PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z wypadajaca szyba kierowcy w ej6



mugello
16-11-13, 19:29
Czesc. Mam problem z szyba kierowcy w moim ej6. Otworzylem ja normalnie jak zwykle ale niestety juz nie udalo mi sie jej zamknac. Musialem tak wracac 70km z Poznania do domu:/ Zdjalem boczek i wyraznie widac ze wypadla z uszczelek...odkrecilem dolne mocowania prowadnic i niby wskoczyla spowrotem na swoje miejsce ale domknela sie z wielkim trudem. W dol idzie ladnie ale gora stawia opor. Jest 19.26 wiec nie bede juz dzis z tym walczyl. Moze mial ktos podobny problem i ma jakies podpowiedzi? Z gory wielkie dzieki:)

CRX1
16-11-13, 22:53
Musisz pobawić się prowadnicami i prawidłowo je ustawić.Sprawdż ślizgi (z tworzywa) czy wszystkie są całe ,nie uszkodzone.

fojteck
17-11-13, 14:01
ja tak mam w swoim ej2. tez mi szyba wypadla. raz na nocnej jezdzie :) a raz w zime !!! takze cieplo nie bylo. ja mam taka u siebie opcje ze z przodu jest uszkodzona gumowa uszczelka w ktorej powinna byc szyba. jest naderwana. nie wiem co z tym zrobic ale jesli nie masz zamiaru na razie tego robic to nie otwieraj szyby . sprawdz tez srubki czy sa dobrze przykrecone w prowadnicach na dole. jak maja luz to wlasnie szyba moze sie delikatnie ruszac i predzej sie wysuwa z gumy.

wahu
17-11-13, 14:09
tez tak mialem w ej6 dwa razy. wlozylem jeszcze raz w prowadnice i jest ok ale od drugiego razu stwierdzilem ze nie bede otwieral szyby na sam dol i jest dobrze ;)

mugello
17-11-13, 14:13
Szyba ogarnięta...na spokojnie i za jasnego trochę latwiej bylo:P Poluzowałem wszystkie śrubki od prowadnic i mechanizmu opuszczania...opuściłem szybe starajac sie wprowadzic ja z powrotem na swoje miejsce, przy luznych prowadnicach to nie takie trudne;) następnie zsunąłem wszystko tak żeby uszczelki ładnie dolegały i skręciłem z powrotem...dodatkowo prysnalem uszczelki prowadnic silikonem w sprayu i dziala.

fojteck
17-11-13, 15:35
uszczelki te gumowe miales cale ?

mugello
17-11-13, 21:29
tak ale jakby troche luzno siedzialy w prowadnicy...na wiosne chyba je wymienie

fojteck
18-11-13, 16:10
a wiesz skad je dorwac ? mozna kupic nowe ? czy bedziesz szukal raczej uzywek ?

mugello
19-11-13, 20:14
narazie sie nie skupiam na tym gdzie i czy znajde ale napewno bede szukal nowych...uzywane mam teraz:P mam kilka sklepow gdzie popytam, jak cos znajde to dam znac.