PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie antykorozyjne drzwi i tylnej klapy



cbool67
15-03-08, 14:48
Witam jak w jajku zabezpieczyć dobrze dół drzwi i tylną klapę. Czy wlać jakiś olej do drzwi czy cos innego. Czy jakos uszczelnić . To samo odnosi sie do tylnej klapy. Czy wlanie oleju do drzwi cos pomoże?

janek
15-03-08, 15:05
w sklepach motoryzacyjnych dostaniesz preperaty antykorozyjne w spreyu do tego wezyk do profili zamknietych ja za jeden placilem cos kolo 20 zl z firmy boll a jeden taki spry pry odpowiednim traktowaniu moze starczy na strone

cbool67
15-03-08, 15:13
podejzewam ze tylna klapa od srodka juz jest pokorodowana. Czy da sie cos z tym zrobić?

janek
15-03-08, 16:31
pewnie dac blachazowi ale on cie slono zkasuje moze lepiej kupic uzywana taki sam kolor i po sprawie

jero11
15-03-08, 18:29
ja robiłem konserwacje w swoim aucie mieszanką towotu z olejem i jest ekstra :d

tomiek
15-03-08, 19:12
podejzewam ze tylna klapa od srodka juz jest pokorodowana. Czy da sie cos z tym zrobić?
Kupujesz preparat o nazwie Cortanin F, aplikujesz na rdzę przy pomocy pedzelka, a w trudno dostępnych miejscach (profile zamknięte) przy pomocy rurki i strzykawki.
Preparat ten wiąże rdzę i blokuje jej dalszy rozwój. Po wyschnięciu wtryskujesz preparat o nazwie Tectyl ML (Valvoline) lub Fluidol ML, który jest stygnącym olejem, uniemozliwiającym penetracje wilgoci.
Tyle co możesz zrobić. Na rok powinno wystarczyć.

moze lepiej kupic uzywana taki sam kolor i po sprawie
Najlepsze rozwiązanie. Kupiłem właśnie klape na wymianę i przed montażem i tak ją potraktowałem Cortaninem oraz Fluidolem.
Aha! Przed tą operacją należy zdjąć wszystkie plastiki, żeby mieć większy dostęp do wnętrza (i tak trudny)

ferio
16-03-08, 00:01
podłącze się pod zapytanie. planuje wybebeszyć całe auto i je wygłuszyć. wcześniej chce zrobić u blacharza zalążki rdzy. jak to poźniej zabezepieczyć tak by za rok znów nie miec zabawy i dodatkowych wydatkow?

szymon1777
16-03-08, 14:47
podejzewam ze tylna klapa od srodka juz jest pokorodowana. Czy da sie cos z tym zrobić?
Kupujesz preparat o nazwie Cortanin F, aplikujesz na rdzę przy pomocy pedzelka, a w trudno dostępnych miejscach (profile zamknięte) przy pomocy rurki i strzykawki.
Preparat ten wiąże rdzę i blokuje jej dalszy rozwój. Po wyschnięciu wtryskujesz preparat o nazwie Tectyl ML (Valvoline) lub Fluidol ML, który jest stygnącym olejem, uniemozliwiającym penetracje wilgoci.
Tyle co możesz zrobić. Na rok powinno wystarczyć.

moze lepiej kupic uzywana taki sam kolor i po sprawie
Najlepsze rozwiązanie. Kupiłem właśnie klape na wymianę i przed montażem i tak ją potraktowałem Cortaninem oraz Fluidolem.
Aha! Przed tą operacją należy zdjąć wszystkie plastiki, żeby mieć większy dostęp do wnętrza (i tak trudny)

ja mam zerdzewiały pas przedni mod maska tak myślę żeby pierw zastosowac Cortanin F jako podkład a na to VALVOLINE Tectyl Bodysafe
czy lepiej TECTYL ML lepiej?
bo wyczytałem że TECTYL ML używa się jako podkładu a na to Tectyl Bodysafe
a puźniej polakierowac lakierem z puszki co o tym sądzicie?

javor
16-03-08, 15:19
żaden cortanin ani inny odrdzewiacz nic ci nieda, rdze trzeba dokładnie wyczyścić do czystej blachy i dopiero wtedy normalnie malować

szymon1777
16-03-08, 15:37
tak robiłem w jednym samochodzie, dokładnie czyściłem a puźniej malowałem farbą ale rdza po paru miesiącach i tak wychodziła bo taka blacha już zainfekowana
więc pytam teraz o środki które się łączą z rdzą jakie macie doświadczenia z takimi specyfikami?

cbool67
16-03-08, 17:57
jero11, a mozesz powiedziec w jakich proporcjach ta mieszanina towotu z olejem.

szymon1777
17-03-08, 14:30
to jak wkońcu lepiej robic czy lepiej wyczyścic do gołej blachy czy lepiej zastosowac środek który się łączy z rdzą?

javor
17-03-08, 14:42
wyczyścić do gołej blachy, jak ci się wydaje że już to jeszcze poprawić :)

szymon1777
17-03-08, 15:04
znalazlem chyba dobry opis jak zrobic zaprawke
http://vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=12680

jero11
17-03-08, 16:40
jero11, a mozesz powiedziec w jakich proporcjach ta mieszanina towotu z olejem.

ja konserwowałem towotem zmieszanym z olejem specjalnym pistoletem do konserwacji i przy ustawionym dużym ciśnieniu na sprężarce jeśli chodzi o proporcje towotu z olejem to musiałem ją dobrać tak aby pistolet do konserwacji dał radę go rozpylać. W ten sposób zrobiłem konserwacje profili zamkniętych, wewnętrzną stronę drzwi i wewnętrzną stronę rantów tylnych błotników.

Taka konserwacja jest dobra bo nie zastyga tak jak np. Fluidol dobrze wejdzie w rdzę i wypiera z niej wodę a minusem jest to że przez jakiś czas będą tłuste plamy na karoserii i jeśli użyjemy śmierdzącego oleju to ten smród będzie także w samochodzie :/ dlatego ja użyłem zużytego oleju Castrol Dextron3 który nawet ładnie pachnie ;)

Dobrym sposobem na pordzewiałe miejsca do których jest dobry dostęp wyczyścić do gołej blachy i pomalować farbą typu Hammerite

Lcfr
18-03-08, 17:46
wyczyścić do gołej blachy, jak ci się wydaje że już to jeszcze poprawić :)


jak to zrobic w srodku tylnej klapy????????? (nie da sie-szczególnie na złaczeniu blach i w profilach gdzie rdzewieje ;/ )
wiec sposób który opisuje Tomiek jest najlepszy w takiej sytuacji...
a najlepszy to zmienic całkowicie klapę na zdrowa i zabezpieczyc nim zacznie korodowac...
sposób który "opisałes" jest dobry ale tylko jak masz dojscie do rdzy...
jak masz ją w profilu klapy/drzwi to nie dasz rady oczyscic dobrze.

tomiek
18-03-08, 20:04
jak to zrobic w srodku tylnej klapy????????? (nie da sie-szczególnie na złaczeniu blach i w profilach gdzie rdzewieje )
wiec sposób który opisuje Tomiek jest najlepszy w takiej sytuacji...
a najlepszy to zmienic całkowicie klapę na zdrowa i zabezpieczyc nim zacznie korodowac...
sposób który "opisałes" jest dobry ale tylko jak masz dojscie do rdzy...
jak masz ją w profilu klapy/drzwi to nie dasz rady oczyscic dobrze.

No właśnie.
Kupic zdrową, zabezpieczyć jak opisał Tomiek i jeździć!
:agent: