PDA

Zobacz pełną wersję : D14A4 - spalanie oleju rzędu 0,5l na 100??



GórczyN
24-11-13, 19:28
Tak, dobrze przeczytaliście. Na 100 km. Przy 215 810 km na bagnecie było idealnie pośrodku między min a max, teraz sprawdzam sobie poziom przy 215 940 km, na bagnecie wskazanie pośrodku między "zerem" a minimum. Czyli wychodzi około 0,5 litra na 100km. Czy to możliwe? Z dołu nic nie wycieka, sprawdzałem, ponadto niedawno wymieniana była skrzynia wraz z uszczelniaczami. To że czasem przykopci to żadne odkrycie, jak troszkę mocniej przycisnę to potem z wydechu leci dym z niebieskawym zabarwieniem, i wyraźnie czuć spaleniznę z nawiewów, choć nie dzieję się tak zawsze, raz przykopci a raz nie.

Seba27
24-11-13, 19:40
Zlomek - tyle

Moj poprzedni zlomek potrafil spalic 2litry oliwy w godzine wyglupow - ok 70km ale gaz ciagle w desce.
Co ci napisze - albo kapitalka albo swap slupka...
Chociaz kapitalke d14 to slabo sie oplaca

Zielony11499
24-11-13, 19:56
ważne żebyś sprawdzał olej w tym samym położeniu auta, bo przechył może zaburzyć odczyt. dolej na maxa, pojeździj trochę i sprawdź.
czy to możliwe? tak. mi po zagotowaniu auta pierścienie na tłokach się zacisnęły i palił podobną ilość oleju.

GórczyN
24-11-13, 19:59
Tak zamierzam właśnie zrobić. Jutro znów doleję i pojeżdżę te 100 km i zobaczę. Jak się sytuacja powtórzy to trzeba będzie myśleć jak kolega wyżej zasugerował nad swapem słupka.

PIMPEK_EJ2
24-11-13, 22:46
Moje byłe D15B7 w "trasie" 80km z czego 50 km autostradą z butem w podłodze spaliło cały bagnet...:) A było na maksimum! Przy takim spalaniu oliwy musi Ci kopcić!

Labed2007
25-11-13, 00:25
Moje d14 ma 220 tys. km przebiegu, jeżdżę dynamicznie(czerwone pole b. często). Oleju ubywa mi od wymiany do wymiany 0,3l. Na jakim oleju jeździsz?

GórczyN
25-11-13, 08:51
Mobil 10w40 polsyntetyk. O ile dobrze pamiętam byl wymieniany na właśnie taki przy niewiele ponad 213 tys, zaraz po kupnie

Xperia SP@Tapatalk 2

Seba27
25-11-13, 10:09
no to wszystko byloby jasne skoro "zaraz po kupnie"

Ja natrafilem w zeszlym tygodniu na taka rzezbe ze rece opadly - tez nowy zakup. Pewnie ktos ci go uszczelnil doktorem a jak zmieniles olej to zaczelo rozpuszcac nagary i w koncu puscilo

Po krotce to zo zobaczylem opisane ponizej:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?40903-Szukam-warsztatu-sklepu-mechanika-inne/page57

Upewnij sie ze oczy cie nie myla i ze pomiar wykonany na plaskim. Jezeli ubytki sa takie jak mowisz, szukaj slupka

PIMPEK_EJ2
25-11-13, 22:49
Z tym szukaniem słupka to uważaj lepiej!! Kopci Ci ten silnik?

GórczyN
26-11-13, 10:02
Z wydechu kopci czasem, nie zawsze, ale dodam że mam kompletny przelot. Wczoraj zrobilem dolewkę pół litra, teraz jest poziom w normie, pojeżdżę te 100 km bez szaleństw i zobaczę co będzie.

Xperia SP@Tapatalk 2

Michał102
26-11-13, 10:07
Jeśli masz przelotowy wydech (a co za tym idzie brak kata), to przy zużyciu oliwy na poziomie 0,5l/100km. byłoby za Tobą ciemno jak po wybuchu dymnego granatu.

Mój D14 spalał niecały litr na 1000 i podczas dłuższego hamowania silnikiem, a następnie po dodaniu gazu w lusterkach nie widziałem nic poza potężnym obłokiem siwo-niebieskiego dymu.

Seba27
26-11-13, 11:49
Z tym szukaniem słupka to uważaj lepiej!! Kopci Ci ten silnik?

Prawda - jednak jak komus zalatwiam slupek to za niego recze - juz kilka zalatwilem i zalozylem. Nie jest latwo a za dobry slupek cena jest odpowiednia ale da sie. Remontu nie zalecam bo kosztowo wyjdzie 2razy wiecej conajmniej

Muzyk-Grzes
27-11-13, 11:46
Remontu nie zalecam bo kosztowo wyjdzie 2razy wiecej conajmniej
A ile kosztuje słupek bo ja zrobiłem remont na dobrych częściach i wcale nie ma takich kosztów.

Seba27
27-11-13, 13:02
A ile kosztuje słupek bo ja zrobiłem remont na dobrych częściach i wcale nie ma takich kosztów.

slupek 400-600zl czyli tyle co pierscienie, obrobka glowicy i oleje na docierke - a na tym chyba remont sie nie konczy i az boje sie zapytac co dla ciebie znaczy remont ;)

Michał102
27-11-13, 13:24
Za samą wymianę pierścieni, uszczelniaczy i UPG liczą sobie średnio 1500-1700zł.
To jest bez żadnych pomiarów, obróbek itp.

piotreek23
27-11-13, 13:38
Mi mechanior za pełen remont zawołał 2500. Za wymiane słupka+słupek jakieś 1200

Seba27
27-11-13, 13:44
Mi mechanior za pełen remont zawołał 2500. Za wymiane słupka+słupek jakieś 1200

ja robilem taki wlasnie SWAP ok miesiac temu w "Angielce" - dla chlopaka z klubu.

Wyszlo chyba 2100 z Slupkiem, swapem, wymiana magla, nowym rorzadem, nowymi uszczelkami dekla, miski, inna lambda, plynami, olejami i filtrami

Za kapitalke liczylbym ok 3000 - bo na szajsie silnika bym nie skladal a z kazda *******a klient do mnie wroci albo bedzie marudzil i nie bedzie zadowolony - a tego sie wystrzegam. Dlatego wlasnie odradzam remonty d14tek bo wyjdzie taniej o pare "stowek" niz remont d16 z Vtec a mocy jak nie bylo tak nie bedzie

birchie
27-11-13, 14:42
Za kapitalke liczylbym ok 3000 - bo na szajsie silnika bym nie skladal a z kazda *******a klient do mnie wroci albo bedzie marudzil i nie bedzie zadowolony - a tego sie wystrzegam.

No chyba na OEM-panewkach :)

Seba27
27-11-13, 14:55
No chyba na OEM-panewkach :)

no ba :)
Shitu nie skladam, blok honuje a wal odwoze do polerki - remont to remont na porzadnych czesciach albo sie nie podpisuje i klopot nie moj

piotreek23
27-11-13, 21:01
ja robilem taki wlasnie SWAP ok miesiac temu w "Angielce" - dla chlopaka z klubu.

Wyszlo chyba 2100 z Slupkiem, swapem, wymiana magla, nowym rorzadem, nowymi uszczelkami dekla, miski, inna lambda, plynami, olejami i filtrami

Za kapitalke liczylbym ok 3000 - bo na szajsie silnika bym nie skladal a z kazda *******a klient do mnie wroci albo bedzie marudzil i nie bedzie zadowolony - a tego sie wystrzegam. Dlatego wlasnie odradzam remonty d14tek bo wyjdzie taniej o pare "stowek" niz remont d16 z Vtec a mocy jak nie bylo tak nie bedzie
Ja pisałem o wymianie na ten sam D14 na D14 :) tylko nie wiem czy w cenie zawarł osprzęt bo akurat wymiałem paski etc..

Muzyk-Grzes
27-11-13, 23:01
Najtaniej i najprościej bez wymiany bloku z głowicą, wystarczy wymienić uszczelniacze i tak OEM 199 zł zamiennik 70 zł.
Jeśli to nie pomoże a wcześniej sprawdziliśmy kompresję i wiemy że trzonki zaworowe nie są uszkodzone, zdejmujemy głowicę. Planowanie - koszt 50 zł do tego uszczelka OEM 220 zł ,zamiennik 120 zł Docieranie zaworów pasta za kilka zł ,wkrętarka i sporo czasu. Pierścienie to koszt 230 zł - Riken , 190 zł NPR , 150 zł Teikoku (pierwszy montaż Toyota, Honda) Panewki raczej nie maja wpływu na branie oleju (wystarczy pomierzyć i decydować czy należy zakładać nowe). A więc taki remont na zamiennikach (bo nie mamy pewności co jest w bloku używce) 70+50+120+150=390 zł Do tego musimy doliczyć uszczelkę kolektora dolotowego (choć to i tak wymieniamy w obu przypadkach) oraz miski olejowej tu cena zamiennika to 50 zł.
Nie liczę oleju filtra etc bo jak uszczelkę dolotu trzeba wymieniać w obu przypadkach.

Licząc na OEM częściach to koszt około 600-650 zł + cena OEM uszczelki miski bo tej nie znam (bez panewek bo jesli mamy dobre to nie ruszamy) A teraz wróćmy to tego bloku z głowica o którym nic nie wiemy i nie mamy pewności czy po kilku kilometrach jakiś syf który się tam dostał przy rozbieraniu nie zatrze wału lub wałka głowicy lub po prostu nie stanie sie "studnią bez dna"
Ja wybieram remont

Zielony11499
28-11-13, 01:59
generalna zasada jest taka że ja kopci przy dodawaniu gazu to pierścienie, a jak kopci przy hamowaniu biegami to uszczelniacze zaworowe. tylko ciężko mi zrozumieć istotę działania tej zasady aby ją potwierdzić w 100%

Seba27
28-11-13, 06:44
Licząc na OEM częściach to koszt około 600-650 zł + cena OEM uszczelki miski bo tej nie znam (bez panewek bo jesli mamy dobre to nie ruszamy) A teraz wróćmy to tego bloku z głowica o którym nic nie wiemy i nie mamy pewności czy po kilku kilometrach jakiś syf który się tam dostał przy rozbieraniu nie zatrze wału lub wałka głowicy lub po prostu nie stanie sie "studnią bez dna"
Ja wybieram remont

Wlasnie tego sie obawialem - co znaczy remont - czyli skladasz silnik na nowych piercsieniach bez honowania bloku, bez wszelakiej masci simeringow, oringow, na starym rozrzadzie etc. Plan glowicy 50 mowisz? Chcialbym miec twoje ceny :) w KRK licza 100za szczelnosc, 100za planowanie, 200za docieranie zaworow. Bo czy myslisz ze ktos ma czas siedziec z wiertarka i pasta i napie*dalac komus zawory pasta przez caly dzien? A gdzie cena wyjecia, wlozenia silnika? Gdzie cena olejow i filtrow i pochodnych *******?

A co do wczesniejszej operacji to tak swap byl rowniez na d14a4 z rozbitego auta po dziadku ktore bralo 500ml na 10tkm

Samemu - tez wybiore remont bo sam go zrobie. Ale remont d16z6 pochlonal 3000 a wedlug znawcow na forum powinien kosztowac 1500. Wiec skad rozbieznosci w cenach? ;)

bambosz
28-11-13, 10:29
Może to głupie, ale może przez nieuwagę zrobiłeś to co ja kiedyś ?
Sprawdziłem olej na zimnym a później na ciepłym silniku i tez dużo brakowało (aż dolałem - później było za dużo) ;D

GórczyN
28-11-13, 14:36
Nie, obydwa pomiary były robione na zimnym silniku. Tak jak napisałem, pojeżdżę 100 km i wtedy się odezwę jaki rezultat.

Muzyk-Grzes
28-11-13, 15:35
Wlasnie tego sie obawialem - co znaczy remont - czyli skladasz silnik na nowych piercsieniach bez honowania bloku, bez wszelakiej masci simeringow, oringow, na starym rozrzadzie etc.
A po co mam honować blok ,skoro na gładziach jest ślad fabrycznego honowania??? To nie taki materiał żeby sie po 200/300 tysiącach nadawał do ponownego honowania. A skoro pytasz czemu składam silnik na starych simeringach ,rozrządzie etc. W temacie było o wymianie bloku z głowicą, jeśli wymieniasz to czy nie zakładasz nowego rozrządu ,pompy i napinacza? Ja nie wymieniałem bo mój silnik miał rozrząd wymieniony przy mini me więc ma jeszcze czas na wymianę. Reszta była sprawdzona i nie miała przecieków etc. Zapytam więc po co mam robić kompletny remont ,skoro do uszczelnienia silnika potrzebuje jedynie wymiany uszczelniaczy ,dotarcia zaworów i nowych pierścieni (które akurat u mnie były wymienione profilaktycznie) .Rozumiem że piszecie o kosztach mechanika ,ja robię sam więc je odliczam.
ps Seba u mnie w okolicy jest warsztat/szlifiernia z tradycjami i dla stałych klientów mają takie ceny ,co do docierania zaworów to mnie jeszcze ręce do d**y nie przyrosły żeby sobie samemu nie dotrzeć.

Dibeisi
28-11-13, 16:20
Gdzie wy mieszkacie że macie takie chore ceny !!!!! Co do remontu ja bym sprawdził owalizacje cylindrów jak okej nowe pierscionki i jazda .

mirasek
28-11-13, 23:00
Jak ktoś przepłacił za remont czy usługę, to się mu nie wytłumaczy że można taniej i równie dobrze, bo jak inny zrobi inaczej to z założenia zrobi źle. Nie każdy używany silnik potrzebuje szlifów czy wymiany dosłownie wszystkich uszczelek, po to są pomiary i wiedza/doświadczenie tego co to wykonuje, dlatego ocena/wycena naprawy przez internet bez rozebranego silnika przed sobą jest o kant kuli pobić.

Seba27
29-11-13, 06:23
Zgadzam sie - ale skonczcie prawic ze wymiana pierscieni i uszczelniaczy nazywa sie remont bo mi sie slabo robi...

piotreek23
29-11-13, 07:26
Ja tam nie widze sensu remontu silnika który ma 15-20 lat i do tego to zwykła D14. Nie czarujmy się..i tak są w dobrej kondycji jak na swój wiek.
A uszczelki i simeringi też parcieją, guma nie jest wieczna..

GórczyN
09-12-13, 11:35
Tak więc tak. Od dolewki przejechałem 200 km. Po dolewce było idealnie po środku, pomiędzy min a max. Teraz nieznacznie ubyło, około 100 ml. Nie mam pojęcia czemu wzięła wtedy tyle, a teraz prawie nic. Jazda była taka sama, dojazdy do szkoły i trochę jazdy po mieście. Na wyższe obroty lubię powkręcać, ale nie tak że co start spod świateł to dzida do 6 tys, tylko od czasu do czasu :) Wg. manuala, silnik nie powinien spalać więcej niż 1 litr oleju na 1000 km, czyli jeśli takie spalanie się utrzyma, to spali mi 0,5 l na 1000. Czyli jest ok, czy coś pokićkałem?

Seba27
09-12-13, 11:51
jezeli sie utrzyma i jezdzisz na 10W40 to nie ma tragedii