PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 92 sedan USA 1.5 90 KM V gen.



clukass
24-11-13, 16:30
VIN :JHMEG854XNS032203

Witam,

Od ładnych lat ten samochód jest w naszym domu, od jakiegoś roku został mi przekazany przez tatę w spadku. On przesiadł sie na nowszy model.
Samochód w stanie b.dobrym jednak ostatnio zacząłem sprawdzać ile pali i wychodzi mi ze ok 10 l na 100 km w mieście. Honda nie jest żyłowana raczej jeżdżę spokojnie, można powiedzieć ze nawet za spokojnie :). Czy nie uważacie że to jest troszeczkę duzo czy nie mam sie niczym przejmować. Wolę zapytać zanim oddam go jakiemuś mechaniurowi do oglądania aby niczego nie zepsuł :)

Ps. Dodam, iż po ostatniej wyprawie samochodem w trasę średnie spalanie wyszło na ok 6 l na 100 km w trasie średnia prędkość to ok 120 km/h.

ps2. Co sadzicie o gazie do tego samochodu dodam ze ma przejechane 170 000 km

Kwapcio23
24-11-13, 18:22
A co mamy sądzić? :D Wypada się ogólnie przywitać w odpowiednim wątku na wstępie, no ale niech już będzie.
Są zwolennicy i przeciwnicy LPG, więc możesz tu mieć 50 stron gadki i jednego stanowiska nie ustalimy. Spalanie masz bez tragedii. 6 w trasie to nie jest bardzo dużo jak na to auto. Dycha po mieście to już sporo, ale też nie świadczy, że z Hondą jest coś nie tak, zależy jak jeździsz. Świece, kable, reset komputera, to nigdy nie zaszkodzi.
Poczytaj sobie forum zanim zadasz kolejne pytania w tym stylu, bo o samym gazie to już chyba wszystko zostało powiedziane więc bez sensu zakładać taki topic w technicznym. Patrz:
http://www.civicklub.pl/forum/forumdisplay.php?66-Instalacje-LPG

bednar_ek35
25-11-13, 08:46
Jeżeli w trasie pali 6L to dobry wynik jak na ten silnik.
Miasto 10L przy takiej pogodzie jak teraz czyli dość chłodno to myśle że też dobry wynik.
Co niektórym.1.4 tyle pali zimą.
Tak jak wyżej sprawdz świece,przewody oraz nie zaszkodzi zrobić reset kompa.

clukass
25-11-13, 16:07
A co mamy sądzić? :D Wypada się ogólnie przywitać w odpowiednim wątku na wstępie, no ale niech już będzie.
Nie widziałem wątku ale postaram sie to naprawić :)

Są zwolennicy i przeciwnicy LPG, więc możesz tu mieć 50 stron gadki i jednego stanowiska nie ustalimy.
Co do gazu zapytałem tak ooo z uwagi na to iż jeszcze nie spotkałem osoby która by powiedziała odnośnie gazy czy jest ok czy tez nie. Sam jeździłem na gazie kilkoma samochodami i nie było źle do czasu do kiedy dba się o samochód ( świece kable filtr itd) Więc zadając pytanie raczej oczekiwałem odpowiedzi ten silnik w tym samochodzie nie nadaj sie do tego bo nie lub jak chcesz to załóż lub coś w tym stylu. No ale zaraz przewertuje forum i poszukam coś o tym D:


Spalanie masz bez tragedii. 6 w trasie to nie jest bardzo dużo jak na to auto. Dycha po mieście to już sporo, ale też nie świadczy, że z Hondą jest coś nie tak, zależy jak jeździsz. Świece, kable, reset komputera, to nigdy nie zaszkodzi.
Świece ok kable też reset nie wiem jak sie robi ale zaraz spróbuje znaleźć odpowiedz gdzieś na forum.


Poczytaj sobie forum zanim zadasz kolejne pytania w tym stylu, bo o samym gazie to już chyba wszystko zostało powiedziane więc bez sensu zakładać taki topic w technicznym. Patrz:
http://www.civicklub.pl/forum/forumdisplay.php?66-Instalacje-LPG

OK dziękuje


Jeżeli w trasie pali 6L to dobry wynik jak na ten silnik.
Miasto 10L przy takiej pogodzie jak teraz czyli dość chłodno to myśle że też dobry wynik.
Co niektórym.1.4 tyle pali zimą.
Właśnie chodzi o to ze "ona" pali tyle przy dobrej pogodzie i zaczynam sie bać przed zimą bo jak bedzie palić 15 to nie wydalę z pieniędzmi :D



Tak jak wyżej sprawdz świece,przewody oraz nie zaszkodzi zrobić reset kompa.
Jak juz pisałem zaraz zabiorę sie za szukanie jak zrobić reset kompa bo jak tylko klemy odłączyć i zewrzeć plus z minus (bez akumulatora) to zrobię i zobaczę.

Ps. http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=reset znalazłem link jak zrobić reset komputera widzę ze sie wygłupiłem z tymi klemami :D

bednar_ek35
25-11-13, 17:27
Miałem kiedyś lpg w eg8 potem w eg4 z tym samym silnikiem i spisywał sie bardzo dobrze mimo że była to najzwyklejsza instalacja.

Kwapcio23
26-11-13, 02:21
Zrób pełny reset i zobacz co i jak. Przed założeniem instalacji warto żeby auto było w 100% sprawne bo inaczej nie dojdziesz ładu z ustawieniem gazu jak na starcie będzie coś nie tak. ;)
Gazu wszyscy się boją i piszą, że do zapalniczek itp... Jak jest dobra instalacja i mądry użytkownik to jaki problem? Nie przesadzajmy też, że to jakiś wstyd czy lpg nie jest Hondy godne, bo słupek d-serii to jest 500 zł więc nie zakłucisz biegu historii motoryzacji gazując d15b2. ;) Gadam, gadam, a sam gazu nie mam, bo nie. :D Jednak nie widzę w nim nic złego jeśli chodzi o tego typu auta.

clukass
26-11-13, 15:19
Zrób pełny reset i zobacz co i jak. Przed założeniem instalacji warto żeby auto było w 100% sprawne bo inaczej nie dojdziesz ładu z ustawieniem gazu jak na starcie będzie coś nie tak. ;)
Gazu wszyscy się boją i piszą, że do zapalniczek itp... Jak jest dobra instalacja i mądry użytkownik to jaki problem? Nie przesadzajmy też, że to jakiś wstyd czy lpg nie jest Hondy godne, bo słupek d-serii to jest 500 zł więc nie zakłucisz biegu historii motoryzacji gazując d15b2. ;) Gadam, gadam, a sam gazu nie mam, bo nie. :D Jednak nie widzę w nim nic złego jeśli chodzi o tego typu auta.

Dzięki za odpowiedź, zrobiłem reset, wyciągnąłem bezpiecznik na 2 min wpiłem z powrotem na swoje miejsce odpaliłem poczekałem aż sie uruchomi wentylator chłodnicy , zgasiłem i odpaliłem raz jeszcze przejechałem się po miescie i poza miasto. Wnioski: dzisiaj po odpaleniu auta rano widać różnicę w przyspieszeniu auto lepiej "sie zbiera" na każdym biegu jak by miało większą moc silnik pracuje inaczej - mam nadzieje ze to nie moje subiektywne spostrzeżenia. Zobaczę za kilka dni co i jak i dam znać.

Dziękuje jeszcze raz wszystkim za zainteresowanie a wracając do gazu to jak będzie paliła moja honda w mieście 8 l ( nie jeżdżę jak wariat) to nie będę myślał o gazie ale jak będzie palić tak jak teraz 10-11 l w mieście w lecie to nie będzie mnie na nią po prostu stać.

I na sam koniec tak jak napisałeś jak auto jest zadbane i umie sie zadbać o instalację to moim zdaniem też się ja opłaca zakładać.

Pozdrawiam

xman
27-11-13, 08:57
jeżeli masz sedana to pewnie masz d15b7 i 100KM a nie 90. Choć było b7 z mocą 90KM podobno. Sprawdź czy jakiegoś błędu ci nie pokazuje... Może sonda się kończy? Miał tak znajomy, sonda poszła OEM nowa i spalanie spadło itd. A spalanie miał podobne.

Ja bym się w LPG nie bawił.. miałem kiedyś u siebie w sedanie silnik d15b2 i na trasie wyszedł mi 4,9 a w mieście zimą 7,5-8 litrów. Zatankowany za 100zl zrobił 400km... Więc honda nie pali kto wie ile z tym silnikiem. Tyle że ty masz cztery wtryski a ja miałem dwa.

Mniejsza z tym. Zrób diagnostykę. Może ci coś pokaże.

clukass
09-12-13, 11:41
jeżeli masz sedana to pewnie masz d15b7 i 100KM a nie 90. Choć było b7 z mocą 90KM podobno. Sprawdź czy jakiegoś błędu ci nie pokazuje... Może sonda się kończy? Miał tak znajomy, sonda poszła OEM nowa i spalanie spadło itd. A spalanie miał podobne.


Mniejsza z tym. Zrób diagnostykę. Może ci coś pokaże.


Reset komputera nic nie dał 90 mil na 18 litrach co daje 144 km na 18 l 12,5 litra na 100 km przy spokojnej jeździe to chyba trochę duzo :)

Próbowałem zrobić diagnostykę przegrzebałem "cały" interenet znalazłem kilka poradników ale za skarby nie mogę znaleźć złącza samodiagnostyki. Komputer jest po prawej stronie w nogach pasażera ale nie ma tam żadnych kabelków. Czy ktoś orientuje sie czy czasami w autach z USA nie było to gdzieś indziej schowane ?

Poniżej zdjęcia kompa

http://zapodaj.net/1e40b9f921ca1.jpg.html
http://zapodaj.net/4d59cabce6b17.jpg.html
http://zapodaj.net/595d923f41bf6.jpg.html

Kwapcio23
09-12-13, 12:00
http://www.fotoporadnik.prv.pl/

Fotoporadnik->silnik i wszystko jest napisane. Musisz wyjąć schowek.

clukass
13-12-13, 18:15
http://www.fotoporadnik.prv.pl/

Fotoporadnik->silnik i wszystko jest napisane. Musisz wyjąć schowek.\


Dzięki zrobione w.g poradnika zapłon-> mostek na kostce = 0 błedów, pojechałem jednak na diagnostykę i zrobiłem analizę spalin i okazalo sie że wszytko jest ok poza Lambdą, na wolnych obrotach 1.12 a gosc mowi ze pownno byc 1.08 przy ok 2 tys km lambda 1,10-1,30 czy jakos tak. W każdym bądz racie nie spadła ani przez chwile poniżej 1 .10 diagnosta mówi że szały nie ma ale sonda nie jest ok. Podpowie ktos jaką sonde kupić ?

Grzybohun94
13-12-13, 19:16
taką jaką miałeś, jedno lub czterożyłową... popytaj o numery, poszukaj cześci w sklepach, może używkę dorwiesz w dobrym stanie :)

Kwapcio23
13-12-13, 22:17
Ogólnie uszkodzoną lambdę powinna pokazać samodiagnostyka, chociaż mechanikiem nie jestem, nie spieram się. ;) Daj ogłoszenie w dziale kupię, raz dwa ktoś Ci się zgłosi z ofertą.

Syszka
26-12-13, 11:04
Panowie mam pytanie do posiadaczy civica z D15B2,czy auto przy zatkanym dolocie/przepustnicy powinno zgasnąć.Sprawdzane przy dwóch takich autkach i nie gaśnie.Coś jest nie tak czy tak ma być?:-)

Seba27
26-12-13, 11:20
Co znaczy dla ciebie zatkanym dolocie/ przepustnicy?
Jak polozysz reke na samej przepustnicy i zatkasz tam dojscie powietrza to MUSI zgasnac bo jak zatykasz puszke to gdzies jeszcze po drodze do przepustnicy lapie to powietrze. Bez powietrza zaden silnik nie ma prawa pracowac

Syszka
26-12-13, 11:25
U kolegi zatykaliśmy ręką przepustnice i pyrkał sobie ale nie zgasł,wymieniona uszczelka pod kolektorem ssącym.A silnik nadal chodzi.A w drugim aucie tylko dolot ale tak jak wspomniałeś gdzieś tam pobierał pewnie i dlatego chodził.
Wiec dlaczego przy zatkanej przepustnicy silnik nadal chodzi?Na logikę bez powietrza nie ma prawa chodzić ale lepiej się upewnić.

Seba27
26-12-13, 11:31
Lapie pewnie spod przepustnicy powietrze - miedzy przepustnica a kolektorem bo wielu ludzi tam nie daje uszczelki

Syszka
26-12-13, 11:38
Lapie pewnie spod przepustnicy powietrze - miedzy przepustnica a kolektorem bo wielu ludzi tam nie daje uszczelki

Prawdopodobnie to będzie ta uszczelka pod przepustnice,tam te uszczelki były,w normalnym sklepie nie osiągalne.A ewentualnie jeśli nie uszczelki to wężyki podciśnień?

Seba27
26-12-13, 11:46
Sa nieosiagalne - prowda - a karton masz? Bierzesz panie sciagasz przepustnice, kladziesz na niej kartonik - taki szary jak np na koncu bloku technicznego i obstukujesz kluczykiem np. 10tka. W ten sposob tworzysz uszczelke i problem bedzie lezal tam. Ew mozesz jeszcze nawalic silikonu ale zrobienie takiej uszczelki to 10minut wiec gra niewarta swieczki :)

Syszka
26-12-13, 11:51
Da się zrobić.Mam taki karton do uszczelek do wydechu to myślę ,że się nada.Pan w sklepie powiedział ,że tylko serwis i pewnie miał racje,ale gdy powiedział ,że to wtrysk i tak musi być(na zatkanej przepustnicy chodzi)to się zaśmiałem.Wcześniej było uszczelnione troszkę dirko,ale dorobi się uszczelkę.

Seba27
26-12-13, 11:54
Pan w sklepie ;) ;) ;)
Takie uszczelki pod termostaty robilem i wsadzalem i o dziwo trzyma :)

Syszka
26-12-13, 11:58
He he.Chciałbym jeszcze rozwiać jedną rzecz.Czy jakieś wężyki mają na to wpływ czy to tylko uszczelka będzie.:-)

Seba27
26-12-13, 11:59
Wloz tam uszczelke najpierw a potem bedziemy gdybac ;)

Syszka
26-12-13, 12:01
Wloz tam uszczelke najpierw a potem bedziemy gdybac ;)

Dobra:-)Dzięki za pomoc :-)