PDA

Zobacz pełną wersję : EJ2 D15B7 Problemy :(



tomekbrk
26-11-13, 13:49
Witam. Ostatnio w mojej Hani zaczęły się dziać dziwne rzeczy i nie wiem w czym leży przyczyna. Pierwszym objawem była wskazówka od temperatury która skakała od normalnej temperatury pracy po czerwone pole i tak po kilka razy później spokój i znowu to samo. Następnie zauważyłem że czasami mocno dymi na biało ale to pojawia się sporadycznie(jeden dzień w miesiącu). Trzeci problem pojawił się nie dawno około dwóch dni temu a mianowicie gdy chciałem mocniej przyspieszyć wcisnąłem sporo gazu to silnik zachowywał się tak jakby kończyło się paliwo(gaz) oraz pojawiły się problemy z ogrzewaniem trzeba na nie sporo czekać czasami nawet po przejechaniu aż 30 km a wcześniej grzał jak zły: P . I tu moje pytanie w czym może być problem termostat, uszczelka pod głowicą a może jeszcze coś innego

mayday-82
26-11-13, 14:00
Ubywa płynu chłodniczego??? Węże od chłodnicy są gorące??? Chłodnica cała się nagrzewa czy do połowy??? Wyjmij termostat i go sprawdz czy sie otwiera w gorącde wodzie. Ale ja stawiam na UPG :/

Robkoo
26-11-13, 14:00
Odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego i powąchaj czy śmierdzi spalinami, czy na korku zebrała się maź, coś w stylu majonezu. Ubywa płynu, kontrolujesz to ? Sprawdź na odpalonym silniku czy płyn w zbiorniczku bulgocze, oczywiście ostrożnie, żebyś się nie poparzył. U mnie objawy były podobne i było po uszczelce, u Ciebie nie musi być tak samo.

tomekbrk
26-11-13, 14:18
A więc tak: Korek od chłodnicy czysciutki jak nowy, nic nie bulgocze w chłodnicy. Korek pachnie trochę dziwnie ale czy spalinami to raczej nie wydaje mi się. Podobno jak się zostawi zapalony samochód bez korka na chłodnicy powinno wyrzucić płyn gdy jest uszkodzona UPG czy to prawda ??

Greg001k
26-11-13, 15:01
Wymień termostat w pierwszej kolejności - koszt mały i proste to ogarnięcia (temp mogła skakać do góry bo termostat się zacinał na zamknieciu i nie było obiegu z chłodnicy, później widocznie zaciął się w pozycji otwartej, dlatego może nie być zbytnio ogrzewania, dopóki się nie przejedzie sporego dystansu). Jeżeli to nie pomoze trzeba szukać dalej....

tomekbrk
13-12-13, 13:01
Termostat wymieniony problemy chwilowo ustały ale teraz są kolejne i wszystko wskazuje na UPG niestety. Płyn z chłodnicy gdzieś się podziewa ale nigdzie nie cieknie i co jakieś 100 km trzeba dolewać ok litra. A teraz pytanie czy dam radę sam ogarnąć UPG jeżeli moja wiedza na ten temat jest na poziomie minimalnym ??

Greg001k
13-12-13, 14:53
Spokojnie ogarniesz to sam. Wystarczy manual hondy. UPG najlepiej zastosować z D16Y8 (jest tańsza niż ta z D15B2/7 i metalowa). Podobną operację sam przeprowadzałem w warsztacie samoobsługowym a nie jestem mechanikiem (bazowałem na kilku kartkach wydrukowanych z manuala). Potrzebny będzie również klucz dynamometryczny, by z odpowiednim momentem dokręcić głowicę, papier ścierny, jakiś klocek do splanowania bloku i głowicy, płyn chłodniczy, troszkę materiału by oczyścić głowicę oraz przydałoby się troszkę ropy do oczyszczenia głowicy z tej czarno-szarej mazi, itp.

Ja uwinąłem się z tym w D15B2 MPFI w ciągu jednego dnia w pojedynkę.


Termostat wymieniony problemy chwilowo ustały ale teraz są kolejne i wszystko wskazuje na UPG niestety. Płyn z chłodnicy gdzieś się podziewa ale nigdzie nie cieknie i co jakieś 100 km trzeba dolewać ok litra. A teraz pytanie czy dam radę sam ogarnąć UPG jeżeli moja wiedza na ten temat jest na poziomie minimalnym ??

tomekbrk
14-12-13, 11:10
Gdzie znajdę tego manuala ?? Z kluczami i innymi rzeczami nie będzie problemu bo będę robił u kolegi na warsztacie tylko tak myślałem że jak dam radę sam to zaoszczędzę trochę i przy okazji czegoś się nauczę :)

Zbyszek l
14-12-13, 23:13
Planowanie głowicy i bloku papierem ściernym no to chyba w maluchu. Od tego są specjalistyczne warsztaty. Za planowanie do Civica płacisz około 70zł. Pozostałości starej uszczelki z bloku usuwasz skrobakiem lub wąską szpachelką. Tylko ostrożnie zeby nie narobić rys.

tomekbrk
15-12-13, 14:07
Planowanie głowicy było zaplanowane ale z blokiem to chyba nie jest za bardzo konieczne ?? Nawet nie słyszałem nigdy żeby ktoś robił coś takiego :)

kruczekvu
15-12-13, 19:10
z blokiem to chyba nie jest za bardzo konieczne ??
Blok musi być idealnie czysty i nie mówimy tu o typowym planowaniu

Jookoozzz
15-12-13, 19:17
Majonez nie oznacza wydmuchanej uszczelki, musialbym chyba co tydzien ja wymieniac bo jezdza po 10km do pracy nawet nie zdarzy sie silnik zagrzac i temu majonez sie robi.

Odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego i powąchaj czy śmierdzi spalinami, czy na korku zebrała się maź, coś w stylu majonezu. Ubywa płynu, kontrolujesz to ? Sprawdź na odpalonym silniku czy płyn w zbiorniczku bulgocze, oczywiście ostrożnie, żebyś się nie poparzył. U mnie objawy były podobne i było po uszczelce, u Ciebie nie musi być tak samo.

tomekbrk
18-12-13, 12:00
Uszczelka była tak rozje***że mechanik się przestraszył :-p teraz kolejne pytanie czy jak będę ściągał z niej wałki i te wszystkie pierdołki trzeba jakoś układać żeby później tak samo montować czy nie ??

kruczekvu
18-12-13, 17:18
jak będę ściągał z niej wałki i te wszystkie pierdołki trzeba jakoś układać żeby później tak samo montować czy nie ??
Ja zawsze sobie układam tak jak rozbieram

DemoN
20-12-13, 23:58
nie musisz tego sciagac do planowania

kruczekvu
21-12-13, 00:12
nie musisz tego sciagac do planowania
Znaczy się czego dokładnie ?
Osobiście jak robię i mam głowę na stole to ogarniam ją całą a nie po łepkach

Gucios90
21-12-13, 17:28
Jak już masz tyle wydłubane to może zrób generalkę głowicy i dołu silnika :P 4 stówki więcej a bd miał silnik igła!

tomekbrk
23-12-13, 22:01
Za późno dawno byłem na forum bo cały czas w garażu i silnika igły nie będzie :D Chociaż i tak nie jest źle bo teraz dopiero zobaczyłem jak to idzie :P Jeszcze tylko gazu nie mogę dobrze ustawić i na benzynie falują obroty ale tak to wszystko jest git zrobiłem ostatnio ponad 300km w jeden dzień i Hania nawet się nie spociła :)