PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie klocki hamulcowe do 5g



Mystek
09-11-04, 13:47
Wczoraj zaczelo mi cos jakby obcierac metal o metal w lewym kole identyczna sytuacje mialem z pol roku temu tez lewe kolo strasznie tarlo cos i wymienilem klocki na jakies tanie/lipne bo bylem daleko od cywilizacji :lol: Tak wiec przed zima przydaloby sie usprawnic hamulce tak wiec co mozecie mi polecic ? Oczywiscie auto seria, zawiecha seria wiec jakis wynalazkow za xxx zl nie potrzebuje. A moze ktos ma jakies rabaty na cos dobrego ? Tak wiec jaka marka i model ... ? No i czym moze byc spowodowane w lewym kole sie koncza szbciej i slychac te metalowe tarcie ?

boomer
09-11-04, 14:52
EBC, Ferodo

Mystek
09-11-04, 15:12
Ale czy do seryjnych tarcz ma to jakies plusowe dzialanie ?! bedzie roznica odczuwalna w hamowaniu ? No i ktore mniej pyla ?

badyl
09-11-04, 15:17
Bedzie odczuwalna,Ferodo zakładaj bedzie ok.

F-I-F-E-R
09-11-04, 15:18
Hmm powiem tak miałem ferodo i fakt są twarde bo sie mało ścierają nawet efekt był odwrotny to tarcza sie bardziej śierała niż klocek ale jeśli chcesz mieć naprawde dobre klocki to kup sobie oryginały hondy bo warto ja na początku też nie wieżyłem do puki niewypróbowałem nie piszczą ani nic w tym stylu i nawet tak nie syfią felg . . .(polecił mi je mechanik który pracował w hondzie a teraz ma swój warsztat i robi same japończyki)

Mystek
09-11-04, 15:39
A orientujecie sie ile Ferodo sie cenia ? Moze ma ktos z was jakas znizke czy rabacik w jakiejs hurtowni na te klocki hmm ?

LIO
09-11-04, 16:29
piszczy w lewym kole, ale zaraz moze i w prawym. Zetrzec sie moze szybciej w jednym kole np. ze wzgledu na stan zacisków, tloczków itd. Jedne lepieje dociskaja inne gorzej, jeden moze ci gorzej odbijac i delikatnie przycierac podczas jazdy i sie dodatkowo wycierac.

Pancin
09-11-04, 17:56
Bierz Ferodo lub Ate. Są w porządku. Hamują całkiem dobrze, cenę mają niezłą. Ja kupowalem w Inter Carsie z rabatem kumpla (-30%) i zapłaciłem za Ferodo 124zł. Na pewno nie kupuj Kaschijamy (czy jak to się tam pisze). :D Kicha straszna. Tymi klockami zedrzesz ze 2 komplety tarcz. I nie sugeruj się "orginalnymi" Hondy, które ci będą w serwisie polecać, bo mnie powiedzieli, że zakładają Lukasy. Czyli maksymalny badziew.

LIO
09-11-04, 18:06
Oryginaly Hondy, to tylko Nishimboo czy jak to sie tam pisze i zadne inne.
Na Ate nie narzekalem i w sklepie na ul. Mlodzienczej (kolo McDonalds przy radzyminskiej kosztowaly bez rabatu chyba 130zl

Toms
11-11-04, 19:13
Ja mam Lucasy i nie narzekam, zrobione 70 tys i jest oki a cena okolo 130zl. Nic nie piszczy sa ok, kolejne tez beda tej firmy.

szerryf
13-11-04, 09:29
130zl za komplet czy za szt?

Toms
13-11-04, 09:45
130 zl komplet ale wczoraj bylem w JC i podobno jakies japonskie na K... sa za 100zl a jakies inne podrobki za 80zl.
Ja jestem przekonany do Lucasow juz 4 samochody u nas jezdza lub jezdziy na tym i nic sie nie odkleja ani nie piszczy, szybko tez sie nie wycieraja no i tarczy tez nie katuja.

LIO
13-11-04, 10:52
130 zl komplet ale wczoraj bylem w JC i podobno jakies japonskie na K... sa za 100zl a jakies inne podrobki za 80zl.
Ja jestem przekonany do Lucasow juz 4 samochody u nas jezdza lub jezdziy na tym i nic sie nie odkleja ani nie piszczy, szybko tez sie nie wycieraja no i tarczy tez nie katuja.

te na K. to wspomniane Kashijamy, zwane Kaszankami :D nie kupuj

typeR
13-11-04, 11:53
Jezdze od 10 tys na Ferodo Premium. Jak widac klocki sa bardzo twarde bo wytrzymaly taki przebieg przy moim stylu jazdy :D Ale nie jestem z nich do konca zadowolony i bede sie rozgladac za EBC. Jak znajdziesz cos dobrego w rozsadnej cenie daj koniecznie znac.

Mystek
13-11-04, 19:54
juz zakupilem, zakladam we wtorek jakos dam znac jak sie spisza. THX Tomo ;)

reso33
04-08-06, 00:09
To może ja się coś zapytam bo mam zamiar wymienić klocki i tarcze i dzisiaj rozmawiałem z kolesiem z gdyni który prowadzi sklep z częściami do hondy i polecił mi tarcze JC oraz klocki kashiyama........jak mu się zapytałem o firme ferrodo i brembo to powiedział że nadają się do sportowej jazdy i swoje optymalne osiągi uzyskują dopiero po odpowiednim nagrzaniu się a tak to sprawują się jak normalne te tanie i moje pytanko brzmi czy to prawda i czy warto wydawać kase skoro jeździ się jak człowiek a nie jak wariat...

reso33
04-08-06, 00:09
To może ja się coś zapytam bo mam zamiar wymienić klocki i tarcze i dzisiaj rozmawiałem z kolesiem z gdyni który prowadzi sklep z częściami do hondy i polecił mi tarcze JC oraz klocki kashiyama........jak mu się zapytałem o firme ferrodo i brembo to powiedział że nadają się do sportowej jazdy i swoje optymalne osiągi uzyskują dopiero po odpowiednim nagrzaniu się a tak to sprawują się jak normalne te tanie i moje pytanko brzmi czy to prawda i czy warto wydawać kase skoro jeździ się jak człowiek a nie jak wariat...

kenny
04-08-06, 00:22
Bierz ferodo, albo oryg hondy i nie żyduj. Na gratach JC długo nie pojeździsz :)

kenny
04-08-06, 00:22
Bierz ferodo, albo oryg hondy i nie żyduj. Na gratach JC długo nie pojeździsz :)

Lord_ZED
04-08-06, 00:42
Kumpel do CRX kupił tarcze JC i się zwyginały w 3kkm.
Jak niechcesz bóg wie czego to ja miałem tarcze ATM i byłem bardzo z nich zadowolony. Cena też była przystępna. Wyhamowały pare razy z 190 do zera i się nie pogieły. A klocki ferodo do nich to chyba dobry wyrór.
Ps. Jak bys brał te ATM to za 20 zł dodatkowe na tarczye dostaniesz nacinane. Ale to tak na pokaz bo to raczej nic nie daje :D

Lord_ZED
04-08-06, 00:42
Kumpel do CRX kupił tarcze JC i się zwyginały w 3kkm.
Jak niechcesz bóg wie czego to ja miałem tarcze ATM i byłem bardzo z nich zadowolony. Cena też była przystępna. Wyhamowały pare razy z 190 do zera i się nie pogieły. A klocki ferodo do nich to chyba dobry wyrór.
Ps. Jak bys brał te ATM to za 20 zł dodatkowe na tarczye dostaniesz nacinane. Ale to tak na pokaz bo to raczej nic nie daje :D

Peter
04-08-06, 00:51
Tarcze z JC Auto sa dobre, tylko klockow nie kupuj, bo to syf straszny.

Peter
04-08-06, 00:51
Tarcze z JC Auto sa dobre, tylko klockow nie kupuj, bo to syf straszny.

ppm702
04-08-06, 11:35
stary temat, koledzy polecili słuszne wybory, a ja przenosze do działu z hamulcami

ppm702
04-08-06, 11:35
stary temat, koledzy polecili słuszne wybory, a ja przenosze do działu z hamulcami

wunat
04-08-06, 12:52
uwazaj na brembo gladkie. ja sie nacialem. po ~2k mi sie powykrzywialy ...

wunat
04-08-06, 12:52
uwazaj na brembo gladkie. ja sie nacialem. po ~2k mi sie powykrzywialy ...

LIO
04-08-06, 13:54
uwazaj na brembo gladkie. ja sie nacialem. po ~2k mi sie powykrzywialy ...
a ja w ch** jezdze i nic sie nie krzywi i wiele osób sobie tez chwali


klocki kashiyamy sobie odpusc

LIO
04-08-06, 13:54
uwazaj na brembo gladkie. ja sie nacialem. po ~2k mi sie powykrzywialy ...
a ja w ch** jezdze i nic sie nie krzywi i wiele osób sobie tez chwali


klocki kashiyamy sobie odpusc

wunat
04-08-06, 14:20
a kiedy kupowales te brembo? bo to jakas swieza partia podobno byla z dupy, fabryka przeniesiona czy cos.

wunat
04-08-06, 14:20
a kiedy kupowales te brembo? bo to jakas swieza partia podobno byla z dupy, fabryka przeniesiona czy cos.

LIO
04-08-06, 14:50
no jak jezdze juz sporo, to swieze nie sa

poza tym sprawdz czy to nie wina klocków, skad wiesz ze tarcza krzywa ?

LIO
04-08-06, 14:50
no jak jezdze juz sporo, to swieze nie sa

poza tym sprawdz czy to nie wina klocków, skad wiesz ze tarcza krzywa ?

wunat
04-08-06, 16:37
najpierw zobaczylem ze bija a potem byly sprawdzane na gwarancji, ale nie moge dostac nowych bo musze odeslac te do analizy, a na to sobie nie moge pozwolic bo nie mam zapasowego kompletu ...

wunat
04-08-06, 16:37
najpierw zobaczylem ze bija a potem byly sprawdzane na gwarancji, ale nie moge dostac nowych bo musze odeslac te do analizy, a na to sobie nie moge pozwolic bo nie mam zapasowego kompletu ...

Fanta123
06-08-06, 00:45
Ja mam klocki kashiyamy czy jakoś tak i chyba są doniczego bo przy max hamowaniu niemoge zablokowac koła.

Fanta123
06-08-06, 00:45
Ja mam klocki kashiyamy czy jakoś tak i chyba są doniczego bo przy max hamowaniu niemoge zablokowac koła.

Pati
06-08-06, 13:42
no popatrz. kilka postow temu bylo o tym pisane i jednak prawda. :lol:
Klocki marki 'Kaszana' jak sama nazwa mowi, są do...

Lord_ZED
06-08-06, 15:54
ja mialem i nie narzekalem na kaszanki :]
może udane trafilem. nie skrzypialy i nie zjadaly tarczy. hamowaly srednio.

Fanta123
06-08-06, 16:15
Moje kashiyamy mają to do siebie że zawsze przy pierwszym hamowaniu piszczą.
Mam oponki 205 i tył 215 i płyn nowy tarcze nie ale sądze że przy max hamowaniu powinny sie zablokowac koła( kolegom mówie że mam abs i to dla tego tak sie dzieje :)), mam zamiar je zmienic szczegulnie że moja hania robi 7,2 do sec i hamulce teraz to najsłabsza strona mojej bryczki.
Ze względu że mało robie km kupie sobie jakieś firmowe miękkie klocki.

Furious
06-08-06, 18:06
że moja hania robi 7,2 do sec
to co tam zrobiles w tym silniku? D16Z6 masz z tego co pamietam....

civic45
09-08-06, 02:12
kaszanki odpadają jeśli chcesz szybciej jeździć
ja polecam ferodo ate i ebc

marecki27
02-01-07, 03:51
Kupiłem klocki Valeo za 74 zł w intercars i nie narzekam są ok. ;)

rkrman
12-03-07, 18:19
CZEŚĆ

może komuś to pomoże - nie wszyscy wiedzą że LUCAS firma ogólnie znana od dawna współpracuje z ATE, od jakiegoś czasu ATE po porstu samo loguje swoją marką produkty ( hample, zawias ) i jest między nimi grzeczny podziłą : LUCAS robi inne klamoty ( pompy, pzrewosy ) , ATE inne :d ....
co do jakości spokojnie mogę dorzucić kilka ciepłych słów na temat ATE - to jak w sprzęcie grającym CAR -AUDIO np MAGNAT - bardzo fajny stosunej jakości do ceny ;) np do EJ9 z silnikiem D14 przednie klocki to koszt w zależności od posiadanych rabatów od 90-110 zł

POZDRAWIAM góral

otis
15-03-07, 14:13
A ja pojeździłem ze 4tys. na nowiutkich tarczach i klockach LUCAS i coś mi się mocno zdaje, że całkiem niedawno się pokrzywiły w ch...! Kiera nawala przy hamowaniu między 80 - 60km/h. I bardzo delikatnie popiskiwać zaczynają. Dodam, że przez pierwsze 300km oszczędzałem je i nie kazałem im zatrzymywać samochodu z prędkości więkrzych niż 130km/h.

okayplayer
16-03-07, 14:52
witam

a co sądzicie na temat klocków Akebono do D14Z4 na seryjnych tarczach? Czy lepiej trzymać się Ferdodo lub ATE? Nie pojade na pewno do ASO po klocki bo to kosztuje 440 PLN za przód i tył a to juz za drogo jak dla mnie :djablek:

kwasu
18-03-07, 10:16
siema, ja słyszałem duzo pozytywnych opinii o klockach EBC greenstuff,
ps. moge takie zalatwic za 160zł ;)

coala_16
18-03-07, 11:24
witam

a co sądzicie na temat klocków Akebono do D14Z4 na seryjnych tarczach?

Ja mam klocki Akebono już prawie 11tyś km i są bardo dobre, tarcze zwykłe Brembo i naprawde hamuje bardzo dobrze, polecam ;)

bolas
19-03-07, 23:59
z tego co wiem a przeczytalem troszke postow na ten temat to goscie polecaja

kocki ferodo premier + tarcze ATE gladkie

u mnie wlasnie czeka wymiana tarcz i klockow wiec tylko te bede kupowal :agent:

farell
20-03-07, 09:45
Dzisiaj montuję tarcze ATE gładkie i klocki EBC Greenstuff - mam nadzieję że będę mógł je pochwalić.

clientR
23-03-07, 10:11
Dwa tygodnie temu wyminiłem na - tarcze ATE nr 24.0121-0104.1 klocki ATE nr 13.0460-5943.2 zrobione juz prawie 1000 km i jest git :aloha: bardzo git :d

okayplayer
26-03-07, 12:45
słyszałem parę dni temu od człowieka zajmującego się naprawami że bardzo dobre są klocki walking chyba tak to się pisze i bardzo je poleca - czy ktoś z Was słyszał lub jeździ na czymś takim?

Lcfr
27-03-07, 18:00
słyszałem parę dni temu od człowieka zajmującego się naprawami że bardzo dobre są klocki walking chyba tak to się pisze i bardzo je poleca - czy ktoś z Was słyszał lub jeździ na czymś takim?

jezeli [b]woking[b] to syf nie wart wiecej niz 40zł

tanio:
REMSA - ok 80-90zł/kpl


drozej:
EBC czarne - 140/160zł/kpl
ATE - 120-140zł/kpl

okayplayer
29-03-07, 22:32
co raz więcej opinii składa się na zakup klocków ATE więc nie będę dalej się zastanwiał nad wyborem klocuszków i pojade do sklepu i kupie sobie ATE acha i bardzo dziekuje za Wasze opinie i pomoc w podjęciu decyzji

bolas
07-04-07, 23:51
wlasnie dzis w swojej hance wymienilem tarcze oraz klocki nie obeszlo sie bez popawek ale teraz powinna smigac:) jurto zapodam fotki :)

edit
oto nowki tarcze ATE z klockami ferodo :aloha:

http://i170.photobucket.com/albums/u277/bolas_album/hamulce/nowat.jpg
http://i170.photobucket.com/albums/u277/bolas_album/hamulce/arcza.jpg

a tutaj stare ktore juz trzeszczaly podczas hamowania :d

http://i170.photobucket.com/albums/u277/bolas_album/hamulce/tarcz.jpg
http://i170.photobucket.com/albums/u277/bolas_album/hamulce/nowata.jpg

Lipek
08-04-07, 14:56
Ja jestem świeżo po montażu klocków "ferodo" oraz tarcz "Delphi", jak jużdotre zestawik dam znać jak sie sprawuje.

okayplayer
15-04-07, 11:10
Jestem świeżo po zamontowaniu z przodu klocków akebono zakupionych w JC za 110 PLN i jak na razie jest bardzo dobrze, być może dlatego że nie śmigam agresywnie a raczej przeciętnie i wg mnie są okej ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca więc poczekam na końcową ocenę po paru tysiącach wtedy dam Wam znać co i jak.

Lcfr
15-04-07, 12:04
Jestem świeżo po zamontowaniu z przodu klocków akebono zakupionych w JC za 110 PLN i jak na razie jest bardzo dobrze, być może dlatego że nie śmigam agresywnie a raczej przeciętnie i wg mnie są okej ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca więc poczekam na końcową ocenę po paru tysiącach wtedy dam Wam znać co i jak.

tanio te klocki...
JC ma je w pełnej ofercie? do każdego cifa? orientujesz sie moze?

okayplayer
16-04-07, 14:42
powiem Ci ze nie wiem czy do wszystkich modeli ale dzwoniłem do obu sklepów na radzymińskiej i usłyszałem to samo - AKEBONO, no może jeszcze polecał Kashiyama czyli klocki dla taksówkarzy ;] ale te akebono sprawują sie dobrze i na razie nie narzekam połowa ceny tego co w ASO org.

adasiek_
17-04-07, 14:29
w tym tyg bede zamawial tarczy + klocki.powiedzcie ktory zestaw najlepiej skompletowac:

tarcze brembo gladkie + klocki ferodo premier
tarcze gladkie ATE + klocki ferodo premier

czy lepiej jak cos ferodo target? w sumie czym one sie roznia ?

Lcfr
17-04-07, 16:02
w tym tyg bede zamawial tarczy + klocki.powiedzcie ktory zestaw najlepiej skompletowac:

tarcze brembo gladkie + klocki ferodo premier
tarcze gladkie ATE + klocki ferodo premier

czy lepiej jak cos ferodo target? w sumie czym one sie roznia ?

ja bym zrobil tak:
albo
tarcze brembo gladkie + klocki ferodo premier
albo
tarcze gladkie ATE + klocki ATE
albo
tarcze PVD ATE + klocki ATE

wszystkie te zestawy ludzie chwala...

farell
19-04-07, 08:32
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z kompletu: tarcze ATE gładkie i klocki EBC Greenstuff. Hamowanie jest znacznie lepsze nawet z wyższych prędkości. Jedynie pedał hamulca jest jakiś gumowy ale to oczywiście nie wina wspomnianych podzespołów.

kovy
19-04-07, 10:57
Witam
Mam ze starego civa ktorego rozbilem tarcze brembo-gladkie i kloce ferodo (niewiele przejechane) tak sie zastanawiam czy mozna je zalozyc do obecnego auta, bo z tego co pamietam to ten zestaw spisywal sie dobrze. Z tego co sie dowiadywalem to tarcze mozna spoko ale klocki juz nie za bardzo moze by je gdzies przeszlifowac-przefrezowac zeby powierzchnia byla rowna jak w nowych. Co o tym myslicie?

clientR
19-04-07, 11:38
Refleksje po przejechaniu 5000km na klockach i tarczach ATE:

a) zalety:
- naprawde fajnie hamują i dlatego warto je miec
b) wady
- nie jest to zestaw dla tych co chcą bardzo oszczędzic na układzie hamulcowym ~450zł za zestaw na przód (intercars) - dodam ze sie nie opłaca oszczedzac
- strasznie pylą klocki, po przejechaniu trasy 500km felgi trochę czarne
- czasem popiskują (tylko w wyższej temp. na dworku)

Ogólnie polecam dla tych co choc raz w miesiącu pucują fele zdjete z auta ;) , natomiast kto jest leniwy i nie pucuje autka dośc czesto to odradzam klocki ATE

Pozdrawiam,

Lcfr
19-04-07, 13:02
- nie jest to zestaw dla tych co chcą bardzo oszczędzic na układzie hamulcowym ~450zł za zestaw na przód (intercars) - dodam ze sie nie opłaca oszczedzac
- strasznie pylą klocki, po przejechaniu trasy 500km felgi trochę czarne


tych 2 opini nie potwierdze....
- komplet ATE PVD + klocki zaplacilem 370zł
- moje nie pylą.... tzn na pewno nie w taki sposób jak opisywane....

Lipek
19-04-07, 16:57
Ja mam nowy komplecik klocki Ferodo+tarcze Delphi-hamuja w miare ok,chociaz na poczatku prawie nie bylo hamulcow, pozostal jeszcze miekki pedal hamulca-i moje pytanie-czy po pewnym okresie uzytkowania powinno sie wszystko unormowac-tzn, jeszcze lepiej hamowac i pedal hamulca powinien byc twardszy? (dotychczas przejechalem na nowym zestawie 150km).

okayplayer
21-04-07, 09:32
moje pierwsze wrażenia po założeniu klocków akebono nie są pozytywne bo zaczynają mi pylić i brudzić felgę także nie polecam ze względów estetycznych natomiast jeśli chodzi o hamowanie to nie mogę nic tutaj na razie złego powiedzieć zobaczymy na ile km starczą mi te klocki?

3dan
22-04-07, 21:55
EBC czarne - 140/160zł/kpl

ja zaplacilem za kpl klockow EBC-czarnych 86zl do 6g
hamuja nawet niezle w polaczeniu z gladkimi tarczami EBC,niestety lubia sobie popiszczec i sporo pyla,wiec nastepnym razem nie beda to juz czarne EBC.

Lcfr
23-04-07, 15:47
EBC czarne - 140/160zł/kpl

ja zaplacilem za kpl klockow EBC-czarnych 86zl do 6g
hamuja nawet niezle w polaczeniu z gladkimi tarczami EBC,niestety lubia sobie popiszczec i sporo pyla,wiec nastepnym razem nie beda to juz czarne EBC.

byc moze juz potaniały...
faktem jest ze sporo pyla... i mnie starczyły ledwo na 12kkm

adasiek_
24-04-07, 14:01
ja bym zrobil tak:
albo
tarcze brembo gladkie + klocki ferodo premier
albo
tarcze gladkie ATE + klocki ATE

dzis zamawiam czesci, i pytanie ostateczne, ktory zestaw lepiej.
btw.. jakie sa wymiary klocka do d15b7 coupe bo podobno sa jakies 2 rodzaje feroodo..

Lcfr
24-04-07, 15:51
ja bym zrobil tak:
albo
tarcze brembo gladkie + klocki ferodo premier
albo
tarcze gladkie ATE + klocki ATE

dzis zamawiam czesci, i pytanie ostateczne, ktory zestaw lepiej.
btw.. jakie sa wymiary klocka do d15b7 coupe bo podobno sa jakies 2 rodzaje feroodo..

bo jest roznica ...
moze byc zacisk nissin
moze byc zacisk akebono

i klocki sie roznią...

ceelx
24-04-07, 16:01
podobno ferodo nie robi do systemu akebono tylko do sumimoto a ate na odwrot

Lipek
24-04-07, 17:31
adasiek_, ja mam ferodo na sprzedaz, sa odrobine wieksze od klockow, ktore sa stosowane w eg4-powinny pasowac ;)
info w moim opisie ;)

adasiek_
24-04-07, 18:17
jesli chodzi o te zaciski, to jak zdejme kolo to bedzie gdzies napisane jaki to zacisk? czy trzeba po jakichs cechach charakterystycznych rozkminiac.

ceelx
24-04-07, 18:21
na pompie hamulcowej powinno byc napisane jaki masz system hamulcowy albo na zacisku

Lcfr
24-04-07, 21:28
zacisk Nissin ma napis Nissin pod otworem przez który sie oglada grubosc szczęk (czasem trzeba go odczyscic )+ ma pałąk....
taki jak na tej fotce
http://img164.imageshack.us/img164/1032/image178wg0.th.jpg (http://img164.imageshack.us/my.php?image=image178wg0.jpg)



zacisk akebono nie ma płąka i nie ma napisu

ognistyk
15-05-07, 20:36
witam
panowie moze mi ktos powie
jakie mam zalozyc klocki do swojej Hani
chcialem Ate tylko ze gdzie nie popatrze to specyfikacja zaczyna sie od pojemnosci 1.4, a ja mam 1.3, wiec jakie mam zalozyc?
pozdr,

clientR
18-05-07, 14:05
chcialem Ate tylko ze gdzie nie popatrze to specyfikacja zaczyna sie od pojemnosci 1.4, a ja mam 1.3, wiec jakie mam zalozyc?
pozdr,

Ja tam nie miałem takiego problemu w InterCarsie - klocki ATE nr 13.0460-5943.2 (hanka ze wspomaganiem) klocki ATE nr 13.0460-5919.2 (hanka bez wspomagania)

Barti88
20-05-07, 22:23
Witam szukałem na forum odpowiedzi ale konkretnej nie znalazłem.
Chce wymienic tarcze i klocki bo stare juz sie zużyły. Wybiore chyba EBC green bo podobno (?) hamują dużo lepiej od seryjnych (teraz miałe seryjne lucasa).
Jakie tarcze hamulcowe kupić do klocków EBC green ? (słyszałem że klocki EBC green są twarde i nie odpowiednie tarcze mogą sie przegrzewać i krzywić ?)

p.s auto używane jest do codziennej jazdy raz normalnej raz ile mu fabryka dała dlatego zależy mi na tym aby hamowało lepiej bo to co jest teraz poprostu nie wystarcza.

mariusz
05-06-07, 21:57
Witam a co założyć do mojego cifa? Mam taki projekt przód i tył tarcze sbs-a a kloce ferrodo red.

civic45
05-06-07, 23:46
Witam a co założyć do mojego cifa? Mam taki projekt przód i tył tarcze sbs-a a kloce ferrodo red.

:afro: ja polecam do tego :d kloce ebc red :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d

Szejken
25-06-09, 13:14
Czy może mi ktoś podać wymiary klocków na przód ferodo premier do civica 94 r., 1,5 (101 KM) EJ2. ?

Pytam bo znalazlem na allegro klocki do mojej wersji hanki ale o różnych wymiarach