PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego ten przewód...?



orzech85
02-12-13, 11:37
Proszę o pomoc w identyfikacji od czego jest ten przewód...

Honda Civic 5 gen, EG5.

http://www.iv.pl/images/41096180225248173825.jpg
(zdjęcie jest zrobione od strony drzwi kierowcy_

Kabel z jednej strony jest przykręcony do śruby - zaznaczone na zdjęciu czerwonym kółkiem (śruba jest pod kolumną kierownicy, na "stelażu" kierownicy). Z drugiej strony kabel wisi swobodnie i wypiął się skądś. W które miejsce powinna być wczepiona ta masa? Może ktoś pamięta, a jeśli nie to proszę aby ktoś zajrzał pod kierownicę i sprawdził dokąd idzie.

Nie działa mi klakson i sprawdzam wszystko po kolei - być może ten kabel jest przyczyną ale nie widzę nigdzie miejsca w które mógł wchodzić.

Sheiva
02-12-13, 12:15
Nie jest to seryjna masa, zatem może być dosłownie od wszystkiego - radio, alarm, coś z dołożonego wyposażenia elektrycznego jak np. lustra, czysto teoretycznie od klaksonu także mogłoby być. Masz seryjną kierownicę ? Jeśli tak, to masz system SRS ?

orzech85
02-12-13, 13:08
Kierownica jest seryjna. Nie ma SRS.

Nie zauważyłem żeby ostatnio jakaś inna elektryka przestała działać - co mogło być spowodowane wypięciem tego kabla. Kabel też na najnowszy nie wygląda.

Sheiva
03-12-13, 00:42
Opcje są dwie.
Pierwsza, bardziej możliwa - ten przewód w tym momencie nie jest już od niczego, kiedyś coś było dołożone, a później usunięte, ale część przewodu została.
Druga - skoro wszystko działa, poza klaksonem - komuś przestał klakson działać, nie wiedział dlaczego, zobaczył, że po doprowadzeniu masy działa normalnie, a nie wiedząc jak jest to rozwiązane w serii, doprowadził do kierownicy masę, którą przykręcił w tym miejscu, jednak ta po którymś obrocie kierownicy gdzieś się zakręciła i urwała. Oczywiście, to czysta hipoteza. Podmień z kimś klakson i jeśli zadziała, ten przewód możesz odkręcić i zachować na pamiątkę, bowiem nie będzie od tego.

orzech85
05-12-13, 17:49
Wg mnie druga opcja jest bardziej możliwa. Czy zatem ten kabel mógłbyć przyczepiony bezpośrednio do blaszki "która ślizga się" po metalowym pierścieniu kierownicy? Przy takim połączeniu będzie masa?

Sheiva
05-12-13, 23:08
Będzie. Ale ja bym mimo wszystko najpierw podmienił sam klakson. Roboty na Minutę - wypiąć wtyczkę i wpiąć do drugiego. A zdarza się, iż one padają w Civicach, nie jest to żaden ewenement.