PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka przepustnicy



Sławny
13-03-08, 15:27
Honda dusi sie, wymieniałem wszystko co wyczytałem na forum ale okazało sie ze mam uszkodzoną uszczelke, ktora znajduje sie pomiedzy kolektorem a przepustnicą. Nigdzie jej nie moge dostac. I teraz pytanie : czym to zastąpic? Czy zasilikonowac papierową uszczelke? Nie mam pojecia. Jakies rady?

rafalb33
13-03-08, 15:34
W aso kupisz bez problemu.

Sławny
13-03-08, 15:37
Na jakiej ulicy ASO w łodzi i w jakiej cenie?

rafalb33
13-03-08, 16:38
google nie dziala??

Lcfr
13-03-08, 17:27
albo w googlach znajdziesz adres ASO....
abo dorobisz.... hmm... z papieru(i wcale nie bedzie to żadne druciarstwo)


zastanawiam się tylko skąd taka diagnoza?????????? - uszkodzona uszczlka????????
cos tam otwierałs/montowałś/ zminiałeś itd????????
bo ciezko, zeby sie uszkodziłą sama z siebie bądz ze starości.....
więc?

Sławny
13-03-08, 22:44
Byłem u pewnego elektromechanika. Po jakims czasie robót nad Hondą zdjął przepustnice i wyjął uszczelke w 6 kawałkach. nastepnie ułozył puzzle :/ > wlozył uszczelke " patrz i nierusz " po czym załozyl przepustnice i popryskał pewnym preparatem na chwilowe uszczelnienie uszczelki < masło maslane ale tak było > i nagle samochod zaczął chodzic jak nówka. Wszyscy zrobili wielkie oczy.... poza tym reszta rzeczy ktroa mogłaby odpowiadac za taka prace silnika ( nierówna - szarpanie przy jezdzie ) zostały wymienione

Lcfr
13-03-08, 22:55
no to chyba trzeba nową....
(niezły spec)

zmien tytuł posta na związany z tematem

Sławny
14-03-08, 16:33
Mam takie pytanie, poniewaz duzo pisze ze zamiast uszczelki wystarczy podkleić kawałek papierwu silikonem i wlozyc w miejsce uszczelki. Tymczasem gosciu ktory reperuje mi auto mowi ze nie powinno sie tak robic bo ta uszczelka ustanawia odpowiednia odleglosc pomiedzy kolektorem a przepustnicą. Wiec???

Lcfr
14-03-08, 16:39
Mam takie pytanie, poniewaz duzo pisze z
kto duzo pisze?????????
i po co takie zabiegi jak uszczelka kosztuje grosze???????

i trzeci raz już nie poprosze o zmianę tytułu tylko wlepie ostrzezenie

Sławny
14-03-08, 16:50
uszczelka kosztuje 16zł i 86zł poniewaz są 2

Lcfr
14-03-08, 16:55
uszczelka kosztuje 16zł i 86zł poniewaz są 2

a możesz mi pokazać gdzie sie znajdują te 2 uszczelkii????????? bo wg mmnie miedzy przepustnicą a kolektorem ssacym jest tylko jedna..........


poza tym tytu ł"co w zamian " nic nie wnosi
i nikomu sie nie przyda, bo nigdy nie "wyskoczy" w szukajce
naprawdę tak trudno się ogarnąć i nadac własciwy tytuł???????????

Sławny
14-03-08, 17:08
jedna jest papierowa, druga jest taka twarda, ale nie znam dokladnej nazwy materiału.

maniak2007
14-03-08, 17:21
Na moje Oko Koledze chodziło o to że są dwa rodzaje uszczelek, jedna ktora kosztuje 16zl a druga ktora kosztuje 86zl.
Nie powiedział ze pomiędzy kolektorem ssącym a przepustnicą znajdują sie dwie uszczelki...

Zgodze sie z Lcfr ze nazwa tematu troche dziwaczna :bicie:

plakon83
14-03-08, 18:19
Bierzesz przepustnicę, ładujesz ją na skaner, skanujesz, drukujesz, naklejasz na karton(który kupisz w większości sklepów motoryzacyjnych, arkusz na 20 uszczelek), wycinasz żyletką i masz gotową uszczelkę, to tak jak Ci się nie chce jechać do ASO...