PDA

Zobacz pełną wersję : Odma pluje olejem d14



smiesznyczort
12-11-13, 00:33
Witam, w moim civic ej9 d14a3 odma pokrywy zaworów pluje olejem przy ostrzejszej jeździe. Auto ma filterek na odmie, ssak z z6, wałek y7. Nie są to śladowe ilości ponieważ olej cieknie po skrzyni i zalewa sprzegło które ślizga się... Jakieś pomysły o co Jej chodzi?

pozdr

motomaniak1988
12-11-13, 09:33
W silniku masz przedmuchy do skrzyni korbowej co świadczy o zużytych pierścieniach bądź gładzi cylindra i dlatego powstaje ciśnienie w skrzyni korbowej i ci olej wyrzuca sprawdź jeszcze odpowietrzenie skrzyni korbowej pod ssącym obok filtra oleju taka czarna , puszka, wymiotuj i wyczyść.

a sprzęgło masz już dość wymiany jak poszedł na nie olej ;p

Sheiva
12-11-13, 13:23
odma pokrywy zaworów pluje olejem przy ostrzejszej jeździe. Nie są to śladowe ilości ponieważ olej cieknie po skrzyni i zalewa sprzegło które ślizga się...
Grube teorie widzę.

motomaniak1988
12-11-13, 13:56
Zgodzę się bo faktycznie nie wiem ile tego oleju musiało by być żeby się do sprzęgła dostało prędzej puścił uszczelniacz
wału od strony sprzęgła i to jest przyczyną ślizgającego się sprzęgła albo poprostu sprzęgło kończy swój żywot ;p

Arturvf500
12-11-13, 15:57
a masz sprawna dolna odme, podlaczona do ssaka?

smiesznyczort
12-11-13, 16:17
Skrzynia i sprzęgło nowe. Ewidentnie po odkręceniu skrzyni olej leci z góry, a wywala go odma pokrywy zaworów przez filterek (założyłem szmate i przejechałem sie na ostrej piździe, wali ewidentnie przez filterek) . Składam skrzynie i sprawdzę dolną odmę. Sheiva, piszę jak jest a nie torię ;) Dodam że przed założeniem skrzyni i wałka wszystko było ok.

Sheiva
15-11-13, 00:44
No, ale jak Ci się olej z zewnątrz dostaje do sprzęgła ? Przez łączenie silnik-skrzynia wcieka ? Innej drogi nie potrafię sobie wyobrazić na tę chwilę, a ta wydaje się być nierealna.
Dodatkowo skoro z magicznego filterka aż kapie czy też się sączy, to jest coś zdecydowanie nie halo. Masz z jakiegoś powodu za duże ciśnienie w silniku albo jakieś przedmuchy. Z pewnością w takim wypadku zastosowanie seryjnego rozwiązania, zamiast filterka, rozwiąże Twój problem "zalane sprzęgło", jednak wówczas zalewana będzie przepustnica, co też nie będzie dobre. Trzeba znaleźć przyczynę. Zawory wyregulowane po zmianie wałka ?

smiesznyczort
19-11-13, 22:13
Wyregulowane. Przedmuchy ze skrzyni. Poszly pierscienie. Silnik sie doprezyl przez walek. Skrzynia z d13 w jednym miejscu ma innyy uklad obudoway niz ta seryjna z d14 i tam tedy dostal sie olej. Sprzeglo wyczyszczone i smiga wszystko elegancko. Po zimie remont.

Brylant1
20-11-13, 00:40
To silniki sie dopreza walkami?

kruczekvu
20-11-13, 02:17
Też jestem ciekawy i co czytam to dowiaduję się nowych rzeczy

luchuma
20-11-13, 09:14
wiecej powietrza, wiecej paliwa, wieksze cisnienie w cylindrze

smiesznyczort
20-11-13, 15:42
Wydaje mi się że przez ostrzejszy wałek w górnych partiach obrotów ciśnienie oleju jest większe? Mylę się? poprawcie :) Nie jestem mechanikiem :D Silnik ma Swój przebieg i poprzez mody dostał już po dup... W każdym razie pierścienie. Do czasu remontu podłączyłem domowej OTC home made.

luchuma
20-11-13, 15:45
cisnienie oleju nie ma nic wałka

smiesznyczort
20-11-13, 16:30
Ok, dzięki za sprostowanie.

spychu
20-11-13, 21:09
wiecej powietrza, wiecej paliwa, wieksze cisnienie w cylindrze
ciekawe :)


Silnik ma Swój przebieg i poprzez mody dostał już po dup... W każdym razie pierścienie. Do czasu remontu podłączyłem domowej OTC home made.
Jezdzac w takim setupie i walac odcinke bez strojenia zabijesz ten motor po remoncie szybciej niz myslisz, pisalem jaki jest AFR po ssaku Z6 i walku Y7 bez strojenia powyzej 5k i jest on daleki od poprawnego, nie mowiac juz od dajacego maksymalne osiagi.

Powyzej 5k rpm w tym setupie jezdzisz praktycznie na samym powietrzu i AFRze na poziomie 15-16:1.
Zycze powodzenia w remontach za remontem.

Nie mody daly silnikowi po dupie a uzytkownik fantasta, ktory potrafi jedynie wlozyc graty i na tym zakonczyc plus walic w odcinke ;)

luchuma
20-11-13, 21:16
ciekawe :)

dla mnie tez :D

Brylant1
20-11-13, 22:48
CR zostaje bez zmian wiec o doprezeniu niema mowy.

Rafal10203
23-11-13, 06:49
chopie zrob remont i wystrój to wszystko a jak masz zaprawde ciezka giere to zakuj ten sprzet

wiesko1261
23-11-13, 08:11
z tym zakuciem chyba żarty ? w D14

przez 2 lata swoją katowałem na wałku Y7, regularnie odcinka (wystrojone) auto ponad 300tyś
przebiegu :)
a co do remontu przy takim pluciu olejem (przedmuchy na pierścieniach) ,sama podmiana pierścieni może nic nie dać (owal tulei)
części, uszczelki przekroczą koszt drugiego sprawnego słupka ,

nie obraź się ,ja bym rozejrzał się za drugim silnikiem ,bo rozbierzesz i morze się okazać po
pomiarach że się nie nadaje

mayday-82
23-11-13, 19:55
Srednicówka do ręki i mierzysz owal cylindrów max odchyłka to 0,07

Rafal10203
24-11-13, 06:42
widziałem juz d13 zakute wiec d14 dlaczego nie ? fantazja panowie fantazja !

wiesko1261
24-11-13, 09:07
widziałem juz d13 zakute wiec d14 dlaczego nie ? fantazja panowie fantazja !
bo niestety jak większość prawi nieopłacalne dłubanie w D14
(prawie nie dostępne kute korby)
sam mam d14 140km 142nm i co dalej ? niestety z d16 było by duużo więcej :)

tydzień temu koledze zamieniałem silnik( branie oleju) d14a3 wcześniej znalazłem kompletny
d14a4 za 400 (znajomy swapował d15b 130km) jeździ zadowolony ,a stary z ciekawości pomierzyłem i nie nadawał by się do
remontu plus wał na korbowodach porysowany
wymiana zajeła niecały dzień a autko potrzebne mu na co dzień

Rafal10203
24-11-13, 17:44
nieoplacalne... hmmm ale nie zawsze chodzi tylko o kase , czasem chodzi o cos wiecej :) tak naprawde kaaaaaazda modyfikacja silnika jest nieoplacalna !