PDA

Zobacz pełną wersję : CIVIC 93 Hatchback: silnik EG4 - co to jest ?



bambosz
25-11-13, 08:54
Witam,

przy okazji grzebania w silniku (olej + filtr) zauważyłem iż to coś zaznaczone na zdjęciu jest popękane (w poziomie prawie się rozpękło na pół). Poprzedni właściciel posklejał to co prawda jakimś poksipolem (tak wnioskuję z kolotu i twardości tego szarego czegoś ;D ).

http://i39.tinypic.com/23hlyx3.jpg

Cóż to jest i jak to się nazywa bo muszę dokupić a nie wiem pod jakim hasłem szukać.

Chwilowo posklejałem to silikonem, może chwilę wytrzyma do czasu zakupu :/.

Ps. czy możłiwe, że po sklejeniu tego nerkowatego baniaczka a tym samym uszczelnienu go cos się zmieniło na tyle, że auto ma mniej mocy ?
Nie wiem czy to wina mojej "ingerencji" czy mi znowu syfski gaz zatankowal :/.


Pozdrawiam

rooter666
25-11-13, 09:49
jeżeli masz gaz to zapewne był wystrzał i pękło, zamontuj klapke antywybuchową jak kupisz nowy, to się nazywa patelnia, dolot różnie mówia ;]
ps. masz filtr powietrza zdjęty tylko do zdjęcia czy tak jeździsz ciągle ?

bambosz
25-11-13, 11:12
Filtr mam na miejscu, to jest zdjęcie z neta z zaznaczonym "dziwolągiem" ;D
Zapomniałęm zrobić zdjęcie wczoraj ;p
A klapka antywybuchowa... z nakrętki od słoika jest w tym otworze w filtrze paliwa na jakimś rduciku się trzyma, tak to poskładał poprzednik.

Ide przeszukać allegro.
Dz.

Czy to może być powód nagłęj zmiany "mocy" ? czy przez to ze zakleiłem pęknięcie zmieniła mi się mieszanka gaz / powietrze na tyle abym to zauważył ?

Pozdr.

Tiga
25-11-13, 20:03
Jak ciagnie lewe powietrze za mieszalnikiem gazu to napewno. Czesci szukaj na CKPL, ludzie sie tego pozbywaja po przejscu na pelen wtrysk, wiec dostaniesz jak za darmo.

Rafal10203
25-11-13, 21:32
jak kolega wyzej pisze masz gdzies nieszczelnosc, daj sobie luz i laduj mpfi wieksza moc - mniejsze spalanie jak dobrze poszukasz to zmiescisz sie w 400-500zl

bambosz
25-11-13, 22:42
Tak mi pisz... mpfi... a ja wujka google później męcze o wyjaśnienie ;D
Nieszczelność napewno jakaś może być, bo z tego co widze poksipol i zakrętki od słoika to była podstawa ;p
Nie wspominająć o piance w nadkolach ;p

Rafal10203
25-11-13, 23:03
teraz masz 2 punktowy wtrysk paliwa , a wlasciwie jedno punktowy bo 2 wtyskiwacz uruchamia sie bodajrze od 3 tys obrotow , mozesz przelozyc mpfi z innego silnika jak np d15b7 , mowa tu o wiazce silnikowej i kabinowej , komputer, kolektor ssacy , aparat zaplonowy i trzeba zmienic sonde z 2 zylowej na 4 zylowa :) i masz pelen wtrysk :) laski pod kazdym gimnazjum sa Twoje !

bambosz
26-11-13, 08:11
Za gimnazjalistki chyba poszedł bym siedzieć ;D

Rozumiem, że taka przekładka trochę kosztuje ?
U mnie ten 2 wtryskiwacz na benzynie chyba wcale sie nie włącza, bo wtedy auto tak jakby się... dusi, zwalnia... mniejsza z tym, śmigam na gazie ;D

Ale dzięki za wyjaśnienie o co chodzi :)

Rafal10203
26-11-13, 10:15
jest troche zabawy ale tak w sumie poza ewentualnymi komplikacjami to max 2 h pracy (choc mi to zajelo miesiac bo ciagle czegos brakowalo)

bambosz
26-11-13, 15:17
Patrzyłem na allegro, trochę stówek na to trzeba wydać :/
Czas na kalkulacje...
Dzięki

Rafal10203
26-11-13, 16:09
nie patrz na allegro tam sa chore ceny , tutaj na forum dorwiesz napewno za polowe ceny ten sprzet

bambosz
28-11-13, 09:30
W sumie, tak po zapoznaniu się z klikoma tematami i opisami całej tej zabawy zacząłem się zastanawiać czy to wszystko ma sens...
Chwilowo pewnie kupie samą puszkę a później, jak się kasa zbierze...

Czy nie prościej jest w moim przypadku (coś mi tam w silniku [300 tyś] stuka, pewnie trzeba będzie wymienić) jest najzwyczajniej zakupić D16Z6 (http://allegro.pl/silnik-honda-civic-92-95-crx-del-sol-d16z6-vtec-i3747681614.html) i wsadzić go w miejsce mojego silniczka D15B2.
Będzie to pasowało ?
I co to oznacza "cena za goły słupek" ?

Pozdrawiam.

HakerPL1
28-11-13, 20:15
możesz wszystko robić stopniowo, teraz zrobić mpfi, a za jakiś czas robić swap na d16. jak teraz zrobisz mpfi to później masz już wszystko przygotowane pod d16, bo przy montarzu d16 i tak byś musiał przejść na mpfi ;)

goły słupek to miska, blok, głowica i to co w środku, bez kolektorów, aparatu, alternatora itd.

bambosz
28-11-13, 20:33
HakerPL1 pytam bo ja grafik jestem, odnośnie mechaniki wiem tyle, że wymienie jakieś tam proste elementy. Przy silniku sam grzebał nie będe (no chyba że oczywiste jest jak coś odkręcić i dokręcić). Z takimi modyfikacjami musiał bym jechać do warsztatu, jak mi policzą za częśći i robociznę to pewnie wyjdzie więcej niż koszt zakupu tego auta ;D. Najprościej wymienić całość - ale to żadna przyjemność, z 2 strony zabawa w rozkręcanie to ryzyko że nie poskładam ;D.


A tak z waszego doświadczenia samo mpfi (tak na początek) to średnio jakie koszty ?
1000 zł ?

Pozdrawiam.

HakerPL1
28-11-13, 20:54
A ja znów co nieco kumam z mechaniki ;)
Ogólnie mpfi z założeniem trzeba liczyć koło 1000zł przynajmniej, ale to różnie biorą i różnie liczą robociznę

bambosz
29-11-13, 08:38
Eh, chwilowo jeden z bywalców forum zaoferował sprzedanie dolotu. Z przeróbkami za 1000 zł pewnie się wstrzymam, najpierw pospawam i zakonserwuję podwozie - to chyba ważniejsze. Przeróbki silnika moga poczekać (chyba że cykanie spowoduje że coś pier...) ;D.

Dzięi za informację, ide zbierac pieniążki ;).

bartex_92
05-12-13, 18:52
zestaw mpfi na b7 kupilem na forum za dobra kase (450 pln :) ) jezeli posiadasz d15b2 i przejdziesz na b7 to do zakupu czesci dolicz jakies 300pln na jakies male duperelki i to wszystko. roboty gora 2 dni jezeli robilbys to po pracy a przy dniu wolnym od rana w garazu a w nocy upał na miescie :D