PDA

Zobacz pełną wersję : Eg8 spryskiwacze reflektorów



xman
08-11-13, 11:14
Witam. Mam kilka pytań odnośnie swapu spryskiwaczy na reflektory.


Spryskiwacze mam z accorda USDM (idento jak w civicu).
Wyczaiłem u znajomego taki towar jak zbiorniczek większy pod reflektory, pompkę i guzik w kabinie (w miejscu dimmer'a).


Jak zapłon jest przekręcony i go nacisnę to klika coś takiego jakby przekaźnik. Czy u mnie, gdzie fabrycznie nie miałem spryskiwaczy reflektorów honda tak samo zastosowała taki spas?


I jak to ogarnąć "po ludzku". Tak żeby mu nie beszcześcić instalacji za bardzo.

Na pewno zbiorniki muszę podmienić z pompkami, guzik z kabiny i co dalej?

Genax
08-11-13, 16:31
Najlepiej by było kupić zbiornik na 3 pompki ale nie wiem czy byś dał radę go zamontować na starym miejscu lub jakiś mały zbiornik nawet od innej marki samochodu, przymocować sobie pod maską w jakimś miejscu gdzie Ci pasuje i dorobić sobie koło kierownicy przycisk impulsywny. Zasilanie najlepiej pociągnąć od aku bo przecież to nie ciągnie prądu na wyłącznym zapłonie. Ewentualnie dorobić sobie też bezpiecznik w kablach. Ja tak sobie robiłem zwykle spryskiwacze bo poprzedni właściciel nie wiem co porobił ale nie było ani zbiornika ani kabli więc zrobiłem sobie na przycisk i działa bez problemu.

xman
08-11-13, 19:27
oryginalnie w eg8 mam drugą wtyczkę pod pompkę (tylna szyba lub spryski lamp) ale nie mam w niej nic wpięte. Jak wiem kable idą do manetki od wycieraczek i trzeba by manetkę z jajka zainstalować zamiast mojej i napięcie się pojawi. Jeżeli nie ma innego rozwiązania to tak zrobię. Lecz jeżeli byłoby w opcji lub jest gdzieś jakaś np kostka żeby wpiąć do niej przycisk na desce do tych sprysków to byłoby jeszcze ładniej ;)


Tak jak napisałem w pierwszym poście zbiornik będę miał (na deklu zamiast loga sprysków szyb jest logo sprysków lamp). Więc to jest ten zbiornik powiększony. Tylko nie wiem co dalej z tym przyciskiem w kabinie zamiast dimmera.

xman
20-12-13, 13:50
Odkopuję temat.


Zbiornik mam od wersji sedan/coupe pod spryski lamp. Spryskiwacze zamontowane, węże tak samo.

Ogarniam, że druga wtyczka do pompki jest pod tylną wycieraczkę ale u mnie posłuży jako zasilenie pompki spryskiwaczy (pójdzie manetka z hb i przekręcając (niby) tylną wycieraczkę będzie mi działać spryskiwacz na lampy. A miejsce, gdzie powinien być guzik do spryskiwania lamp zastąpi dimmer.

Teraz pytanie, od czego zainstalować pompkę do spryskiwania lamp? Mam z angielki ale jest inna. Nie chciałbym powiększać dziury na pompkę... Czy jest pompka idento i czy jest do dostania jako nowa w sklepie i za jakie pieniądze? bo się nie orientuję. I czy moja myśl podpięcia tego (elektrycznie) jest dobra?

AdiSli
26-12-13, 00:38
Siemanko
Akurat u siebie ogarniałem taki temat z racji ze oem pompka byla spalona , znalazlem na wzór od Fiata Marei , jest bardzo mocna smiem twierdzić ze mocniejsza niz seria , dorwałem za 10 zł ;P wchodzi razem z uszczelką , tylko jak bedzie ci działał sprysk ? na 2 przyciski ? Bo ten przycisk jest typu dzwonkowego jak trzymasz-psikasz :)

Genax
26-12-13, 02:35
Ja nie wiem po co tak kombinować... Nie lepiej zrobić gdzieś obok przycisk impulsowy od tych sprysków?

bartek1706
26-12-13, 11:46
xman podobno z crv i s2000 pasuje pompka do Was.

xman
03-01-14, 10:41
podobno z crv i s2000 pasuje pompka


Ooo to już bliżej tematu.


A co z tym podpięciem? Jak manetkę zmienię to jak to się ma do przekaźnika? Jest jakiś inny wtedy czy tylko manetka z jajka, wpiąć się w drugi kabel zasilający pompkę i ma banglać?

bartek1706
03-01-14, 10:42
Ja bym nie kombinowal i zakładał oryginalny przycisk i pierwszy lepszy prEkaźnik :)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

xman
03-01-14, 11:18
mam możliwość wzięcia całej instalacji z guzikiem do sprysków lamp ale w to miejsce chciałbym dimmera zainstalować... stąd pomysł z manetką z jajka... sterowanie tylną wycieraczą/spryskiwaczem sterowałoby zamiast tyłu (którego u mnie nie ma) przednimi spryskiwaczami lamp... instalację mam podciągniętą pod drugą pompkę, tylko wtyczki przerobić jak coś i tyle chyba...

jak zainstaluje przełącznik OEM do sprysków lamp to nie mam gdzie dimmera zainstalować i muszę próć deskę i instalować z innej hondy przycisk i instalację, wtyczki itd... roboty więcej stąd pytam odnośnie manetki z jajka bo sprawa prostsza w sumie i dimmera też bym mógł mieć ;)

bartek1706
03-01-14, 11:43
Ja tez miałem wyprowadzenie na tylna pompkę, ale nie potrafię Ci powiedzieć czy po podmianie manetki prąd bedzie dochodził.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

xman
03-01-14, 12:19
Na pewno na forum ktoś jest co może pomóc ;)

bartek1706
03-01-14, 12:54
Dawaj w ferii squadzie ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Inside4
03-01-14, 14:30
Ja mialem już przy zbiorniczku kostkę, podmienilem manetke od hacza i hula.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

xman
03-01-14, 15:12
Darku czyli manetka ze sracza i podpiąć się pod kostkę tą luźną co mam koło zbiornika do sprysków i ma być?

Inside4
03-01-14, 21:02
Ma byc.W manetce od hacza musisz wpiac kostke którą znajdziesz jak rozbierzesz kiere.Manetka od sedana ma to miejsce zaslepione.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

xman
03-01-14, 21:35
No to czyli sprawa sprysków załatwiona :D


I więcej żadnych przekaźników i innych dupereli mi nie potrzeba ze strony elektrycznej?

Inside4
03-01-14, 23:14
Nie trzeba.Dzialaj ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

kaczka208D
15-02-15, 17:55
Wiecie może czy zbiornik spryskiwaczy (w wersji z pompką spryskiwaczy reflektorów) z angielki podejdzie do civica V ??

AdiSli
18-02-15, 17:31
Jak najbardziej taki zbiornik pasuje bo mam u siebie i pasuje P&P tylko jedną srubkę masz wyżej ale to przewiercasz i tyle :)

kaczka208D
18-02-15, 18:09
Na 100% ? Bo dostałem dwie informacjie, że nie wejdzie bo jest za duży.

O taki mi chodzi:

http://i.imgur.com/o2CdW3Dl.jpg

http://i.imgur.com/Wd2gXiwl.jpg

AdiSli
19-02-15, 00:13
Na 100% mam u siebie właśnie taki w coupe gdzie pompka jest z boku a nie jak w 5g z przodu (jak w wersji z OEM spryskami lamp) i wchodzi normalnie , i używam fotek nie mam ale podpisuje się podtym dwoma rękoma :D