PDA

Zobacz pe³n± wersjê : P³yn ch³odniczy ZNIKA // Pomocy



kamilogon
20-03-08, 21:55
Witam, ,mam kolejny problem mianowicie po kupnie auta okaza³o sie ze nie ma p³ynu ch³odniczego w zbiorniczku wyrównawczym otworzy³em korek od ch³odnicy (czarny ) by³ praktycznie na samym dnie znikome ilo¶ci. Na drugi dzieñ kupi³em p³yn wla³em do zbiorniczka wyrównawczego pojezdzi³em 1 h wszystko ok temperatura nie przekracza³a po³owy wentylator sie w³±czy³ 3 razy.Jedno co mnie zdziwi³o ze poziom p³ynu w zbiorniczku by³ poni¿ej MIN, natomiast jak otworzy³em korek od ch³odnicy p³yn by³o widaæ i ch³odnica by³a zalana. teraz dola³em do zbiorniczka wyrównawczego p³yn do po³owy i narazê bêdê czeka³. Czy p³yn po sch³odzeniu silnika nie powinien wróciæ do zbiorniczka ?? My¶la³em tez o uszczelce pod g³owica ale nie kopci ani w oleju nie ma wody. ??

kamilogon
20-03-08, 21:55
Witam, ,mam kolejny problem mianowicie po kupnie auta okaza³o sie ze nie ma p³ynu ch³odniczego w zbiorniczku wyrównawczym otworzy³em korek od ch³odnicy (czarny ) by³ praktycznie na samym dnie znikome ilo¶ci. Na drugi dzieñ kupi³em p³yn wla³em do zbiorniczka wyrównawczego pojezdzi³em 1 h wszystko ok temperatura nie przekracza³a po³owy wentylator sie w³±czy³ 3 razy.Jedno co mnie zdziwi³o ze poziom p³ynu w zbiorniczku by³ poni¿ej MIN, natomiast jak otworzy³em korek od ch³odnicy p³yn by³o widaæ i ch³odnica by³a zalana. teraz dola³em do zbiorniczka wyrównawczego p³yn do po³owy i narazê bêdê czeka³. Czy p³yn po sch³odzeniu silnika nie powinien wróciæ do zbiorniczka ?? My¶la³em tez o uszczelce pod g³owica ale nie kopci ani w oleju nie ma wody. ??

mellucci
20-03-08, 22:31
termostat na moje pozdrawiam

mellucci
20-03-08, 22:31
termostat na moje pozdrawiam

kamilogon
20-03-08, 22:52
ale silnik jest ch³odzony temperatura nie przekracza po³owy nawet przy ekstremalnej jezdzie ?

kamilogon
20-03-08, 22:52
ale silnik jest ch³odzony temperatura nie przekracza po³owy nawet przy ekstremalnej jezdzie ?

Skoti
20-03-08, 23:36
Mo¿e byæ uszczelka a mo¿e termostat. Musia³by¶ wyjaæ termostat i sprawdzic-jak poszukaj na forum. Jesli uszczelka sprawdz czy nie masz zasyfionego korka oleju albo czy nie wywala ci wody na ciep³ym silniku.

Skoti
20-03-08, 23:36
Mo¿e byæ uszczelka a mo¿e termostat. Musia³by¶ wyjaæ termostat i sprawdzic-jak poszukaj na forum. Jesli uszczelka sprawdz czy nie masz zasyfionego korka oleju albo czy nie wywala ci wody na ciep³ym silniku.

dyssek
21-03-08, 00:49
Czy p³yn po sch³odzeniu silnika nie powinien wróciæ do zbiorniczka ?? ?

niekoniecznie


a co do samego problemu to moze poprostu ci sie chlodnica gdzies poci

.

dyssek
21-03-08, 00:49
Czy p³yn po sch³odzeniu silnika nie powinien wróciæ do zbiorniczka ?? ?

niekoniecznie


a co do samego problemu to moze poprostu ci sie chlodnica gdzies poci

.

cbool67
21-03-08, 08:41
taK NA marginesie to by³o 10o razy juz o tym. Szukajka i zamkn±æ temat.

cbool67
21-03-08, 08:41
taK NA marginesie to by³o 10o razy juz o tym. Szukajka i zamkn±æ temat.

tomcyk
26-03-08, 11:49
ogladnij przewody ukladu chlodzacego, ja rwalem ostatnio wlosy z glowy a okazalo sie ze jedna obejma przyrdzewiala troszke i pociskalo jak sie guma rozszerzyla pod wplywem temp. obejma kilka zlotych i po problemie

lusiek45
19-10-09, 15:21
po kupnie samochodu zauwa¿ylem bardzo maly stan w zbiorniczku plynu chlodniczego dolalem do stanu max i po kilku dniach stan znowu obni¿yl sie do prawie zera pomozcie co mo¿e byc mam hondê civica z 1998 v-tec economy 1,5 wersja combi 181000 tys przebiegu lampka economy w³acza sie normalnie przy rozgrzanym silniku i do 2tys -2,5 tys obrotow z wydechu leci bialy dymek jakby para nieraz jej nie widaæ czy co¶ powaznego czy? moze drobiazg silnik przyspieszenie ma nie wiem co robic a mo¿e inny plyn w chlodnicy zastosowaæ pomozcie....


je¿eli uk³ad ch³odzenia i sama ch³odnica nie ma wycieku nie widaæ go przynajmniej go³ym okiem bo nie zauwa¿ylem zadnego kapania to ¿e spala ten p³yn to powazna sprawa . wydaje mi isiê ze jak silnik ju¿ dobrze nagrzany to tego bia³ego dymku jak para nie widaæ jak zimny to kopci z rury na bialo

dola³em 1 litr p³ynu ch³odniczego dzisiaj tj. 16.10.2009 i zaobserwuje czy nadal bedzie ubywal i w jakim czasie jednak¿e zastanawiam sie czy przyczyna tego wielkiego ubytku mogl byc poprzedni wlasciciel ktory nie zadbal o nalezyty stan zapasu i to ze na pierwsza dolewke wla³em 0,5 litra i by³o mu za ma³o bo zassa³ to do samej ch³odnicy czy tez jakis powód zapowietrzenia i w tej ch³odnicy mog³o byc go o wiele za ma³o co radzicie w tym przypadku po odpaleniu silnika na wolnych obrotach pracowa³ równo dymu lub pary wodnej z rury wydechowej by³o na poczatku przez chwile grza³em tak d³ugo silnik az do momentu za³aczenia przez termostat wentylatora ch³odz±cego ch³odnice po chwili och³ody wy³aczy³ sie a na wska¼niku temp. na pulpicie wskazówka nie pokazywa³a nawet po³owy drogi .Co robic aby sprawdzic ukl ch³odzenia dok³adniej i miec pewno¶æ czy jest wszystko ok i czy poradze sobie sam czy potrzebny jest fachowiec
?? prosze o dorade przyjaciele i mi³o¶nicy hondy civic