUkAs
06-03-09, 08:49
miałem podobne objawy i wynik był taki,że zacisk na dolnym węrzu chłodnicy był walnięty i sobie ciekło. Po wymianie opaski zaciskowej jak ręką odjoł!

Jak to zlokalizowales?

Czy to mozliwe, ze niewazne ile przejade czy 300km, czy 30km to ubywa mi 0,5l plynu? Po kazdej dolewce do pelna jak zrobie w tygodniu po miescie jakies 30km, badz jednorazowo w trasie jakies 300km ubywa 0,5l :(

albin3
06-03-09, 17:45
Układ chłodzący nie składa się tylko z chłodnicy + przewody do silnika.Jest jeszcze nagrzewnica+ taki cienki przewód do niej.Może tam cieknie?

MrUkAs
09-03-09, 09:43
Ehm, coraz wiecej mi tego plynu spieprza :( po 150km ucieklo mi 0,5L. Jak nie doleje to wskazowka od temperatury szaleje...

plakon83
09-03-09, 10:52
^^To przeczytaj ten wątek.

cisoboy
22-04-09, 12:32
Ubywał mi płyn z chłodnicy, na misce jakieś kropelki sie pojawiały.:mad:
Pompka powietrza (jakakolwiek) pompujesz do chłodnicy powietrze (podpinasz się zamiast wężyka do zbiorniczka wyrównawczego) i patrzysz gdzie sika,najlepiej od spodu auta.:(
U mnie padła pompa wody i sikało od boku silnika od strony kabiny.:p
Najpierw drukujemy z serwisówki strone z widokiem tej strony silnika gdzie jest pompa - aby miec momenty dokrecania i widok tematu. ;) Klucz dynamometryczny łamany regulowany w rekojeści z Toya (tylko nie ze wskazówką!) za 60zł pewnie każdy juz ma:) - ma lepsze parametry niż podaje producent.;) aby nie dokręcac na hama i wyciągać gwintu z aluminium!

Wymiana jest prosta, rozkręca się po malutku wszystko:
odpinamy przewody WN,
pokrywę zaworów,
pokrywe plastikową paska rozrządu,
alternator luzujemy nakretki i odsuwamy,
pompe wspomagania wykrecamy i jej uchwyt,
koło pasowe - działa patent ze śrubokrętem w tarczy hamulcowej do odkręcenia, lub osoba napierająca na hamulec, podwójna przedłużka 1/2" i klucz dynamometryczny i poszło - koło schodzi lekko i nie zgubmy wpustu!
dolną pokrywe plastikową paska rozrządu - obydwie myjemy,
łape silnika i poduchę (ta przy pasku - silnik podpieramy podnośnikiem z deska pod miskę i regulujemy sobie jego wysokość),
ściągamy pasek rozrządu,
odkrecamy napinacz,
odkrecamy pompę wody,
czyścimy kanał dolotowy pompy i nasz boczek silnika,:rolleyes:
nowa pompa, nowy pasek, nowy napinacz - dają rade zamienniki,
super jak sie dokeci na dany moment - pompe trzeba dokręcać na krzyż - jak sie nie dojdzie z kluczem dynamometrycznym to na wyczucie,
założyć napinacz - nie dokręcać do końca,
założyć pasek rozrządu bez obrotu wału i wałka rozrządu bedzie tak samo,
napiąć pasek i dokręcić napinacz - opisane w instrukcji,
założyć i dokręcić łapę silnika, dolna pokrywkę, koło pasowe,
skontrolować ustawienie paska rozrządu zgodnie z instrukcją (na kole pasowym chodzi o te drugie nacięcia),
zamontować całą resztę,
nalać wody,
pojeździć i skontrolować,
spuścić wodę,
nalać płynu chłodniczego:cool:

Zdjątka mam na aparacie, jak wrzuce na serwerek to podeśle linka;)

szkari
18-06-09, 21:51
Podepnę się pod temat, dzisiaj zauważyłem że wskaźnik temperatury poszedł na max, zatrzymałem się otwieram machę a tam wszystko syczy. Widać że powypieprzało płyn na tej grubej rurce od chłodnycy, a tył silnika dosłownie cały mokry. W zbiorniczku wyrównawczym suchutko (możliwe już że od jakiegoś czasu). Na razie pozalepiałem dziurki w rurkach taśmą (prowizorka) lecz mimo dolania płynu (dwa zbiorniki zassał na start) silnik się moment przegrzewa. Przegrzanie silnika może go poważnie uszkodzić (uszczelka czy coś?). Widać że płyn dalej gdzieś spieprza z tyłu bloku. Może zapowietrzony układ czy coś ? Może mam coś jeszcze sprawdzić zanim pojadę do mechaniora ?

stopex
29-08-09, 12:43
Ja również podepnę się pod temat zeby nowego wątku nie zaczynac. Otóż jestem po wymianie uszczelki pod głowicą (nieoryginalnej) oraz uszczelniaczy, rozrzadu itp. Po wymianie nadal płyn ubywał ale znalazłem powód - przeciekająca chłodnica. Po wymianie auto na krótkich dystansach (15km) z auta nie ubywało płynu ale jak wczoraj pojechałem w dłuższa trasę (200km) to z maxa w zbiorniczku wyrównawczym zrobił się min. Auto nie kopci na biało (w wilgotne dni coś tam kopci ale to chyba normalne) oleju nie przybywa, tłumik suchy, pod autem patrzyłem również wydaje się sucho, dywan w środku suchy. Prosiłbym o jakąś radę bo już nie wiem co mam robić. Czy może to bym pękniety blok lub głowica?? Dzięki z góry za odp. Pozdro

stopex
31-08-09, 10:43
Byłem dzisiaj u mechanika który sprawdził czy w chłodnicy nie ma spalin ani przedmuchów.Nie wykrył żadnej z tych rzeczy (płyn delikatnie się pienił) ale nic nie wykrył. Nawet przy mnie lekko dmuchnął w to urządzenie zeby mi pokazac ze jest sprawne. Także teraz to juz ni huhu nie wiem gdzie szukac. HELP ME:D

Zaldier
31-08-09, 13:45
Sprawdzałeś pompę wodną? Tydzień temu spotkał mnie ten sam problem - płynu ubywało naprawdę bardzo dużo.. W końcu okazało się że to pompa zatarta jest. Sprawdź u siebie, jak odpalasz samochód to zajrzyj pod samochód po lewej stronie pod rozrządem czy coś ścieka..

stopex
31-08-09, 20:22
Pompa była wymieniana 2 tys km temu (w czerwcu) przy okazji wymiany uszczelki ale sprawdzić w sumie nie zaszkodzi:D

sprawdzałem nie ma wycieku z pod pompy natomiast zauważyłem jadąc dzisiaj ze spod maski wydobywa się jakis dym (było ciemno i dzięki zapalonym światłom było widać dym). Także najprawdopodobniej jest gdzieś jakis wyciek który odrazu odparowywuje. Mam jeszcze pytanie czy mechanik w 100% jest w stanie wykluczyć pęknięta uszczelke pod głowicą przy pomocy urządzenia który odbarwia jakis tam odczynnik jak wyczuje jakies przedmuchy??

Filipix
10-09-09, 11:44
Witam,

Tak przeglądam ten temat i nie znalazłem nic o swoim problemie z układem chłodzenia. W marcu wymieniałem uszczelkę pod głowicą (szło ciśnienie w układ). Teraz wszystko gra. auto chodzi równo, ma moc. Potem nadszedł czas na termostat. Wszystko było ok. Lecz średnio co 2-3 tyg auto od nowa zaczyna się grzać. Zauważyłem 0,5 litrowe ubytki płynu w chłodnicy, natomiast w wyrównawczym jest ok. Myślałem ze to zapowietrzony układ, ze dlatego nie zasysa ze zbiorniczka. I jeszcze jedno. Przy ciepłym silniku jak go zgasić i po chwili odpalić śmierdzi borygo z nawiewów. i Tu pytanie czy to walnięta nagrzewnica? dlatego ubywa płynu i układ sie zapowietrza? Dodam że wycieków ani w kabinę ani w komorze nie ma. wszystko jest "szczelne" ale borygo czuć co jakiś czas z kratek.

Z góry dzięki za opd :-)

Skoti
10-09-09, 14:41
nasuwa mi się myśl że źle ci poskładali uszczelke pod głowicą lub uszczelke wydmuchało

Filipix
10-09-09, 15:40
Odsuwam tą myśl jak najdalej od siebie :-) Ale wolę zaryzykować i dostać sie do nagrzewnicy i ją sprawdzić (jak będzie ok to pozostanie uszczelka) to nic nie kosztuje. A jak mam od razu oddać na wymiane to swoje zapłacę. A wydaje mi się ze uszczelka pod głowicą nie powodowałaby smrodu płynu z nawiewów.

mpepe
03-11-09, 17:41
Panowie mi niedowno spierdzielał płyn chłodniczy i auto kopciło jak cholera na biało okazało się że walneła uszczelka pod regulatorem wolnych obrotów przez który przepływa powietrze a drugiej komorze płyn chłodniczy całośc połączona uszczelką i do silnika ciągnoł płyn chłodniczy masakra!!!! cieczy tłok nie spręży bo to nie gazy, miałem szczeście że nie uwaliło korby piszę dla was jakby sie coś takiego przydarzyło komuś.

Dissnej
20-11-09, 11:34
Podepnę się po temat z krótkim pytaniem od nowicjusza:) Po odkręceniu korka chłodnicy płynu jest full natomiast w zbiorniczku chyba zero:( Hondę mam od pół roku ale szczerze mówiąc zainteresowałem się tą sprawą dopiero w perspektywie nadchodzącej zimy więc nie wiem jak było przedtem. Dodam tylko, że gdy silnik jest nagrzany wskazówka temp. jest zawsze w tym samym miejscu (mniej więcej w 2/5 skali). Czy jest OK?

skolopendra
20-11-09, 16:53
w zbiorniczku chyba zero

dolej na max i będzie ok

Bob
15-01-10, 12:40
Witam, czy awaria termostatu (otwarty do połowoy) może być przyczną roszczelnienia się układu chłodzenia? Tzn cieknie ciurkiem z węża, może jakieś ciśnienie się wytworzyło albo zapowietrzył sam układ? Termostatu jeszcze nie wymieniałem.

ygor
15-01-10, 12:42
osobiscie nie sadze - jak termostat jest sprawny to czasem jest otwarty , czasem zamkniety a zadne niezdrowe cisnienie sie nie tworzy. Są w końcu dwa biegi czy tam obiegi nie ? i oba powinny byc drożne. ja miałem do połowy otwarty i owszem ucieka troche plyn ale przez dziure w chlodnicy ;)

Bob
15-01-10, 12:45
Mam 3 awarie na raz: termostat, czujnik załączenia wiatraka i wyciek jak z fonntanny na rynku głównym... Why? I to na raz wszystko...

ygor
15-01-10, 12:49
zdaje sie ze czujnik temperatury jest przy termostacie - czyż nie ?

Bob
15-01-10, 12:50
zdaje sie ze czujnik temperatury jest przy termostacie - czyż nie ?

Tak, to ja wiem, ale to nie ma chyba żadngo związku z resztą...

niuniek8103
16-01-10, 20:45
A czy ktos pomoze jak wymienic nagrzewnice w 93 rok?:(

ja nasypalem uszczelniacza do chlodnicy i nagrzewnica sie zawalila a teraz szukam kogos kto powie jak wymienic ja:(

dziala ale nagrzewnice zawalisz

zawali ci nagrzewnice , ja wsypalem ateraz mam problem bo do wymiany i nie wiem jak ja wymienic

maly2575
22-01-10, 22:09
Witam dzisiaj rano zauważyłem ze w zbiorniku mam na samym dnie płyn coś zaczęło mi auto przebierać wyciągnąłem pwn i na jednym było mokro wytarłem i jest ok. Wydaje mi się że to nie możliwe żeby był tam płyn chłodniczy. bo nie ma jak sie tam dostać. Gdzie może uciekać płyn? Skoro pod autem nie ma śladu wycieku nagrzewnica odpada bo nic nie czuć z nawiewu.

Nemereth
22-01-10, 22:37
W najgorszym wypadku może uciekać do oleju.

maly2575
22-01-10, 23:07
Olej czysty nie widać w nim wody.

Chyba udało mi się dojść trójniki do parownika do instalacji gazowej ciekły wymienione z plastiku na metalowe.

rufa_ns
28-01-10, 15:08
Witam mam nietypowy problem płyn ucieka z chłodnicy (w niemałych ilościach) w zbiorniczku jest pełno lecz nie pobiera z niego płynu w oleju niema śladu po płynie wycieku nie widać. Nie mam już pomysłu co to może być

Nemereth
28-01-10, 15:54
uszczelka pod głowicą dziurawa. Sprawdz kompresje na tłokach żeby się upewnić.

btw nie skacze Tobie wskaznik temperatury za duzo ? W zbiorniczku masz pod korek czy w granicach podziałki ?

rufa_ns
28-01-10, 17:38
temperatura w normie stan w zbiorniczku się nie zmienia pomiędzy max a minimum ubywa tylko w chłodnicy

Nemereth
28-01-10, 17:44
poszukaj wycieków, sprawdź podłączenia węży i same węże czy nie dziurawe (wogole to twardnieją przy rozgrzanym silniku czy miekkie sa?), spojrź przy pompie czy nie cieknie (jest nalot po plynie?). rozgrzej go w garazu i niech postoi wlaczony, moze wychwycisz wyciek o ile bedzie kapac.

rufa_ns
28-01-10, 20:25
Dzięki za rady przegoniłem troszkę sprzęta:) i podłożyłem karton zobaczymy co z tego wyjdzie

lusiek45
28-01-10, 21:17
Mam podobny problem z niedogrzeniem w środku parującymi szybami,ubywającym płynem w chłodnicy w mojej Hondzie Civic 1998 V-TEC AERODECK D15Z8 otóż uzytkuje ja od 09\2009 świezo kupiony nabytek miał zbyt mały stan płynu w chłodnicy i zbiorniczku wyrównawczym bo świeżo po zakupie zauważyłem te braki i dolałem ok 2 litrów płynu bo temp. nagle zaczela skakac na poziom max i z powrotem
na 1\2 i 1\3 wartości po dolewkach do chłodnicy i zbiornika wyrównawczego jeszcze w sumie ok 2 litry
do dnia dzisiejszego nie udalo mi sie odpowietrzyc ukladu bo nie wiem gdzie jest u mnie odpowietrznik na grubym wężu górnym od chłodnicy do bloku silnika nie ma go wiec gdzie może byc jak odkręcę korek od chlodnicy bable powietrza leca i poziom plynu raz podnosi sie do gory raz opada dmuchawa pracuje na wszystkich obrotach a efekt mizerny szyby paruja a cieplo troche na szybie przednia leci lub na dolny wylot jak przełącze zakres na jaki element ma dmuchać , płynu ubywa co jakis czas a tu zima powazna i chlod w srodku szyby marzna i zaparowuja jesienia mozna było wytrzymac chociaż szyby parowaly czy to moze byc uszkodzona uszczelka pod glowica i czy to mialo by wpływ na skutek ogrzewania/? czy tez zapowietrzony układ chlodzenia wraz z nagrzewnica ?? czy tez jedno i drugie razem co?? zrobic czy mozna temu zaradzic w prosty sposob czy powazna naprawa ?? czy nasze problemy w hondach to norma ?? prosze o doradze przyjaciele od hondy Civic :))


Wymontowalem ze srodka filtr kabinowy i cieplo jakby sie poprawilo troszeczke jak dmuchawa pracuje bez niego do tego właczam klawisz od obiegu powietrza ten od napowietrzania i jeszcze lepiej poprawia jakby efekt inicjaly jakie znalazłem na filtrze kabinowym to 06/03 czy to data jego produkcji jezeli tak to stary chyba jak świat co do przegrzewania pilnuje tego plynu lecz poza tym faktem jak wspomialem wczesniej o skokach temperatury to ani razu temperatura nie podniosla się nawet o trochę po rozgrzaniu dobrym i jezdzie nawet ze 100 i wiecej km stoi na zegarze rowno w poz 1/3 całego wskaznika ltakze nie przegrzewa sie bagnet oleju tez nie podnosi mi stanu raczej po wymianie od jesieni 2009 leciuko stan zszedł niżej gornej kreski normy kopcenie z rury na bialo jak zimny i wilgotno czy mroz to widzę jednak obserwując ten fakt to nieraz w garazu jak sprawdzam po odpaleniu to kapnie z poczatku z tłumika troszke wody potem pokopci i po ok 5-10min spokojnie bez balych dymow czy pary na dworze po przejechaniu róznie raz jest wiecej dymu raz mniej silnik ma moc i chce zapalac nie raz po kilku dniach postoju w garażu jak zapalam lub w duzych mrozach to pierwszy moment po zaplonie i kilku sekundach jak bym czul że na 1 garek nie ciagnie lecz za chwile chwyci to samo w jezdzie dłuższej czuje w fotelu jak bym mial maly dopalacz i troche wiecej przybylo mu mocy tak jakby dostal chwilowo kopa takie to odczucie no i jeszcze jedno gdzie ten odpowietrznik na gornym wlocie w moim D15Z8 czy w ogóle ten typ go ma doradzcie co jeszcze sprawdzić

Nemereth
28-01-10, 21:57
lusiek45

parujace szyby - wymien filtry jesli nie byly zmieniane (brat mi mowi ze jak jezdze na obiegu zamknietym powietrza to nie ma bata zeby nie parowaly)

co do plynu chlodniczego. Nie ma opcji, trzeba glowice robic (planowanie i nowa uszczelka i do tego rozrząd dojdzie) jak bąbluje. Efekty odczujesz na ogrzewaniu w kabinie niestety.

lusiek45
28-01-10, 22:07
czyli to na bank uszczelka i to ze moc dalej ma i te rozne efekty z silnikiemkoszt to chyba z pompa z 1000i wiecej pewnie z robotą

Nemereth
28-01-10, 22:38
Ok, wyglądałoby na uszczelke. Wspomniałeś o tym że tak jakby na jeden gar nie palił. Sprawdź kompresje na tłokach, będzie wiadomo na pewno.

Konrad84
28-01-10, 22:50
nemereth ty idioto, kiedy ci dadzą zakaz pisania? Autorowi tematu proponuje poczytać forum bo nie jestes pierwszy z takim problemem.

Nemereth
28-01-10, 23:00
Odczep się. Chcesz porobić przy silniku z takimi identycznymi problemami? Z tego co wiem, pompa nówka, korek chłodnicy nowy, termostat zmieniony, chłodnica sprawna, przewody całe. bąbluje po dodaniu gazu i nie ma wycieku płynu chłodniczego a temperatura się podniesie jak będzie przymało płynu chłodniczego.

fakt, z tym jednym garem może być problem z samą świecą.

rosiniak99
29-01-10, 07:38
nemereth ty idioto, kiedy ci dadzą zakaz pisania? Autorowi tematu proponuje poczytać forum bo nie jestes pierwszy z takim problemem.
x2

Skoti
29-01-10, 16:22
Głowicę można tylko przypuszczać w końcu to forum a stwierdzić można tylko oglądając to na żywo.
Co do Nemeretha to nie 1 taki post :p
Ja się już przyzwyczaiłem

derwisze
29-01-10, 18:50
Cytat:
Napisał Konrad84
nemereth ty idioto, kiedy ci dadzą zakaz pisania? Autorowi tematu proponuje poczytać forum bo nie jestes pierwszy z takim problemem.

x2
Przyłączm się ,postów tego gościa czytać sie nie da.

Budziniak
29-01-10, 21:11
Z kobyły mustanga nie zrobisz to samo się tyczy jego. Z kogoś kto skończył Ogólniak nie wyjdzie nigdy mechanik a wiedza zdobyta z czasopism to gówno które nic nie wnosi prócz SPAMU.

ygor
29-01-10, 21:15
z tym ogólniakiem to już nie przesadzaj, na studiach elektronicznych czesto lepiej dawalem sobie rade niz ludkowie po technikum

Budziniak
29-01-10, 21:33
Nie chodziło o konkretną osobę. Sens był taki że jeżeli masz zamiar wypowiadać się na jakiś temat musisz być w 100 % procentach pewny że nie wprowadzisz kogoś w błąd. Pisanie czegoś ze słyszenia albo czytania mija się z celem. A wyniki w nauce zależą od inteligencji i ilości zdrowych szarych pod kopułą.

sadam
29-01-10, 23:29
trzeba zrobic honownie bloku, ale uprzedzam ze bedzie wte3dy wiecej palil bo tloki trzeb abrac nadwymiar!


temperatura w normie stan w zbiorniczku się nie zmienia pomiędzy max a minimum ubywa tylko w chłodnicy

przede wszystkim sprawdz chlodnice.to ze ze zbiotrniczka nieubywa a w chlodnicy tak to nieoznacza ze to uszczelka.jesli masz maslo pod korkiem i na bagnecie po przejechanych okolo 30km w tych temp to mozna zaczac myslec o rozbieraniu motoru.dziurawa(i czesto zapchana) chlodnica w civicu to czesty temat

sky83
30-01-10, 10:43
No i niestety mnie też dopadł ten temat,na początku myślałem ,że to poluzowane wpięcie do reduktora LPG,dokręciłem i jeździłem dalej. Po 3 dniach przestoju na mrozach ruszam w trasę i po przejechaniu 3 km temp. silnika weszła na czerwone pole.Okazało się ze zeszło większosc płynu z chłodnicy.Dolałem do pełna zrobiłem 300 k i o dziwo nie ubyło ani kropli....Uszczelke pod głowica raczej wykluczam,pompa wody zmieniona niedawno, na chłodnicy nie widać żadnych wycieków i bądź tu mądry:/

rufa_ns
30-01-10, 11:24
U mnie nie ubywało ze zbiorniczka tylko z chłodnicy okazało się że przecieka na łączeniu węża tylko na nagrzanym silniku praktycznie niewidoczny wyciek (kapało na blok i wyparowywało). Najlepiej zagrzać auto i podłożyć karton na noc wtedy będzie wiadomo czy jest wyciek (u mnie pomogło).

teg
31-01-10, 20:30
fakt, z tym jednym garem może być problem z samą świecą.

A może by to szrubrem?

ygor
31-01-10, 20:43
przede wszystkim sprawdz chlodnice.to ze ze zbiotrniczka nieubywa a w chlodnicy tak to nieoznacza ze to uszczelka.

zasadniczo troche mnie to dziwi. bo tak do poniedzialku mialem dziurawa chlodnice , plyn uciekal szybko i ze zbiornbiczka rowniez - w koncu jak brakuje w chlodnicy to podcisnienie wyciaga ze zbiorniczka - czy mam rację ? więc zastanawia mnie jak to możliwe że z chłodnicy znika a ze zbiorniczka nie ... Bardzo możliwe że się mylę więc chętnie zstanę wyprowadzony z tego błędu :)


a co to szrubr ??

Skoti
01-02-10, 13:46
No i niestety mnie też dopadł ten temat,na początku myślałem ,że to poluzowane wpięcie do reduktora LPG,dokręciłem i jeździłem dalej. Po 3 dniach przestoju na mrozach ruszam w trasę i po przejechaniu 3 km temp. silnika weszła na czerwone pole.Okazało się ze zeszło większosc płynu z chłodnicy.Dolałem do pełna zrobiłem 300 k i o dziwo nie ubyło ani kropli....Uszczelke pod głowica raczej wykluczam,pompa wody zmieniona niedawno, na chłodnicy nie widać żadnych wycieków i bądź tu mądry:/

mi kiedyś przeciekała pompa wody, raz leciało z niej raz nie-zwróc na nią uwagę. Twój problem wygląda na jakis mały przeciek który może się chwilowo zatykać poprzez syf który jest w chłodnicy.
Dodam że jak za mocno przegrzejesz auto to uszczelka pod głowica ci szczeli.

Nemereth
01-02-10, 14:07
w koncu jak brakuje w chlodnicy to podcisnienie wyciaga ze zbiorniczka - czy mam rację ? więc zastanawia mnie jak to możliwe że z chłodnicy znika a ze zbiorniczka nie ...

hmm, jak jest dziura, to nie ma podciśnienia.

ygor
01-02-10, 14:17
zgadza sie ale wg mnie od pewnego momentu - pozwoliłem sobie narysować - teoretycznie zanim poziom płynu w chłodnicy spadnie pozniżej dziurki, podciśnienie powinno wyciągnąć cały płyn ze zbiorniczka , doipiero kiedy spadnie poniżej poziomu dziurki zacznie zasysac powietrze przez dziurkę (wiadomo płyn jest cięższy i ciężej go zassać niż powietrze przez dziurkę w chłodnicy). Tak rozumuję na logikę ...

prosze się nie śmiać :)

http://zapodaj.net/images/f958495ecd3c.png


edit : jest jeszcze chyba taka opcja ze jezeli dziurka bedzie wysoko to do momentu dotarcia poziomu plynu do dziurki podcisnienie moze nie byc na tyle silne zeby wciagnac plyn ... tak sobie teraz rozkminilem

Nemereth
01-02-10, 14:24
do rysunku z lewej:
jak wycieka to równomiernie zasysa powietrze z takiej dziurki powstające podciśnienie po ubytkach wg mnie także niekoniecznie musi zassać, ze zbiorniczka. powietrze jest lżejsze niż woda. Pamiętaj przy tym o cieszy przelewanej jeszcze przez pompe wody, uzupelnia do pewnego momentu to co powinno pobrać ze zbiorniczka.

sky83
01-02-10, 18:44
mi kiedyś przeciekała pompa wody, raz leciało z niej raz nie-zwróc na nią uwagę. Twój problem wygląda na jakis mały przeciek który może się chwilowo zatykać poprzez syf który jest w chłodnicy.
Dodam że jak za mocno przegrzejesz auto to uszczelka pod głowica ci szczeli.

Na szczęście aż tak to go nie zagrzałem,dolałem płynu , pocisnąłem Civa prawie 180 km/h na autostradzie na dłuższym odcinku i o dziwo stan płynu chłodnicy jest bez zmian...Mogli by jakis fluorescencyjny płyn wymyślić,łatwiej byłoby wycieki lokalizować....:)

Nemereth
01-02-10, 18:57
Chyba są takie dodatki, markery :)

Skoti
01-02-10, 19:44
SKY oberwuj bacznie poziom płynu. zaniedługo usterka znowu wyjdzie

teg
01-02-10, 20:07
Po płynie zwykle ślad zostaje, takie białe albo niebiesko-zielone zacieki. Ale w tą pogodę ciężko coś wypatrzeć. Można zmierzyć ciśnienie sprężania, jak będzie na sąsiednich cylindrach niskie to może świadczyć o UPG ale nie musi. No i gazować na postoju oglądając czy w zbiorniczku się bąbelki nie robią.

NOLAN
25-02-10, 15:47
Witam mam kolejny problem ze swoim padłem,niedawno w te ogromne mrozy zwalil mi sie termostat w pozycji zamknietej i co jak sie okazalo pozniej brakowalo okolo 2 litrow plynu chlodnczego.Termostat wymieniony plyn nowy zalany wszystko bylo ok.

Przez jakis ostatni tydzien wydawalo mi sie ze samochod jakos szybciej lapie temperature niz wczesniej,a dzis gdzy stalem juz pod domem zauwazylem ze wskazowka siegnela jakies 3/4 skali patrze w zbiorniczek wyrownawczy a tam praktycznie pusto ;/

Tak wiec panowie i panie z czym mam problem?Uszczelka pod glowica wy*****a?Dodam ze samochod nie kopci jakos szczegolnie mocno ani nie ma zadnych symptomow ze zaraz sie rozsypie.


Co z tym fantem zrobic?

topik
25-02-10, 16:58
witam..niczego tam nie wlewaj kolego bo tylko sobie wszystko zasyfisz...miałem to samo poprzedni włascieciel też wpadł na taki pomysł i uszczelnił bo ubywało płynu...płyn jak ubywał tak ubywał,a syf został..a przyczyna była banalna jak się okazało bo miałem pokszane przewody gummowe przez zwierzątka leśne,a mianowicie kuny.np.w Niemczech to czesty problem z tymi gryzoniami;-)tak wiec oblukaj dobrze przewody,slady sa minimalne bo wygląda to tak jakby był tylko poplamiony,a pod ciśnieniem niestety sika sobie płynem,a śladów pod autem brak..mam nadzieję,że znajdziesz.pozdro:-))

sorki,ale to nie do tego odp:-((

civiccoupe
25-02-10, 17:59
sprawdz czy nie masz podwyzszonego stanu oleju, moze uszczelka pod głowica poszła...

aleks_ej2
25-02-10, 19:28
Czy zapach benzyny/spalin w zbiorniczku wyrównawczym oraz puszczanie bąbelków może wskazywać na puszczającą uszczelkę pod głowicą? Z rury nie leci siwy dym, płyn czysty, klarowny, choć troche go ubywa.

skolopendra
26-02-10, 16:12
może


może

luki11122
26-02-10, 16:23
jak poczujecie słodki zapach w samochodzie i parują szyby mimo ze jest cieplo.... ubytki płymu w chłodnicy mogą byc przez niesprawną nagrzewnice:)

joeyk179
03-08-12, 22:52
mam civic EX VTEC 2004 i dzis temp. poszla w gore na 2/3 a przy cofaniu do garazu doszlo do H....pozniej zagladam a tu ani w tym glownym ani tym drugim otworze nie widac plynu chlodniczego???? kupie i doleje jutro ...mam tez LPG...moze waz ktorys dziurawy?? w zyciu nie mialem problemu

vnv_nation
04-08-12, 01:06
moze waz ktorys dziurawy??


Moze i tak