PDA

Zobacz pełną wersję : nie odpala na bęzynie



Lao
05-09-05, 12:45
Witam
Teraz i mnie dopadło. Szukałem w archiwum ale mojego przypadku nie znalazłem.
Auto po dłuższej przerwie (nie zawsze zimny silnik) nie odpala na benzynie (albo odpala i zaras gaśnie). Ale na LPG odpala. Co dziwne po przejechaniu paru set metrów i zgaszeniu silnika, już zaczyna odpalać na bęzynie bez problemu.
Jeździ na niej i już nic się nie dzieje.

A znów po pół godzinki postoju jest to samo.

Co to może być? może ktoś miał taką sytuację. Silnik D15B7

emg
05-09-05, 12:58
zalej benzynę a nie bęzynę

ppm702
05-09-05, 12:59
pytanie czy obroty biegu jałowego na etylinie są ustabilizowane jak już silnik na niej chodzi :?:

Lao
05-09-05, 13:10
ad 1. bęzyna to 99shela

ad2. z obrotami już wczesniej miałem problemy zaczeły nisko spadać identycznie na benzynie i na LPG do ok. 400-500obr/min.

jakiś waczań obrotów raczej niema może minimalne, ale dalej są w granicach 400-500obr/min na benzynie

tfidos
05-09-05, 13:12
zalej benzynę a nie bęzynę

ad 1. bęzyna to 99shela
kurde chlopak nie wyniosl nic z nauki ;)
pisze sie _benzyna_ nie _bęzyna_

Lao
05-09-05, 13:22
:razz: teraz mi :oops:

Ale do rzeczy nie oto chodzi, czy zawsze musi znaleść się ktoś kto nie pisze na temat?

Czekam na porady dotyczące usterki, a nie mojej pisowni

ppm702
05-09-05, 13:30
następne pytanie jaką masz instalację ? Sekwencja, na zwężce? Z komputerem, bez? Przecież nikt CI z fusów nie wywróży a do D15B7 można różne założyć...

Lao
05-09-05, 13:39
Nie wiem po co ci dane dotyczące instalacji gazowej, jak na niej jest wszystko ok.
Nie odpala na benzynie! Ale proszę bardzo: LPG na zwężce z komputerem z ochroną na katalizator (którego dawno już nie ma)

ppm702
05-09-05, 13:53
Rany, aleś Ty łaskawy.... Dziękuję za dane dotyczące instalacji... Bracie, czy Ty masz jakieś kompleksy, że tak się czepiasz ludzi, którzy chcą pomóc :?: Gdybym był modem dałbym ostrzeżenie, bo to Tobie chodzi o pomoc a nie nam...

Ale wracając do tematu:
Masz instalkę na zwęzce, czyli gaz jest podawany podciśnieniowo z pominięciem silnika krokowego. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić to sprawdzenie jego stanu, po drugie skontroluj wtryskiwacze benzynowe. Może się zdarzyć, że sygnał odcinający wtryskiwacze benzyny przy pracy na LPG wychodzi z komputera gazowego w sytuacji kiedy powinien je właśnie na czas rozruchu uruchomić. Sprawdź, czy jest napięcie na wtryskiwaczach benzyny podczas próby rozruchu zimnego silnika, a następnie jeśli napięcie będzie to sprawdź, czy zalewasz silnik etyliną. Ja szukałbym problemu w instalacji elektrycznej LPG albo we wtryskiwaczach etyliny. Ewentualnie silnik krokowy na zimno się wiesza, ale to jakby następny krok przy poszukiwaniach źródła problemu...

Powodzenia :!:

Lao
05-09-05, 14:04
Wiekie dzięki, dzisiaj wszystko posprawdzam. Teraz wiem czemu pytałeś o inatalację gazową, ja myslałem że silniczek krokowy przy każdej instalacji gazowej odpowiada za obroty. Dobrze wiedzieć

rAku*
05-09-05, 14:17
A jak ja mam problemy z obpalaniem na gazie czego to moze byc przyczyna, jak silnik jest rozgrzany to lepiej odpala ale na zimnym strasznie ?? Mam najprostrza instalke czyli bez kompa.

pozdro.

ppm702
05-09-05, 16:18
Mam najprostrza instalke czyli bez kompa
i to jest prawdopodobnie przyczyna, poza tym LPG podawane jest w Twoim typie instalacji w fazie gazowej, a zatem temperatura silnika powinna być taka, aby zapewnić pełne przeście LPG w fazę lotną w parowniku. Poza tym jest to wysoce niewskazane uruchamiać silnika na LPG. Padnie Ci pompa paliwowa a później wtryskiwacze... to tylko kwestia czasu. Te elementy chociaż raz na jakiś czas muszą być smarowane etyliną. W nowszym typie instalacji, jaka jest u mnie - sekwencja, nie ma możliwości uruchomienia silnika na LPG. Uruchomienie zawsze następuje na etylinie i jeśli silnik jest ciepły po 20 sekundach układ odblokowywuje mozliwość przełączenia na LPG "z obrotów silnika".

To chyba Cię rAKu* satysfakconuje :?: Innymi słowy na zimnym silniku LPG trafia do cylindrów w postaci ciekłej co powoduje zły skład mieszanki i w związku z tym utrudniony zapłon. Dobra rada - daj sobie wogóle spokój z uruchamianiem na gazie... :)

rAku*
05-09-05, 19:56
No tak tylko ze ja mam gaznik i problem w tym ze jak odpale na benzynie to zanim przelacze na gaz muse cala ja wypalic z gaznika, a to jest niewygodne.

pozdro.

ppm702
05-09-05, 20:05
rAku*, cos za coś. Jak miałem borewicza miałem ten sam problem, ale nie dziw się, że auto nie śmiga jak powinno i się zachowuje tak jak u CIebie. Pewnych rzeczy nie ominiesz...

Dzida
05-09-05, 20:53
A jak ja mam problemy z obpalaniem na gazie czego to moze byc przyczyna, jak silnik jest rozgrzany to lepiej odpala ale na zimnym strasznie ?? Mam najprostrza instalke czyli bez kompa.

pozdro.


Zabójstwo dla silnika... Czy naprawdę tak trudno poczekać, aż się troche silniczek rozgrzeje??

rAku*
05-09-05, 22:34
I chyba tak bede musial robic.
Tylko kolejnym problemem z gazem jest to ze na gazie spadaja mi bardzo nisko obroty, pisalem juz o tym w innym poscie, bylem juz na regulacji, na poczatku bylo dobrze a po kilku dniach znowu obroty mi spadaja :/

pozdro.

ppm702
06-09-05, 01:16
i tu kłania CI się prawdopodobnie czyszczenie silniczka krokowego ;)

Lao
06-09-05, 10:46
Naprawione! (pisze bo na pewno przyda się innym)

A więc wczoraj odkręciłem i wyczyściłem silniczek krokowy. Był trochę zabrudzony zwłaszcza na sitku. Wykręciłem śrubę regulacyjną (tą na imbusa) żeby wyczyścić w środku.
Po założeniu i odpaleniu zaświecił się chek engine.
Zaczołem regulować wcześniej wspomnianą śrubą tak na wyczucie.

Efekt: chek engine zgasł, rano autko odpaliło na benzynie bez żadnych problemów, a do tego teraz na gazie po puszczeniu pedału gazu, obroty płynnie spadają do wolnych. Przedtem zawsze spadały jakby za nisko i za chwile sie stabilizowały.

Więc nie wiem czy więcej dała regulacja czy czyszczenie. Ale pomogło!

ppm702
06-09-05, 11:44
no i fajnie :) Oby jak najmniej problemów eksploatacyjnych Cię prześladowało :D

Dzida
06-09-05, 15:06
Ale i tak nie pal na gazie... Zrób do dla niej...

Lao
06-09-05, 17:06
Dzida, ale to nie ja palie na LPG :P

Dzida
06-09-05, 17:19
To miało być do Raka... Sorx...

gadu
07-09-05, 00:26
No to moze jeszzcze ja. Mi nie bangla na benzynie. Spada mi z obrotow i gasnie. Instalka bez komputerow , zwykla na gaznik. Moze byc jakies "lewe" powietrz w gazniku?

ppm702
07-09-05, 00:30
albo zapchana dysza wolnych obrotów. Jest w kazdym gaźniku tylko akurat hondowskiego nie rozbierałem, więc Ci nie doradzę gdzie jej szukać :(

Dzida
07-09-05, 00:37
Proponuje pod maską... :lol:

A bez jaj, lewe powietrze to raczej wzrost obrotów, raczej coś się przytkało...

gadu
07-09-05, 12:05
OK dzisiaj jak znajde troche czasu po porozkrecam ten gazik , albo dam znajomemu do czyszczenia.