PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań, czyli modyfikujemy B16A2...



BurnOuT
03-09-05, 20:51
Witam :D

Mam dosyć ambitne plany co do mojego B16A2 to też chce zrobić dobry "tuning plan" aby potem nie było zonka i ręki w nocniku :lol: . Cel jest prosty - ma być szybkie auto na ulice po sensownych kosztach, a więc jedziemy z koksem :twisted: :

1.Cold Air Intake

I teraz pytanie który? AEM jest jak dla mnie deczko za drogi, z kolei Tenzo R wyglada całkiem sympatycznie ale to ma dać KM a nie wyglądać. Czy może lepiej jakieś ebay'owe lepsze albo home made :? ? Można by też zlecić komuś wykonanie ale jaką będe miał gwarancje przyrostów? :neutral:

2.Kolektor wydechowy 4 w 1

Tutaj myśle ze nie ma co robić w PL tylko kupić gotowy. I znowu pytania - DC Sports ceramiczny ma całkiem fajna cene ale nie wiem czy ceramiczny jest dobry czy nie? Z kolei Megan Racing chyba też nie jest taki zły? Który kolektor jest najlepszy jezeli chodzi o cena/przyrost/jakość?
Aha i jak bardzo 4w1 wystaje pod samochodem? Nie chce go ujebać o jakiś krawężnik czy coś bo normalnie bym chyba... :evil:

3.Układ wydechowy przelotowy 2,25" z tłumikami

To napewno będe robił na zamówienie w PL tylko się zastanawiam czy na 1 tłumiku czy na 2? Jaka duża jest różnica w głośnosci a jaka w przyrostach KM/Nm?

4.Sportowe sprzęgło + lekkie koło zamachowe

Chciałbym dorwać jakiś kit (całość) do B16A2 tylko nie wiem jaki? Polecają mi ACT ale w sumie nawet nie wiem kto w PL mógłby mi to sprzedać i ile to wogule kosztuje? I jakie kółko? 8lbs czy 12lbs? Jak bardzo hardcorowo jest na 8lbs? Nie chce przed każdymi światłami rozmyślać czy mi zgaśnie przy ruszaniu czy nie, o korku już nie wspominając... :lol: .Sprzęgło też by się przydało aby pracowało podobnie jak seria, nie chce mieć zakwasów w nodze ;)

5.SMT6i + strojenie

Jakie realne przyrosty może mi dać takie strojenie po tych modach? I kto by mi to wystroił dobrze?

6.Regulator ciśnienia paliwa

Czytałem w różnych postach że daje przyrost nawet na seryjnym silniku ale nasuwa mi się pytanie - czy jest sens montować to jak będe miał SMT6i?

7.Short Shifter

Nie ukrywam że skrzynka jakoś super mi nie chodzi, może to wina troche zużytego i przypalonego sprzęgła albo po prostu zużytych synchronizatorów/wodzików itd itp. Chodzi mi o to że obawiam się że po montażu SS moze byc gorzej. Czy SS to zabawa warta uwagi czy nie?

8.Wałki? :roll:

Problem polega na tym że wałki to jak dla mnie straszne koszty wynikąjące z tego że trzeba wymienić wiele innych rzeczy do tego. Czy są jakieś ostrzejsze wałki ale takie które wytrzyma stock'owy silnik tj. zawory, sprężynki,tłoki, pasek rozrządu itd itp?

9.XXXXX

Co można by jeszcze zrobić po sensownych kosztach w B16A2? Co z przepustnicą? Uszczelka pod głowicą w celu zwiększenia sprężenia? Czekam na pomysły.

No to chyba by było na tyle :D ,czekam na odpowiedzi ludzi znających temat.

ppm702
03-09-05, 21:15
Jako laik w sprawach mechanicznych ;) powiem Ci, że punkt 7 jest godny uwagi, szczególnie po kosztach przeróbki serii rzędu 20PLN :D Oczywiście będziesz musiał uważać przy zmianie biegów - jeżdżę na SS od wczoraj i już zazgrzytałem z 1 na 2... :evil: a mechanizmy mam sprawne...

Co do reszty zostawiam opinię fachowcom :D

Peter
04-09-05, 16:03
Ad.1 AEM się ceni, bo jest dobry, ale możesz kupić coś tańszego.

Ad.2 Kup gotowy 4-2-1 żeby nie tracić dołu, skoro to ma być auto miejskie.

Ad.3 Byle nie więcej niż 2.25 cala. Polecam El-Tec.

Ad.4 Kółko Fidanza + sprzęgło z mocniejszym dociskiem np. RPS. Byle nie spiek.

Ad.5 Cięzko strzelać, co do strojenia polecam Japan Sport Service.

Ad. 6 Przyda się, żeby zwiększyć cisnienie na listwie.

Ad.7 Warto, dla lepszego samopoczucia.

Ad.8 www.crower.com

Ad. 9 możesz dać przepustnice z B18C6 lub kupić coś jezcze większego, ale to już sie robia koszta...

kosiniak
04-09-05, 17:34
1.Cold Air Intake

poszukaj na forum wykresów użytkownika Wojtrek!!!, i teraz tak jeżeli do jazdy na co dzień to raczej cos nie długiego, najtaniej będzie home made!!!

2.Kolektor wydechowy 4 w 1
tylko dedykowany ewentulanie skontaktuj sie z użytkownikiem Przemir da ci namiary na kogoś kto ci wykona to profi w Polsce, no i 4-1 może być przy długi w konfrontacji z policjantem!!!



3.Układ wydechowy przelotowy 2,25" z tłumikami

maks 2,25" no i polecam 2 tłumiki oraz silencer, przy tej średnicy jest już głośno!!!!

4.Sportowe sprzęgło + lekkie koło zamachowe

Fidanza bądz ACT, koło mam do sprzedania jeżeli jesteś zainteresowany!!!

5.SMT6i + strojenie

SMT6 przy tych modach uważam za sensowne rozwiązanie, przyrosty okaże się po strojeniu, auto ma jezdzic a nie ladnie wygladac na wykresie!!!!

6.Regulator ciśnienia paliwa

owszem!!

7.Short Shifter

większe problemy z zapinaniem sie zdarzaja :D , polecam przerobic serię!!!!

8.Wałki? :roll:

z b18c6, przydały by się kółka, sprężynki i talerzyki!!!(mam do sprzedania za rozsądne pieniądze), reszta zostaje seria!!!!

9.XXXXX

Co można by jeszcze zrobić po sensownych kosztach w B16A2? Co z przepustnicą? Uszczelka pod głowicą w celu zwiększenia sprężenia? Czekam na pomysły.
przepustnicy poszukaj z b18, koszty sensowne przy n/a nie znam takiego powiedzenia!!! można by zapodac kute tłoki a reszta to już zależy od tego ile chcesz w auto zainwestować
a tak wogóle na początek to zadbał bym o hamulce, zawias i koła!!!!!

BurnOuT
04-09-05, 18:55
Wykresy Wojtka znam prawie na pamięć :lol: :wink: , czemu nie za długi dolot na codzień? Czy np. CAI AEM'a bedzie za długi? Ktoś miał jakieś problemy z wodą/zimą/piaskiem itd itp? :shock:

Ziomy dalej dalej, czekam na więcej opinii :twisted:

Ps. Trochę wiecej konkretów w odpowiedziach :!:

kosiniak
04-09-05, 23:30
[quote="BurnOuT"]czemu nie za długi dolot na codzień? ............... Ktoś miał jakieś problemy z wodą/zimą/piaskiem itd itp? :shock:
quote]
a widzisz znazs odpowiedz!!!!

izzy_rajder
22-09-05, 11:18
Po pierwsze to witam po dluzszej przerwie. Po drugie do rzeczy.
Z moich doswiadczen:

Odpowiedz sobie na pytanie jak bardzo chcesz modowac. Ja bym wyroznil 2 etapy.

1 ETAP
Wydech kompletny z dedykowanym kolektorem i do tego dobry dolot
Nie ma co tego stroic bo wydasz z 1500 PLN i nawet tego nie poczujesz, moze urwiesz 0.1 na cwiare jak bedziesz mial farta

2 ETAP
Cala reszta, czyli dodatkowo, obrobka glowicy, podwójne sprezynki, lzejsze zawory, tytanowe talezyki, wałki (tylko nie z ITRa - cos ostrzejszego), kółka, komp, strojenie a jak chcesz naprawde wysoko krecic (9500) to jeszcze dół, czyli tłoki, korby

I teraz tak. Pierwszy etap okolo 3500-4000 PLN

Drugi etap to chlopaku, nie chce mi sie dokladnie liczyc, ale bez dodatkowych 10k PLN nie podchodź.

Robienie samej glowicy w b16 bez wsadzania ostrzejszych walkow nie ma sensu.

pozdro!

BurnOuT
25-09-05, 14:51
Już postanowiłem że będe robił punkty 1-4, zastanawiam się jeszcze co zrobić z punktów 5-7. Reszta odpada, chce mieć kase też na inne przyjemności :lol: :twisted:

przemir
04-10-05, 18:42
1 ETAP
Wydech kompletny z dedykowanym kolektorem i do tego dobry dolot
Nie ma co tego stroic bo wydasz z 1500 PLN i nawet tego nie poczujesz, moze urwiesz 0.1 na cwiare jak bedziesz mial farta



dobry wydech nie jest zly!! 0,1 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no za 1500 kompletny wydech to ma prawo tyle dac

LIO
04-10-05, 19:11
ja to zrozumiałem, że 1500zł bedzie kosztowac strojenie, czyli komputer, osoba strojąca + paliwo, ew. hamownia
i ze to owo strojenie da 0,1s przy takich modach
Drugie zdanie zaczyna sie wielka literą i dlatego mozna to tylko tak interpretowac jak ja napisalem, a nie jak ty, drogi kolego :-)

przemir
04-10-05, 20:03
stojenie jest w etapie 2 gim wiec wogole o nim nie myslalem w pierwszym - sorki

a tak z innej beczki - to jak chce sie robic mody to i tak - jakis tam "komp" etc bedzie potrzebny i jego wystrojenie - i uwazam ze strojenie wydechu i dolotu ma sens /jak sa w etapie 1 szym camegeary/ - jezeli powyzsze zostaly zrobione dobrze

LIO
04-10-05, 20:18
zgoda, ale :D
w odniesieniu do tego co pisał kolega, to on chce zrobic punkty 1-4, chociaz to wydedukowal później, ale w pozycji 5 dał SMT6 i strojenie, a do tego co zrobi we wczesniejszych punktach, czyli 1-4 to tak jak napisał izzy_rajder, szkoda zabawy

ale jakby zrobic punkty 6-9 z camgearsami to wtedy ma to bardzo istotny sens

przemir
05-10-05, 22:03
to ja bym jeszcze zrobil pkt 10 i dal skrzynie z ITRa /oczywiscie numeracje nie rozumiem jako kolejnosc dokonywanych modow /

izzy_rajder
25-10-05, 14:20
Hehe, dawno mnie tu nie było. Przemir, mi chodziło o to, że strojenie auta po wydechu i dolocie jest bezsensu. I to zdanie podtrzymuje. Oczywiście że sie zyska ze 2KM może i ciutek wygładzony wykres, ale moim zdaniem to gra nie warta świeczki i tyle.
Jeżeli chodzi o 1500 to miałem na myśli koszt strojenia. Kup najpodlejsze nawet smt i to wystrój gdzieś i 1500 się kłania. Wydech tak jak napisałem wcześniej ok 3 tysi, żeby to miało ręce i nogi.

Coś chłopaku nie ogarnałeś mojego poprzedniego postu, ciekawe jak pójdzie tym razem ;)

pozdro.

boomer
26-10-05, 10:56
1. Dolot dlugi, sa dwuczesciowe wiec na zime mozna zawsze jedna rurke wyciagnac i robi sie krotki dolot
2. Kolektor tylko 4-1. Wszystkie DOHC VTEC zyja w gornym zakresie obrotow, po co poprawiac dol jesli VTEC to tylko gora. Wcale bardzo nie wystaje spod samochodu, polecam owinac go tasma bo grzeje sie mocno. Moze byc DC Sports choc Megan Racing robi na wzor DC za mniejsza kase. Jak zmienialem u siebie to pomimo ze wszyscy mowili ze seryjny w B18C4 tak zle nie wygladal to sie przerazilem jak zajrzalem w kanaly.
3. Wydech. Przelot 60mm srednicy, w USA i tak nazwa to 2,5cala bo oni chyba mierza po sciankach zewnetrznych a my operujemy srednicami scianek wewnetrznych
4. Sprzeglo i kolo zamachowe - polecam zestawy ktore mozesz dopac na ebayu - Sprzeglo Exedy (dowiedz sie tylko czy STage 1 czy zamiennik oryginalu, ale oba sa dobre) z kolem zamachowym Fidanza (z 9kg spadniesz na ok. 3 z hakiem kg). Mi na lzejszym kole nie gasnie nie faluje nie szarpie. PRzy wysprzeglaniu obroty spadaja na moment na wartosc np. 500obr/min ale to ulamek sekundy
5. Strojenie zostawilbym na koniec
6. Przyda sie
7. SS - mila sprawa, pomysl nad skroceniem skrzyni. Moze byc z ITR, mozesz szukac kitow do skracania przelozen
8. Sa walki ktore mozna stosowac z seryjnymi sprezynkami i talerzykami ale jednak lepsze rozwiazanie to odlozyc kase i kupic stage 2 i wlasnie sprezynki i talerzyki. Dobrym posunieciem byloby zwiekszenie kompresji. Czyli jak robic to kompleksowo - glowica, tloki, przepustnica, kolektor ssacy, zawory, rozrzad
I dopiero na koncy strojenie. Mozna sie bawic modami seryjnego ecu, mozesz kupic piggybacka a mozesz kupic caly komp. Wybor w zaleznosci od kasy nalezy do ciebie
Jesli zalezy ci tylko na osiagach to taniej albo w tej samej cenie wyjdzie ci kompresor albo turbo. Jesli jednak jestes wyznawca zasady jak VTEC to tylko N/A to rob i dawaj znac z postepu prac

adanus
02-11-05, 21:32
zrobiłem porządek