PDA

Zobacz pełną wersję : Planowanie głowicy



Tezet
22-03-08, 23:01
Szukalem i w sumie to nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Czy oddajac do planowania glowice z D15B2 trzeba ja rozbroic ?? czy normalnie oddac, oni ladnie zjada minimalna ilosc i zakladac spowrotem ?? Chce wymienic uszczelke pod glowica i nie wiem jak glowice zawiezc do zakladu, uzbrojona czy nie ??

Lcfr
22-03-08, 23:13
Wiekszość zakładów "wymaga" zdjęcia wałka (żeby zawory sie pozamykały)
i to im wystarcza żeby splanowac (zabielic) głowice..
Niektórzy jednak chcą wiecej rozbiórki - często przy wiekszym zakresie zleconych prac.
Generalnie znajdziesz zakład, który po zdjeciu wałka (bez zdejmowania spreżyn, zaworów itd) zrobi Ci planowanie. Warto jednak sprawdzić czy nie powinieneś wykonać "szerszego zakresu prac".

Tezet
22-03-08, 23:23
Jak bede mial glowice zdjeta to sprawdze wszystko co mozliwe, ogolny stan, zawory itp ale generalnie chodzilo mi tylko czy trzeba cos wiecej demontowac :piwo2: zaraz zobacze ile jest zabawy z demontazem walka i co przy okazji mozna zepsuc :) dzieki

dobrze zobaczylem ze odkrecam te kilka srub od klawiatury, sciagam ja i walek juz jest moj ?? :)

Revoltec
23-03-08, 15:24
Jak ja oddawałem głowice to tez sie nad tym zastanawiałem i u mnie w warsztacie można dawać i kompletną ale oni za rozebranie biorą w granicach 50-150 czy jakoś tak.

Egon
23-03-08, 15:30
no to niezle was kasuja :) to juz lepiej rozebrac samemu cala glowice i przy okazji poczyscic wszystkie kanaly i sprawdzic jak zawory wygladaja

Tezet
23-03-08, 23:02
Ok, pytanie nastepne, cos tam w manualu jest pokazane ze jakies uszczelki/oringi czy cokolwiek takiego trzeba wymienic po wyciagnieciu walka, prawda to czy falsz ??

eVok
23-03-08, 23:09
ja tam sie nie znam ale jakbym robił głowicę to bym wszystkie uszczelki/uszczelniacze dał nowe.

Egon
24-03-08, 15:13
ja tam sie nie znam ale jakbym robił głowicę to bym wszystkie uszczelki/uszczelniacze dał nowe.\

dokladnie po co potem rozbierac drugi raz jak okarze sie ze cos cieknie

Tezet
30-03-08, 03:17
Panowie, pierwsze podejscie bylo, i zostalo zakonczone niepowodzeneim :/ Powiedzcie prosze jak dostac sie do dolu rozrzadu w EG4 ze wspomaganiem :/ udalo sie odkrecic kolektor wydechowy, gorna oslone rozrzadu, pokrywe glowicy i pompe wspomagania. Pozostalo odkrecic dolna zeby dostac sie do napinacza i ustawic na znaki lub zaznaczyc farbka ustawienie paska ale tam jest poduszka silnika ktora nieco przeszkadza. I drugie pytanie, ktoredy odkrecic srodkowa srube od kolektora dolotowego bo jest ona na dole ?? lamanym oczkowym pomiedzy 2 i 3 kolektorem ?? W piatek drugie podejscie takze do tego czasu mam zamiar zebrac odpowiednie info, bo to ktore mialem nie wystarczylo :(