PDA

Zobacz pełną wersję : Problem d15b2

krumas
10-11-13, 22:50
A więc,po zakupie auta został włożony inny silnik d15b2,po zalaniu chłodnicy płynem i odpaleniu cały płyn wypychany jest do zbiorniczka wyrównawczego i auto odpala za 20 razem.Z wężyka od wyrównawczego leci cały czas powietrze.Jak dolewam płynu to z powrotem wypier....dala go przez wężyk.Co jest nie tak? Nowa pompa wody,rozrząd,aparat zapłonowy.Może być uszczelka pod głowicą?

Inside4
10-11-13, 22:55
Może być UPG

krumas
10-11-13, 22:59
Co to jest UPG?

Inside4
10-11-13, 23:01
Uszczelka Pod Głowicą ;) po zatym jest już tego trochę na forum -szukajka.

krumas
10-11-13, 23:02
Oki dzieki

kruczekvu
11-11-13, 00:48
Może być ale nie musi
Skoro zmieniałeś silnik to możliwe że termostat się zawiesił albo układ jest źle odpowietrzony i płyn wywala
Sprawdź najpierw to i wtedy coś można więcej myśleć
Zbadaj też kompresję i też coś wiecej człowiek już wie

krumas
11-11-13, 10:01
Akurat termostat jest nowiutki, a układ musi być zapowietrzony skoro nie było w nim płynu w ogóle i dopiero teraz zalewałem go

motomaniak1988
12-11-13, 09:06
Z życia wiem ze honda raczej nie ma kłopotu z odpowietrzeniem układu nigdy nie miałem żadnych problemów z tym.najprawdopodobniej upg ;)
albo sprawdź jeszcze czy żaden kruciec wąż czy rurka układu chłodzenia podczas montażu silnika nie była zatkana bo juz słyszałem takie przypadki właśnie ;)) elekt był właśnie jak by padła upg nie dało się odpowietrzyc układu

No i oczywiście sprawdź czy wszystkie węże są dobrze założone czy każdy jest na właściwym miejscu nie jest zamieniony ;p

ps a jaki silnik był wcześniej w aucie tez d15b2 ? Bo jeśli inny to może się ciut różnic układem chłodzenia jakieś dodatkowe rurki itd... Jak np w przypadku d15b7 ale nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ.

pozdro

piotrstrojek
12-11-13, 09:32
Podstawowe pytanie, którego nikt nie zadał, jak silnik odpali to jaki kolor mają spaliny i jak duzo ich jest... Jeżeli kolor jest bialy to oznacza że silnik przepala wodę i tworzy się para wodna.

motomaniak1988
12-11-13, 10:50
Podstawowe pytanie, którego nikt nie zadał, jak silnik odpali to jaki kolor mają spaliny i jak duzo ich jest... Jeżeli kolor jest bialy to oznacza że silnik przepala wodę i tworzy się para wodna.

biorąc pod uwagę obecna pogodę to po odpaleniu auta będzie biały dym bo wydziela się para wodna ze względu na niskie temperatury otoczenia ;) a jeśli kolega nie jest mocny w temacie mechaniki to ciężko będzie mu stwierdzić czy ilość spalin jest obfita czy w normie ;)

piotrstrojek
12-11-13, 11:53
Wszystko zależy gdzi tryma auto jeśli w garazu to nie powinno być tak źle. Jednak sądząc z objawów to chyba bym stawiał na uszczelkę...

motomaniak1988
12-11-13, 12:11
Para z wydechu o niczym nie świadczy ;) miałem kiedyś przypadek upg w vw co prawda, ze uszczelka padła i dmuchalo w układ chłodzenia pompowało węże od chłodnicy aż pękały i trzeba było jeździć z poluzowanym korkiem zbiorniczka wyrównawczego do czasu remontu a silnik płynu nie palił i na biało nie dymil ;p

krumas
12-11-13, 21:19
Pierwsze odpalenie silnika to istna zadyma białym dymem,a silnik jest taki sam jak był czyli d15b2.Gdy wypluło płyn to mniej było tej zadymy.

motomaniak1988
12-11-13, 21:46
No to pana d15b2 lubi pić płyn ;) uszczelka pod glowica... z najgorszym wypadku głowice ch*j strzelił chodź mało prawdopodobne

krumas
12-11-13, 21:51
A może być taka możliwość że poprzedni właściciel założył nie taką uszczelkę pod głowice jaka powinna być,bo zapewniał mnie że jest świeżo po wymianie uszczelki.
Dlatego pokusiłem się na ten silnik.

Inside4
12-11-13, 22:01
Bardzo prawdopodobne.

krumas
12-11-13, 22:03
To w takim wypadku znowu muszę planować głowice?

piotreek23
12-11-13, 22:04
@Krumas widzę że jesteś z Poznania. Podjedź do TTGARAGE (do mleka) to ci ogarnie sprawę. Może super tani nie jest, na terminy też się trzeba umawiać ale robi że mucha nie siada.

Inside4
12-11-13, 22:06
To w takim wypadku znowu muszę planować głowice?
tak i załóź uszczelkę oem metalową.

krumas
12-11-13, 22:07
Sam ogarnę sobie głowice ale pytam po prostu, bo nie chcę bezsensownie zwalać głowicy.Tak też myślałem że musze ją splanować.Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i fachowe podejście do tematu.

piotreek23
12-11-13, 22:08
Z tego co piszesz po objawach to cię to nie ominie. A uszczelka jak pisali koledzy tylko OEM.

motomaniak1988
13-11-13, 01:27
Dlaczego tylko oem .każdy się uparł na uszczelkę pod głowice tylko oem ja wiele razy montowalem zamienniki typu erling... i jakoś auta jeżdżą znajomi tez zakładali i jakoś to jeździ a cena o połowę niższa ;) ) jak płaszczyzna bloku jest ok i glowica dobrze planowana to musi być dobrze a jak jest spier... to i oem nie pomoże ;p

fakt przyznam że słabo się spisują zamienniki typu uszczelka pod pokrywę zaworów czy pod miskę albo uszczelniacze wału bo silnik się pocil ale upg daje rade ;)

A może być taka możliwość że poprzedni właściciel założył nie taką uszczelkę pod głowice jaka powinna być,bo zapewniał mnie że jest świeżo po wymianie uszczelki.
Dlatego pokusiłem się na ten silnik.

może nie była wgl planowana glowica albo za lekko dokręcona i dlatego to się wysralo nie sadze żeby ktoś założył zła uszczelkę bardziej stawiał bym na błąd w sztuce ;d
jak ściągniesz głowice to oddaj ja do planowania

piotrstrojek
13-11-13, 11:31
Wg. mnie żadna inna oprócz OEM nie zda egzaminu - sprawdzone organoleptycznie - jedne nieoryginalne wytrzymują miesiąc, inne 3. Ale z problemem się uporasz raz na zawsze jak zamontujesz oryginał.

Znam jeden przypadek że kolega zmontował silnik na Elringu i jeździ, ale to tylko jedna sztuka...

motomaniak1988
13-11-13, 12:31
To czemu uszczelki oem jednak też padają w naszych silnikach ? A mówisz ze montując oem uporasz się z problemem raz na zawsze ;) Hehe
każdy ma swoje teorie i jakieś tam doświadczenia moim golfem którego kupiłem z padnięta uszczelka po zmianie uszczelki (reinz) o ile dobrze pamiętam jeździłem na gazie 3 lata gdzie zrobiłem jakieś 90tys km auto benzyny nie widziało jeździ do tej pory to nowego właściciela i uszczelka jakoś wytrzymała ;))

piotrstrojek
13-11-13, 17:12
Ano padają dlatego że zwykle mają przelatane ze 300k km - to co jest na liczniku to zwykle mija się z prawdą. Albo użytkownik zapomniał chłodziwa nalać i się blok odkształcił ;) A co do mojego stwierdzenia że raz na zawsze to powiedziałem to w takim kontekście że mając 5 albo 6 gena to kolega nie zamierza jeździć tym autem kolejne 15 lat - fakt mogę się mylić, ale nie sądzę. Prawda jest taka że mało kto jeździ dłużej 5 genem niż 2-3 lata... a nawet jeżeli to i tak pewnie w perspektywie czasu przesiądzie się na D16 albo jakieś B - czego koledze serdecznie życzę :)

Artur, kończymy chyba tą rozmowę bo nam admini po warnie wlepią :P

motomaniak1988
13-11-13, 19:30
Artur, kończymy chyba tą rozmowę bo nam admini po warnie wlepią :P

hehe no no dobra spoko luz :P

krumas
16-11-13, 22:34
A więc panowie,przyczyna:uszczelka pod głowicą,a mało tego koleś który mi sprzedał silnik twierdził że była wymieniona.A tu psikus,nie byla wymieniona a malo tego w ogóle głowica nie była dokręcona.Uszczelka wyglądała jakby jeż położył się na niej.

kruczekvu
18-11-13, 23:24
Wg. mnie żadna inna oprócz OEM nie zda egzaminu - sprawdzone organoleptycznie
A wg mnie zda i zdaje
Sprawdzone praktycznie bo nie jedną zakładałem do różnych aut i lata już się spisują
To tak dla wiadomości ;)

mało tego koleś który mi sprzedał silnik twierdził że była wymieniona.A tu psikus,nie byla wymieniona a malo tego w ogóle głowica nie była dokręcona.
No to ładnie
Generalnie dobre planowanie głowicy zrób plus ogólna obróbka i będzie wszystko śmigać jak złoto