PDA

Zobacz pełną wersję : Co terkocze w skrzyni ?



Robkoo
18-11-13, 23:05
Witam. Mam mały problem ze skrzynią s20 w jajku. Wrzuciłem skrzynie z 1.3 i pojawił się problem. Coś jest nie tak z wysprzęglaniem. Po odpaleniu coś terkocze, sama skrzynia chodzi cichutko, bez żadnych zgrzytów. Po wciśnięciu dwa razy sprzęgła terkotanie ustaje. Jak popchnę delikatnie ręką łapkę to terkotanie ustanie. Podejrzewam jest jest coś z sama łapką, tylko co ? Sprzęgło wymienione 10tys razem z łożyskiem.

gruszkin
19-11-13, 11:48
łożysko wałka sprzegłowego. To mniejsze na pewno trafione, pytanie czy to większe też

Robkoo
19-11-13, 14:36
Ale powinno terkotać cały czas, a jak delikatnie docisnę łapkę ręką to przestaje. Poza tym dzieje się tylko tak przy pierwszym odpaleniu jak długo postoi, później jest w porządku.

gruszkin
19-11-13, 14:43
ale skąd

Robkoo
19-11-13, 14:48
Jak docisnę delikatnie łapkę to skrzynia chodzi cichutko, osłuchiwałem stetoskopem. Łożyska na wałku powinny terkotać cały czas na luzie.

danieee
19-11-13, 18:58
ja tak samo mam w crx del sol i to łożysko oporowe :( umnie naprawa tego 600 zł z czesciami eh

Robkoo
19-11-13, 20:56
łożysko oporowe ? 600 zł ? tyle to chyba dasz za cały komplet razem z tarczą i dociskiem. U mnie na bank to nie łożysko, mam wymienione i zrobione na nim 10tys

kruczekvu
20-11-13, 01:14
łożysko oporowe ? 600 zł ? tyle to chyba dasz za cały komplet razem z tarczą i dociskiem.
Pewnie o to mu chodziło tylko nie sprecyzował
Normalną rzeczą jak dla mnie jest to że jak się wywala skrzynię to lepiej komplet całości zmienić niż samo łożysko


U mnie na bank to nie łożysko, mam wymienione i zrobione na nim 10tys
Nie jest powiedziane że dobre łożysko masz założone i że nie posypało się już
Dla przykładu zmieniałem co prawda piastę z tyłu z powodu łożyska i niby dobre było a posypało się po 15 tys i huczało więcej niż stara piasta
Tak że nie ma reguły ;)

Robkoo
20-11-13, 14:44
Rozumiem, że występują takie przypadki, tylko przy zmianie skrzyni sprawdziłem łożysko i chodziło cichutko, był zmieniony cały komplet na exedy. Problem polega na tym, że to terkotanie ustaje zaraz jak ręką docisnę samą łapkę w skrzyni. Jakby były wywalone łożyska na wałku sprzęgłowym to terkotanie by występowało cały czas mając auto na luzie, przynajmniej takie jest moje rozumowanie.

gruszkin
20-11-13, 18:46
łapkę w skrzyni? masz na myśli prawdopodobnie lewarek zmiany biegów tak? Jak wduszasz pedał sprzęgła to szum delikatnie się ścisza a jak przy wduszonym sprzęgłe od razu lekko popchniesz w kierunku któregoś z biegów dźwignię zmiany biegów (nie zapinając biegu) dźwięk ten od razu milknie tak?

Robkoo
21-11-13, 13:36
Mam na myśli łapkę, która pcha łożysko oporowe. Jak ją lekko docisnę ręcznie to terkotanie ustaje, albo jak ze dwa razu depnę sprzęgło to później jest cisza, nic nie terkocze.

mirasek
21-11-13, 15:27
Zobacz czy łapka jest prawidłowo przypięta drucikiem do grzybka na którym pracuje.

Robkoo
21-11-13, 18:15
dzięki sprawdzę ;)