PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana suwaka nawiewu



JeNNy_forever
17-11-13, 21:03
Cześć.

Dawno temu złamałem suwak od nawiewu ciepłe/zimne przy szybkim przełączeniu ale czasami brak suwaka uprzykrza regulację temperatury powietrza (używam wkrętaka do przesuwania). Wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie z neta)

http://img13.tablica.pl/images_tablicapl/76908539_1_644x461_panel-sterowania-nawiewem-honda-civic-v-polecam-kwidzyn.jpg

Znalazłem wprawdzie na necie poradnik jak wymontować cały regulator nawiewu ale podobno istnieje jakiś sposób na wymianę samego suwaka i o to chcę Was zapytać.

http://www.fotoporadnik.cba.pl/regulator_nawiewu.htm

Co trzeba zrobić żeby wymienić sam suwak?

P.S. suwak chętnie kupię jeżeli faktycznie jest możliwość samej jego wymiany bez rozkręcania połowy deski rozdzielczej.

woocasch
17-11-13, 21:17
żeby wymienić suwak musisz wciągnąć panel sterowania nawiewem, jak już to zrobisz to sama wymiana to kwestia 5 min :)

JeNNy_forever
17-11-13, 22:30
Skoro tak to bez znaczenia czy kupię cały panel nawiewu czy samą wajchę bo tak czy siak trzeba to wyjąć, cena pewnie porównywalna ;) Dzięki za szybką odpowiedź

michalstw
17-11-13, 22:39
Prędzej kupisz cały panel nawiewu niż cała wajche. Napewno bedzie taniej i bez roboty : )

xman
18-11-13, 09:39
tylko uważaj na linkę od nawiewu żeby jej nie pogiąć i kolejna sprawa, jeżeli ci chodzi ciężko nawiew to musi być jakiś problem więc od razu lepiej go zniwelować. Najczęściej jest on w komorze silnika. Tam też jest linka która wpuszcza ciecz do nagrzewnicy. U mnie np to powodowało samo z siebie że nie było jak do końca przesunąć suwaka i kiedyś mi się urwał po prostu. Temat ogarnąłem więc uczulam potomnych :P

JeNNy_forever
21-11-13, 00:15
a pytanie z innej beczki - ciężko dostać kompletny panel nawiewu, nawiązując do zdjęcia z pierwszego posta - czy da się do suwaka ciepłe/zimne zastosować ten suwaczek z prawego panelu od intensywności nadmuchu?

kruczekvu
21-11-13, 02:31
ciężko dostać kompletny panel nawiewu
Wg mnie nie


czy da się do suwaka ciepłe/zimne zastosować ten suwaczek z prawego panelu od intensywności nadmuchu?
Nie
A czemu w poradniku który wrzuciłeś sobie zobacz ;)