PDA

Zobacz pełną wersję : Światła do jazdy dziennej - jak podłączyć ?



bambosz
24-11-13, 19:08
Witam,

Nabyłem sobie ostatnio proste światła do jazdy dziennej (proste LED'y).

Pomyślałem że sam je podłączę bo co to za problem wetknąć + do + i - do karoserii ... myliłem się.
Na chłopski rozum chciałem je podłączyć po postojówek / mijania - żeby świeciły się w czasie jazdy / postoju (na okrągło). Nie chodzi mi o oszczędność na żarówkach, poprostu zauważyłem, że lepiej widać takie LED'y niż zwykłe światła mijania(ale mniejsza z tym).

Pogooglowałem trochę i znalazłem info jak podłączyć takie światła.
Moje LED'y mają 3 kabelki:
czarny - masa
czerwony - plus
biały - pies wie jak to sie zwie.

Wedle poradnika:
czarny - karoseria (masa)
czerwony - kabel z prądem (prąd pojawia się po przekręceniu stacyjki - zapłon)
biały - postojówki.

No i kurde nie działa :/
Nie wiem czy to norma, ale żarówki od postojówk świecą się także gdy mam włączone mijania (ma tak być czy nie ?)

Pytanie:
Kiedy te pierdzielone diodki mają się świecić i jak to podłączyć ?

Siadam, przekręcam stacyjke i się świecą...
Włączam postojówki i ... co się ma dziać ?
Włączam mijania i ... co ma się dziać ?
Włączam długie i ... co ma się dziać ?

Jeśłi ktoś może coś podpowiedzieć będę wdzięczny.
Pozdrawiam.

marcin_1993
24-11-13, 20:20
wchodzisz włączasz zapłon i palą Ci się do jazdy dziennej. Włączasz postoje/mijania/długie-ledy gasną

Inside4
24-11-13, 20:41
musisz miec przekaznik i najlepiej podlaczyc pod mijania tzn jak wlaczysz mijania to automatycznie ledy sie wylacza.

Wyslane z tapatalk

bambosz
24-11-13, 20:49
Wychodzi więc na to, że biały kabelek ma być do świateł mijania i postojówek, a nie tylko postojówek, jak to było w poradniku :/

Czyli jak chce jechać na światłąch dziennych to wcale nie włączam świateł "standardowych" ? O_O

Inside4
24-11-13, 21:00
musisz podpiac pod stacyjke wtedy automatycznie ci sie zapali po przekreceniu kluczyka

Wyslane z tapatalk

marcin_1993
24-11-13, 21:18
Wychodzi więc na to, że biały kabelek ma być do świateł mijania i postojówek, a nie tylko postojówek, jak to było w poradniku :/

Czyli jak chce jechać na światłąch dziennych to wcale nie włączam świateł "standardowych" ? O_O

Tylko do postojówek do mijania nie podłączaj bo mijania będą Ci się na postojach palić, postojówki palą się bez względu na to czy masz mijania czy drogowe. A za jazdę z dziennymi i mijania masz zabrany dowód za zły montaż. Dzienne mają gasnąć gdy zapalisz światła mijania lub postoje. Cała ideologia świateł do jazdy dziennej to nie tylko oszczędność na energii, a również bardziej widoczne auto z przodu jak również bardziej widoczne światło stop.

bambosz
25-11-13, 12:30
marcin_1993
i wyjaśniłeś mi wszystko czytelnie :).

Całkowiecie inną sprawą jest iż nie rozumiem tego zabierania dowodu...
To jak sobie dodam światła (np. takie ledy), żeby być lepiej widocznym to mi za to zabiorą dowód ? Toż to głupota jakaś jest...
W tej chwili mam przed oczami tira z zestawem światełek na masce z przodu... i jakoś jeździ taka choinka ...
Ale jak pisałem to już tylko takie moje rozważania ;D

Dzięki.

marcin_1993
26-11-13, 01:06
W nocy światło z ledów mocno oślepia, więc mają uzasadniony powód osobiście popieram ich w 100%(nie jestem jakimś społeczniakiem). Często jeżdżę nocą i pełno jest tumanów którzy mają za wysoko ustawione światła, palące się ledy z mijania, albo chiński ksenon:/