PDA

Zobacz pełną wersję : Za duże CO



Kedzior
21-03-08, 13:29
Witam,
Na początku roku robiłem przegląd, wszystko w zasadzie ok oprócz poziomu CO w spalinach. Zmierzył, że wacha się na poziomie 6-7% (gdy dozwolone jest 0,5%). Trochę za dużo :/
Zmieniłem sondę lambda bo na poprzedniej kopcił strasznie czarnym dymem no i spalanie na b. wysokim poziomie.
Pojechałem raz jeszcze na stację diagnostyczną, wynik - 5% - nadal 10cio krotnie za dużo.
Co dalej robić?
Katalizator? Wymieniać, kupić nowy, czy da radę go jakoś przeczyścić?
Jak nie katalizator to co?

Pozdr

Kedzior
21-03-08, 13:29
Witam,
Na początku roku robiłem przegląd, wszystko w zasadzie ok oprócz poziomu CO w spalinach. Zmierzył, że wacha się na poziomie 6-7% (gdy dozwolone jest 0,5%). Trochę za dużo :/
Zmieniłem sondę lambda bo na poprzedniej kopcił strasznie czarnym dymem no i spalanie na b. wysokim poziomie.
Pojechałem raz jeszcze na stację diagnostyczną, wynik - 5% - nadal 10cio krotnie za dużo.
Co dalej robić?
Katalizator? Wymieniać, kupić nowy, czy da radę go jakoś przeczyścić?
Jak nie katalizator to co?

Pozdr

Sławek
21-03-08, 15:40
Jak sonda jest ok, to pozostaje katalizator. Aby spaliny mieściły się w normach trzeba go wymienić ( sam planuję zakup uniwersalnego). Usuniecie ani przeczyszczenie go, nic nie da. A stary sprzedaż za dobre pieniadze. :)

Sławek
21-03-08, 15:40
Jak sonda jest ok, to pozostaje katalizator. Aby spaliny mieściły się w normach trzeba go wymienić ( sam planuję zakup uniwersalnego). Usuniecie ani przeczyszczenie go, nic nie da. A stary sprzedaż za dobre pieniadze. :)

skolopendra
21-03-08, 15:41
kupić nowy

jak zależy Ci na emisji spalin wg norm to kupić nowy

skolopendra
21-03-08, 15:41
kupić nowy

jak zależy Ci na emisji spalin wg norm to kupić nowy

Kedzior
21-03-08, 19:15
A stary sprzedaż za dobre pieniadze. :)
A kto mi kupi nie spełniający swojej funkcji katalizator? Czy sprzedawać go jako "sprawny"? :)

Kedzior
21-03-08, 19:15
A stary sprzedaż za dobre pieniadze. :)
A kto mi kupi nie spełniający swojej funkcji katalizator? Czy sprzedawać go jako "sprawny"? :)

skolopendra
21-03-08, 19:16
"sprawny"? :)

nie końiecznie, na allegro skupują na wagę :)

skolopendra
21-03-08, 19:16
"sprawny"? :)

nie końiecznie, na allegro skupują na wagę :)

Sławek
21-03-08, 19:39
nie końiecznie, na allegro skupują na wagę :)
Dokładnie.
Katalizator nie musi być dobry, i tak go "przetopią", i wyjdą na swoim :)

Sławek
21-03-08, 19:39
nie końiecznie, na allegro skupują na wagę :)
Dokładnie.
Katalizator nie musi być dobry, i tak go "przetopią", i wyjdą na swoim :)

Kedzior
21-03-08, 19:56
No to wszystko już jasne. Dzięki panowie.

Kedzior
21-03-08, 19:56
No to wszystko już jasne. Dzięki panowie.

Egon
21-03-08, 21:12
Jak dojdziesz do tego co bylo przyczyna to napisz ok ?? :) a tak sie jeszcze wlaczajac za starego kata daja ok 180zl

Egon
21-03-08, 21:12
Jak dojdziesz do tego co bylo przyczyna to napisz ok ?? :) a tak sie jeszcze wlaczajac za starego kata daja ok 180zl

Kedzior
21-03-08, 21:27
Jak dojdziesz do tego co bylo przyczyna to napisz ok ?? :) a tak sie jeszcze wlaczajac za starego kata daja ok 180zl

Pewnie sobie jednak na dłuższy czas odpuszczę katalizator. Czeka mnie jeszcze sporo wydatków i roboty. Już nie mówię o modach ale o zwykłych naprawach. Strasznie leciwą Hankę kupiłem. :( Długo by opowiadać, a nie chcę zaśmiecać tematu. Dzięki za info Egon.

Kedzior
21-03-08, 21:27
Jak dojdziesz do tego co bylo przyczyna to napisz ok ?? :) a tak sie jeszcze wlaczajac za starego kata daja ok 180zl

Pewnie sobie jednak na dłuższy czas odpuszczę katalizator. Czeka mnie jeszcze sporo wydatków i roboty. Już nie mówię o modach ale o zwykłych naprawach. Strasznie leciwą Hankę kupiłem. :( Długo by opowiadać, a nie chcę zaśmiecać tematu. Dzięki za info Egon.