PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki profil opon za zime do samochodu z lekkim obniżeniem



Bananowy
28-11-13, 11:16
Witam wszystkich, zima już ruszyła a moje h jeszcze na letnich. Pytanie jest takie czy przy glebie około -40 (około 2 cm prześwitu z przodu z tyłu seria) wejdzie stal 13' z oponą 175/70 albo 155/70 czy jeszcze coś innego, wiem ze auto będzie nisko ale zimą zrobie nie więcej jak 500km, chodzi o to zeby auto nie szurało na rondach i kołem nie wyrwało błotnika

@jesli nie ten dział prosze o przeniesienie

damian.n
28-11-13, 14:33
miałem glebe więcej niż -60 i opona 185/65/14 wchodziła bez problemu
trzeba jednak pamiętać o ET felgi i u mnie była oryginalna stalówka ET45 i siedziała w środku ładnie

ma1ster
28-11-13, 19:35
hehe... takie wozy się nie nadają do jakiejkolwiek jazdy podczas opadów śniegu, ja bym wstawił możliwie największe średnice, aby wóz podnieść.

A zarazem nie przekroczyć takiej średnicy, która po zamknięciu amortyzatora, dobije nam do części nadkola...

Zawsze mnie ciekawiło po co obniżać, choć o 1cm samochód który jeździ cywilnie i na dodatek, fabryczny prześwit to 10cm...

Dla mnie to głupota...

marcin_1993
28-11-13, 23:23
hehe... takie wozy się nie nadają do jakiejkolwiek jazdy podczas opadów śniegu, ja bym wstawił możliwie największe średnice, aby wóz podnieść.

A zarazem nie przekroczyć takiej średnicy, która po zamknięciu amortyzatora, dobije nam do części nadkola...

Zawsze mnie ciekawiło po co obniżać, choć o 1cm samochód który jeździ cywilnie i na dodatek, fabryczny prześwit to 10cm...


Dla mnie to głupota...

Po to żeby mieć swoją pasje i odróżniać się od szarości, a nie siedzieć w domu na sofie z piwskiem w reku oglądając tvn.

Bananowy
28-11-13, 23:48
Czyli 13' i opona 175/70 powinna wejść bez obawy oo obcieranie?

marcin_1993
28-11-13, 23:59
Ja mam przy -40 185/65/14 OEM stal i samemu jak jeżdżę nic nie ociera przy pełnym aucie czasami trze.

motomaniak1988
29-11-13, 01:27
spokojnie wejdzie 175/70/13 u mnie jest gleba -60 do tego jeszcze po jednym zwoju obciete i nic sie nie dzieje :)
przymiezalem tez 195/55/15 i bez problemu podchodzi bo jest odpowiednie ET na oem stalowej feldze :P

ma1ster
29-11-13, 09:49
Ja mam przy -40 185/65/14 OEM stal i samemu jak jeżdżę nic nie ociera przy pełnym aucie czasami trze.

można się uśmiać na Tym forum czasami... :D


Po to żeby mieć swoją pasje i odróżniać się od szarości, a nie siedzieć w domu na sofie z piwskiem w reku oglądając tvn.

Jak się ma taką pasję, to wypada wiedzieć co jest polepszeniem parametrów naszego pojazdu, a co wpływa na ich pogorszenie.

W przypadku obniżenia zawieszenia to same negatywne skutki, oczywiście mowa o jeździe cywilnej... no ale i tak się znajdą Ci którym tzw. wiejski tuning się podoba... Później jedzie taki wóz i nie może przez próg przejechać... :D

marcin_1993
29-11-13, 10:28
Jak się ma taką pasję, to wypada wiedzieć co jest polepszeniem parametrów naszego pojazdu, a co wpływa na ich pogorszenie.

W przypadku obniżenia zawieszenia to same negatywne skutki, oczywiście mowa o jeździe cywilnej... no ale i tak się znajdą Ci którym tzw. wiejski tuning się podoba... Później jedzie taki wóz i nie może przez próg przejechać...

Obniżone zawieszenie poprawia stabilność auta na zakrętach, a to w jeździe cywilnej się też przydaje:). delikatnego obniżenia nie nazwałbym wiejskim tuningem, ale kto co lubi.

piotreek23
29-11-13, 10:51
Obniżone zawieszenie poprawia stabilność auta na zakrętach, a to w jeździe cywilnej się też przydaje.
I pięknie zabiera dostępne miejsca parkingowe w mieście. Na serii już są krawężniki (i to nie rodzynki) gdzie wjeżdżając połamałem zderzak...

ma1ster
29-11-13, 13:27
Obniżone zawieszenie poprawia stabilność auta na zakrętach, a to w jeździe cywilnej się też przydaje:). delikatnego obniżenia nie nazwałbym wiejskim tuningem, ale kto co lubi.

O jakich Ty osiągach mówisz? mierzyłeś to? jesteś mi w stanie powiedzieć ile procentowo poprawia się sztywność przechyłowa pojazdu? czy tylko naczytane jest za dużo bzdur w internecie, i za dużo rozmawianie z kolegami pseudo wiedzącymi.

Jeśli kogoś cieszy wchodzenie w jakiś tam zakręt przy prędkości 100km/h przy serii, a 103km/h po obniżeniu, to zachęcam do obniżenia...

Dodam, że jest wiele innych ważniejszych czynników która poprawia tzw. "stabilność na zakrętach", niestety obniżenie samochodu jest na szarym końcu tej listy...

Bananowy
29-11-13, 17:47
zawsze sie znajdzie jakiś ma1ster który niewiadomo po co wprowadzi zamęt do prostego tmatu - tylko po co to tak wałować. -40 to nie jest jakieś tam mega obniżenie które utrudnia poruszanie sie po mieście, wiec skończ siać tu smietnik

ma1ster
29-11-13, 20:53
-40 to nie jest jakieś tam mega obniżenie które utrudnia poruszanie sie po mieście, wiec skończ siać tu smietnik

... Tylko jaki jest tego sens???

Najpierw wypadało by choć trochę mieć pojęcie na temat geometrii zawieszeń samochodowych, dopiero mógł byś się wypowiedzieć, a większość tylko by napisała, że masz rację...

Odsyłam do książki "bezpieczeństwo samochodów i ruchu drogowego" pana Jerzego Wicher, jak przeczytasz ze zrozumieniem, to gwarantuję Ci, to zmieni Twój pogląd na rzeczywistość... Jak wydoroślejesz to już się odechce obniżania wozu, chyba że nie stanie się to nigdy :D...

ehhh... dziecinada...

marcin_1993
29-11-13, 23:12
... Tylko jaki jest tego sens???

Auto znajduje się bliżej nawierzchni, więc ma obniżony środek ciężkości, a co za tym idzie pewniej się prowadzi i daje większą frajdę z jazdy. Jeżeli wiesz co to jest w ogóle. Co do kół nie wiem jakie Civic V ma głębokie nadkole, więc lepiej jedź do wulkanizacji niech założą Ci jakąś starą oponę o tym wymiarze co chcesz sprawdzić i będziesz wiedział najlepiej.

ma1ster
30-11-13, 00:04
Auto znajduje się bliżej nawierzchni, więc ma obniżony środek ciężkości, a co za tym idzie pewniej się prowadzi i daje większą frajdę z jazdy

W Polsce nie pisze się auto, bo to jest po niemiecku, mówimy samochód...

Że mamy obniżony środek ciężkości to chyba nie trudno się domyślić :D.
Ma się pewniej prowadzić? To już nie jest prawda... Co do większej frajdy..., to jakoś jej niestety nie widać...

Również odsyłam do książki "bezpieczeństwo samochodów i ruchu drogowego" pana Jerzego Wicher. Poczytaj, zrozumiesz pewnie istotne zagadnienia...

Michał102
30-11-13, 11:59
W Polsce nie mówi się auto, bo to jest po niemiecku, mówimy samochód...
On nie mówił, tylko pisał.

A, że ma się pewniej prowadzić...
W polskiej pisowni nie zaczyna się zdania od "a".

ma1ster
30-11-13, 12:41
On nie mówił, tylko pisał.

Racja... Wyraziłem się w przenośni... Jeśli przeszkadza, zaraz poprawiam...




W polskiej pisowni nie zaczyna się zdania od "a".

Zgadza się, nie jest to błąd, ale jest to nie stosowne... Poprawiam...

kubson012
30-11-13, 14:35
Po co znim dyskutujecie. Przemadrzaly gostek co mysli ze jest wszystko wiedzacy. Drugi reaktor. Jezeli wiejskim tjunigiem nazywasz obnizenie samochodu czy to dla wzgledow estetycznych czy do polepszenia prowadzenia co jest raczej oczywiste bo zazwyczaj nizsza sprezyna jest twardsza ale wiadomo ta wieksza twardosc jest przyniesiona ze wsi bo tam spawaja sprezyny i napewno na tym bazowali ich producenci... To pozdrawiam Pana Jurka Wichera. Zreszta polowa forum jezdzi obnizonymi wiejskimi Hondami...

ma1ster
30-11-13, 15:46
Zreszta polowa forum jezdzi obnizonymi wiejskimi Hondami...

Tu masz rację...

Michał102
30-11-13, 17:02
Jak założenie porządnego zawieszenia (amor i sprężyna, lub jakiś gwint) poprawiającego właściwości trakcyjne i przy okazji design samochodu to wiocha, to bardzo mi żal kogoś, kto tak właśnie myśli.


Tu masz rację...

W takim razie nie stresuj się niepotrzebnie i przestań zaglądać na to zwieśniaczone forum. Nikt za Tobą płakać nie będzie:)

ma1ster
30-11-13, 18:53
Mi jest żal kogoś, kto za każdą próbą parkowania niszczy zderzak. Po przejechaniu progu zwalniającego, zostawia na nim konserwację, nie wspomnę o jakichś powierzchniach dziurawych...

I na dodatek po 40stce bólu kręgosłupa, z niewiadomych przyczyn... :D



poprawiającego właściwości trakcyjne to jest bardzo prosto ujęte... na suchej powierzchni asfaltowej przy odpowiednich oponach, będzie odczucie lepszego prowadzenia pojazdu, natomiast na mokrej powierzchni, czy nawet minimalnym piasku, czy żwirze, sytuacja się odwraca na nie korzyść...

Co do firm Tuningowych zawieszeń, to ciekawe czemu nie podają wykresów ze sztywności przechyłowej, czy ze zmiany rozmieszczenia mas względem odległości podłoża w funkcji np. prędkości pokonywania zakrętu... :D

Niestety, takie firmy zarabiają piękne pieniądze na niewiedzy innych...

Ale co tam... kupujmy i napędzajmy rynek...

Grzybohun94
30-11-13, 20:10
Jedździj sobie, drogi trollu, na zawieszeniu nawet +200mm, jezeli tylko widzisz w tym sens.
Wielu obniża auto, przepraszam SAMOCHÓD, bo to po prostu lepiej wygląda, wielu potrafi jeździć na co dzień autem (SAMOCHODEM) -30/-40 a nawet -60 i dają radę, Jeśli chcesz zmieniać świat hondziarzy to spróbuj na forum innego modelu, bo civic po prostu lgnie do ziemi. Każdy jeździ tym, czym chce, a jak coś Ci się nie podoba w autach innych to ich nie oglądaj - i przy okazji polecam Ci to zanim następnym razem coś napiszesz http://img.sadistic.pl/pics/c42d1fc933c3.png

ma1ster
01-12-13, 11:00
Grzybohun94 no stress...

kubson012
01-12-13, 12:19
Nie no moze masz racje ale dziwi mnie poprostu ze ciezko Ci zrozumiec po co i dlaczego ludzie to robia. Ja mam -2cm i poza lekkim zerwaniem raz zderzaka nic nie przeszkadza w zimie jest ok przez progi jade normalnie 20km\h twardo jest nie powiem ze nie ale mi to akurat pasuje i cieszy mnie teraz jak po dolozeniu do tego stabow sobie smigam zakrety az milo i nie powiesz mi ze nic to nie dalo czy pogorszylo bo mi sie morda cieszyla. Co do wykresow to jak bys sie zainteresowal to bys pewnie znalazl bo kiedys ogladalem porownanie przez firme Eibach serii z ich sprezynami tesowane nawet chyba na jakiejs Hondzie. Zreszta to OT.

Kiedys mialem Eibachy ktore obnizaly grubo ponad te sugerowane 35mm kupilem zimowki straszne balony 175/65 r14 i wgniotlem sobie nadkole z przodu:D Ale dalem je kumplowi i w seryjnym ek4 tez mu czasem obciera.

PIMPEK_EJ2
01-12-13, 23:17
Witam wszystkich, zima już ruszyła a moje h jeszcze na letnich. Pytanie jest takie czy przy glebie około -40 (około 2 cm prześwitu z przodu z tyłu seria) wejdzie stal 13' z oponą 175/70 albo 155/70 czy jeszcze coś innego, wiem ze auto będzie nisko ale zimą zrobie nie więcej jak 500km, chodzi o to zeby auto nie szurało na rondach i kołem nie wyrwało błotnika

@jesli nie ten dział prosze o przeniesienie

Zaraz zaraz masz -40 i tylko 2 cm prześwitu??? Od czego? :) Nie widziałem jeszcze gleby -40 z dwucentymetrowym prześwitem....Będzie szurało zawsze jak spadnie śnieg!! no chyba że *****.... 18 cali to się podniesie:) Poza tym czemu chcesz 155 opone wsadzać i do tego taką balonową?? Ja mam cały zawias u siebie zrobiony niby obniżenie - 40 i nigdzie nie ma 2cm prześwitu. A co do samych springów i tego posadzenia na oem amorze to dla mnie to ch... i gówno się poprawia poza stroną wizualną!! A koła mam na zime 185/60r15 i przednia prawa czasem przytrze o nadkole bo nadkole jest już w "złym stanie". A auto sie prawie nie ugina:)

Edit
ma1ster ma sporo racji!!
Na jakich zawieszeniach jeździliście że go tak ciśniecie? Czy 'sportowe sprężyny to szczyt"?:)

Bananowy
01-12-13, 23:51
w garażu mam takie a nie mam stalówek i poprostu zapytałem. Poprostu napiszcie jakie macie felgi na zime i przy jakim obniżeniu i sie sprawa wyjaśni.

http://img46.imageshack.us/img46/2628/eglt.jpg
To tak żeby zobrazować jak to wygląda - bo nie wiem dokładnie ile auto siadło od serii

ma1ster
02-12-13, 19:16
Bananowy po fotce już widać, że przesunąłeś gdzieś zderzak z mocowań, chyba to za nisko dla Ciebie :D

Bananowy
03-12-13, 00:09
Zderzak to zamiennik z którym już kupiłem auto i tak właśnie był spasowany przed malowaniem. A zdjęcie jest praktycznie z dnia w którym samochód został posadzony więc nie miałem jeszcze okazji go przesunąć, skończ te pretensje bo pytanie nie dotyczy tego czy jest dla kogoś nisko czy nie. Nie wyszedł Ci żarcik

ma1ster
03-12-13, 19:23
Nie wyszedł Ci żarcik

I tak mam niezłą bekę, z czytania tego forum i wypowiedzi pewnych ludzi :D.

DanielSGL
04-12-13, 23:49
Wiem,że nie o to chodzi w tym temacie, ale według mnie, obniżenie samochodu to tylko kwestia gustu i wyobrazenia samochodu z marzeń możliwych do spełnienia przy aktualnych np. finansach. Nie mówię, że miało to tutaj miejsce, ale nie można mówić o kimś, że jest głupi jeśli obniżył o 4cm tylko po to, żeby auto cieszyło wzrok a jednocześnie nie sprawiało problemów w jeździe po mieście. Jeśli ktoś chce poprawić osiągi, podchodzi do tego inaczej, powinien analizować wszystkie aspekty, czy to ma w ogóle sens, nie tylko w zawieszeniu ale i każdy mod. Poza tym, jeżeli czyimś celem jest stworzenie auta takiego jakie chce i jest gotów zrezygnować z jakiegoś miejsca parkingowego, bo jest za niski, to tylko i wyłącznie jego sprawa. Pamiętajcie, w życiu trzeba robić tak, żeby cele nie pozostały tylko celami, nawet jeśli będzie to wymagało wielu wyrzeczeń. Tyle w temacie.

piotreek23
05-12-13, 07:22
wyobrazenia samochodu z marzeń możliwych do spełnienia przy aktualnych np. finansach.
Może się mylę ale taka ingerencja w zawieszenie to tania nie jest..a potem sie widzi Hondy..silnik cieknie jak spocona praczka ale gleba i sportowe amory są..albo na odwrót blacha przeżarta jak drzewo przez korniki ale 200 kucy pod maską..tutaj się zgadzam z Mas1terem ze czasami jest przerost formy nad treścią..

DanielSGL
05-12-13, 09:37
To juz inna sprawa. Masz rację, ale mówiłem o celach. No chyba ze czyimś celem jest hebel na glebie;D nie można też generalizować;)

PIMPEK_EJ2
05-12-13, 21:27
A wracając do tematu, Bananowy opona to nie wszystko, jakie felgi masz na zime? et średnica?

Bananowy
05-12-13, 23:31
13' et45 i dziki tej dyskusji mamy 4 strony pisana o niczym i zero konkretu, dzięki panowie za pomoc ;)

Bananowy
03-01-14, 13:22
Może ktoś będzie miał taki sam problem jak ja i to znajdzie - nie będzie musiał powtarzać tej chorej dyskusji.

Kupiłem 175/65 r14 i nie ma problemu.
Do zamknięcia

redcode
12-01-14, 09:36
hehe... takie wozy się nie nadają do jakiejkolwiek jazdy podczas opadów śniegu, ja bym wstawił możliwie największe średnice, aby wóz podnieść.

A zarazem nie przekroczyć takiej średnicy, która po zamknięciu amortyzatora, dobije nam do części nadkola...

Zawsze mnie ciekawiło po co obniżać, choć o 1cm samochód który jeździ cywilnie i na dodatek, fabryczny prześwit to 10cm...

Dla mnie to głupota...

Mnie to też zawsze zastanawiało, zwłaszcza że nawet bez modyfikacji zawieszenia zahaczam chlapaczami na każdym progu zwalniającym.


Autorowi tematu można polecić felgi o fabrycznym ET (45) i w miarę wąskie (mniej niż 6,5, chyba najlepiej stalowe bo z reguły są węższe), cokolwiek by to miało być, inaczej przy obniżeniu zawieszenia kółka będą tarły. Na fabrycznym zawieszeniu opona 185/65/14 spokojnie sprawdza się w zimie, więc i 185/70/13 (mniejsza chyba o ok 1,5% nie powinna trzeć)



edit: nie zauważyłem, że autor już kupił kółka.