PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze swapem



Lipiec
17-11-13, 09:40
Witam panowie mam problem ze swapem b18c4 wywala mi problem na vtec tak jak by go nie widziało to dlatego że w starym silniku do vtec wychodziły 2 wtyczki a do b18c4 1 i teraz nasuwa się pytanie które kable muszę zmostkować.
Drugim problemem to falujące obroty ma zimnym silniku czasami nawet zgaśnie, świece wymieniowy korkowiec wyczyszczony co to może być ???
Komputer to p28 jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania proszę o podzielenie się nimi :) z góry dziękuję ..

Lipiec
18-11-13, 10:43
up proszę o odpowiedz

motomaniak1988
18-11-13, 11:02
Musisz zmostkowac przewody w kostce od czujnika ciśnienia oleju na zaworze vtec
co do obrotów to sprawdz czy nie pomyliłes wtyczek bo chyba przy kol ssącym są 2 albo 3 wtyczki które są jednakowe. Musisz zobaczyć po długości kabli które wtyczki gdzie najlepiej pasuja.

Lipiec
18-11-13, 11:27
a jak pomylę wtyczki nie wywali czasem ecu ??
i jeszcze jak dał byś mi kolor tych przewodów :)

motomaniak1988
18-11-13, 11:36
Do zaworu vtec idą 2 wtyczki jedna ma 1 przewód który idzie na zawor vtec a druga wtyczka ma 2 przewody które idą na czujnik ciśnienia oleju na vtec-u ;)

Sory nie doczytałem tego co napisaeś ze chodzi ci o wtyczki co do kolorów to mogę ci po pracy podać tyle ze ja mam wiązkę od d16z6 . z tego co czytałem to ludzie pisali ze wymieniali wtyczki i nic się z kompem nie działo ;)

Lipiec
18-11-13, 13:43
tylko że ja mam instalacje z b18c4

motomaniak1988
18-11-13, 15:31
No to kolory będą zapewne inne spróbuj podmienić wtyczki i zobacz czy będzie jakaś reakcja czy coś się poprawi. Ostatnio gdzies tez czytałem o takim przypadku ze wtyczki były właśnie zamienione i nawet błąd nie wywalal

markotny
18-11-13, 16:36
Coś mi gdzieś świta, że może chodzić o wtyczki od MAP Sensora i TPS-u. Możliwe że przypadkiem zamieniłeś bo są identyczne i obie są na przepustnicy.


Musisz zmostkowac przewody w kostce od czujnika ciśnienia oleju na zaworze vtec

Nie. Mostkuje się piny A4 i D6, czyli czujnik ciśnienia zwierasz do sygnałowego od zaworu. Było też o tym wiele razy na forum, przykładowo wygrzebane z archiwum -> http://www.civicklub.pl/forum/archive/index.php/t-40422.html

Greg001k
18-11-13, 16:53
Ewentualnie można zwyczajnie podmienić czujnik VTEC na ten z B16, z dodatkowym czujnikiem ciśnienia oleju. Bedziesz wówczas mógł podpiać drugi kabelek i powinno wszystko działać :)

Lipiec
19-11-13, 10:48
Panowie tylko ja nie mam instalacji z d seri tylko b tam jest jeden kabelek przy v-tec i teraz muszę rozpracować które to kable przy kościach głównych:)
Podmieniając wtyczki nie popalę czegoś ??

markotny
19-11-13, 11:11
Panowie tylko ja nie mam instalacji z d seri tylko b tam jest jeden kabelek przy v-tec i teraz muszę rozpracować które to kable przy kościach głównych

Ale masz kompa P28 z D-serii dlatego napisałem o mostkowaniu pinów nie kabelków. Skoro masz instalację od B18 to zapewne pin D6 w kostce będzie nie obsadzony. Musisz tam poprostu dodać kabelek, który sobie zewrzesz do A4 i będzie po problemie.


Podmieniając wtyczki nie popalę czegoś ??

Nie

Lipiec
19-11-13, 11:30
jestem na to zbyt głupi gdzie jest ta wtyczka ??

motomaniak1988
19-11-13, 11:41
Skoro nie masz w wiązce kabli od czujnika ciśnienia oleju na vtec u to jak kolega wyżej pisał musisz zrobić mostek przy kompie
piny A4 i D6

http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=10162

to ci chyba pomoże ;)

Michalll_1991
19-11-13, 17:41
Chodzi o wtyczkę do kompa ( pod nogami pasażera)

Wysłane z mojej Xperii T przez Tapatalk

Lipiec
19-11-13, 20:05
dzięki teraz wiem już ocb. Dziś podmieniłem wtyczki przy przepustnicy i było gorzej więc to nie przez to obroty szaleją :(