PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana sprzęgła, a płyn hamulcowy.



matthew_osw
12-03-08, 22:41
Witajcie.
Chciałem się podzielić z forumowiczami jedną rzeczą, która od kilku dni spędzała mi sen z powiek. Mam nadzieję, że może niektórym osobom to choć trochę pomoże na wypadek podobnej sytuacji w przyszłości. Więc do rzeczy...
Od kilku dni pedał sprzęgła w mojej Hani chodził coraz lżej, biegi wchodziły z trudnością. Tydzień temu zmiana biegu stała się prawie niemożliwa. Podjechałem do mechanika, do którego jeżdżę praktycznie z wszystkimi awariami. Po przejechaniu kilku odległości stwierdził, że padł docisk i że sprzęgło do wymiany... Tak to wyglądało na pierwszy rzut oka. Nieciekawa perspektywa, ale cóż - jak trzeba, to trzeba. Wstępnie wycenił sprzęgło na 500 zł + wymiana 250zł = 750 zł! Sprzęgło zostało zamówione, termin wymiany na za tydzień. Wróciłem do domu, Hanka odpoczywała tydzień czasu, dzisiaj rano miałem ją zaprowadzić na "operację". Rano wsiadam, odpalam, wciskam sprzęgło, a pedał jakby z gumy - został w podłodze. Pominę perypetie z dojazdem do warsztatu i przejdę do konkretów.
Po południu pojechałem odebrać samochód i... miła niespodzianka! Mechanik wystawia rachunek i mówi: "100 zł". O co chodziło... Przed samą wymianą sprzęgła sprawdził płyn hamulcowy (poziom był OK). Spuścił cały jak to określił "szlam", przepłukał i odpowietrzył układ, zalał świeży płyn. Pedał sprzęgła jak nówka - odkąd mam ten samochód, nie chodził on tak ładnie.
Być może stwierdzi ktoś, że napisałem o rzeczach oczywistych, a być może kogoś uchroni to przed niepotrzebnymi kosztami (tylko po to to napisałem). Gdyby nie uczciwość mechanika, zapłaciłbym za wymianę sprzęgła, która nie była konieczna i do końca życia Hanki myślałbym, że wymiana ta (sprzęgła) była konieczna.

Na koniec życzę wszystkim bezawaryjnego użytkowania i takich uczciwych mechaników. Pozdrawiam.

rafalb33
13-03-08, 10:54
Jakby byl taki sprytny to odrazu powinien wiedziec po pierwszej przejazdzce, ze skoro miekki pedal to cos z hyraulika.
A nie cieknie ci czasem z pompki sprzegla??Bo od tak samo z siebie sie nie zapowietrza.(pompka znajduje sie zaraz za pedalem sprzegla w kabinie, schyl sie i zobacz czy jest mokro)

Robcio
13-03-08, 11:16
nie znam sie na hondach bo nie miałem z nimi do czynienia ale niedługo chce zakupic takowe autko... ale mniejsza przejde do konkretów

bo zrozumiałem ze miałeś problemy ze sprzegłem a koles wymienił płyn hamulcowy... masz płyn hamulcowy z wzbiorniczku od wspomagania sprzegła czy jak ?? gdyby nie wypowiedz kolejnego forumowicza to bym zrozumiał ze zamiast sprzegła koleś Ci naprawił hamulce i sprzegło zaczeło działas :)

moze jestem idiota ale tak to zrozumiałem :)

patyk_lks
13-03-08, 11:39
Robcio, w Hondach jest hydrauliczne sprzęgło i jest osobny zbiorniczek na dot3/4. Tak jak każdy płyn warto co jakiś czas wymienić i ten.

Robcio
13-03-08, 13:04
mhm ...... teraz juz obczajam :)

Bastess
13-03-08, 13:36
ok

A ja mam wrecz przeciwnie :) Moje sprzeglo jest na maxa twarde i chodzi ciezko choc biegi wchodza normalnie. Natomiast odczuwalne jest slizganie sie sprzegla co oznaczaloby, ze jest do wymiany. Mial ktos kiedys problem z "twardym" sprzeglem?

skolopendra
13-03-08, 13:37
oznaczaloby, ze jest do wymiany.

może to oznaczać

piotrek-mi
13-03-08, 13:52
Hmmm, to moze u mnie jest to samo... KAZDY bieg wchodzi CIEZKO i czasem tak jakby "haczy", przy spokojnej jezdzie jest w miare ok, ale na troche wyzszych obrotach to juz tragedia (trzeba miec duzo sily...). Najgorzej jest podczas redukcji. Wysprzeglnik zmienilem, ale nie zmienialem plynu hamulcowego... Co o tym myslicie? Pisales ze "przeplukal" i caly uklad z syfu.. W jaki sposob w domowych warunkach moge go przeplukac? Pedal jest miekki, ale trudno mi stwierdzic czy tak ma byc czy jest zbyt miekki poniewaz nie mam skali porownawczej....

skolopendra
13-03-08, 13:55
(trzeba miec duzo sily...).

wkładaj więcej siły ,a niedługo wraz ze sprzęgłem zmieniał będziesz skrzynię :agent:

piotrek-mi
13-03-08, 14:12
Stan skrzyni, sprzegla, lub czegos innego zmusza mnie do spokojnej jazdy :speszony: . Sily musze uzywac przy redukcji lub gdy chce energicznie ruszyc.

Ponawiam pytanie, czy w takiej sytuacji moze byc cos nie tak z ukladem wysprzeglniania czy skupic sie raczej na poszukiwaniach skrzyni?

[ Dodano: Czw 13 Mar, 2008 ]
zreszta co bede gdybal, ide zmienic plyn i dam znac co i jak :d

[ Dodano: Czw 13 Mar, 2008 ]
EUREKA!!!! :aloha:

matthew_osw dziekowac bardzo za tego posta, bardzo duzo mi pomogl...

Zmienilem plyn, (zrobilem to nawet 2 razy zeby pozbyc sie syfu), wyczyscilem zbiorniczek, mozna powiedziec ze udalo mi sie chyba przeplukac caly uklad ;) i skrzynia dziala JAK NOWA (prawie bo przy redukcji nie jest do konca tak jak byc powinno). Moge wkoncu ostro ruszyc i wrzucic II bieg przy predkosci okolo 40km/h bez zadnego wysilku zgrzytu itd....

Doszedlem do wniosku ze musze zmienic jeszcze plyn w ukladzie hamulcowym bo jest ciemny a ten nowy teraz w zbiorniczku przezroczysty :)

matthew_osw
13-03-08, 19:06
Jakby byl taki sprytny..
Dzięki za sugestię szanowny Kolego, ale właśnie był sprytny. Pierwsze co zrobił to sprawdził to miejsce. Jednak sucho tam jak na pustyni i wszelakie objawy kierowały ku sprzęgłu.


zrozumiałem ze miałeś problemy ze sprzegłem a koles wymienił płyn hamulcowy... masz płyn hamulcowy z wzbiorniczku od wspomagania sprzegła czy jak
W tej kwestii zastosowałem pewien skrót myślowy. Tak jak napisał patyk_lks, mechanik wymienił płyn hamulcowy i sprzęgła od razu, ze względu, że są takie same.


matthew_osw dziekowac bardzo za tego posta, bardzo duzo mi pomogl...
Taką miałem nadzieję pisząc tamten post :) Cieszę się, że chociaż jedną osobę naprowadziłem na rozwiązanie. U mnie też biegi wchodziły coraz gorzej, później nie wchodziły wcale, pedał miękki więc objawy takie same jak u Ciebie.

Pozdrawiam.

piotrek-mi
13-03-08, 21:12
No i zonk spowrotem.....

Ale wiem juz chociaz ze skrzynia i sprzeglo jest ok bo zrobilem kilkanascie kilometrow i wszystko bylo super.

Teraz spowrotem biegi zaczely wchodzic ciezko i taka jazda meczy zamiast dawac przyjemnosc....

Nasuwa mi sie pytanie co jest nie tak :speszony: ?? Wysprzeglnik zmienilem, pompka jest sucha, plyn nie ucieka, przewody suche, zbiorniczek pelny... Co jest nie tak? Czy pompka pod pedalem sprzegla moze byc w jakis sposob zmeczona i np. nie daje odpowiedniego cisnienia? Tzn. Odrazu po zmianie plynu i odpowietrzeniu bylo lux, ale pare godzin pozniej i po zrobieniu ok. 50km jest dupa, moze odrazu po odpowietrzeniu cisnienie jest wieksze i jest ok, a pozniej sie jakos rozchodzi i cofa sie do zbiorniczka :/, nie znam sie na tym zbyt dobrze, wiec poprawcie mnie jesli zle mysle.

POMOCY :(

rafalb33
14-03-08, 10:32
Zrob taki test. Odpal samochod i np na postoju sprobój jak najwolniej potrafisz naciskac pedał sprzegła. Jesli bedzie szedl do samego konca bez oporu i zostanie w podlodze calkiem lub czesciowo to pompka do wyrzucenia. Miałem identyczny przypdek, pompka nie dawala odpowiedniego cisnienia i zapowietrzala sie ( w sumie wysralo mi sie i sprzeglo i pompka w tym samym czasie).

piotrek-mi
14-03-08, 13:32
Zmienilem dzisiaj pompke sprzegla na nowa (jak kogos to interesuje to nowka kosztuje 99zl w JC), narazie wszystko chodzi dobrze, mam nadzieje, ze tak zostanie... Pojezdze troche i wieczorem napisze czy jest dobrze czy nie. Jeszcze raz dzieki "matthew_osw" bo zaczynalem rozgladac sie za skrzynia, a Twoj post naprowadzil mnie na usterke :hinczyk:

grze
22-06-09, 14:17
witam, mam pytanie. Dwa lata temu byłem w ASO na wymianie płynu hamulcowego - odciągnęli go strzykawką ze zbiorniczka, zalali nowy i odpowietrzyli przy każdym kole. Teraz dowiedziałem się z forum, że sprzęgło jest hydrauliczne i tu również wymienia się płyn. Przejrzałem książkę serwisową - nie ma żadnego info na ten temat. Nie wspominają tam nawet o sprawdzaniu tego płynu. Stąd pojawiło się moje pytanie? Co ile należy sprawdzić/wymienić płyn od sprzęgła i czy jeśli w ASO wymienili mi płyn hamulcowy, to czy mam też wymieniony płyn w sprzęgle czy nie?
Dodam, że sprzęgło chodzi dobrze.

skolopendra
25-06-09, 21:43
Co ile należy sprawdzić/wymienić płyn od sprzęgła

ja wymieniam jak ciemnieje ,5min roboty

Skoti
26-06-09, 11:06
skolopendra można prosić krótką instrukcje gdzie się zlewa i jak odpowietrza. bo domyślam się gdzie się tylko wlewa :)

Redrekin
26-06-09, 11:50
Możesz odciągnąć strzykawą ze zbiorniczka, potem odkręć odpowietrznik przy wysprzęgliku, naciskaj na pedał sprzęgła aż wyleci reszta. Potem zalej na nowo i odpowietrz przy wysprzęgliku, uzupełnij płyn.

grze
26-06-09, 12:48
Z ciekawości zadzwoniłem do ASO spytać czy wymieniają ten płyn od sprzęgła i ile chcą. Facet nie wiedział o co chodzi. Mówi, że jeszcze nie robili czegoś takiego. Dowiedziałem się od niego jedynie, że jest tam ten sam płyn co w hamulcach - tyle to już wcześniej wiedziałem.
Dzięki za odpowiedzi Koledzy :D

Ps. Umówiłem się przy okazji w ASO na wymianę filtra paliwa - 160 zł z wymianą.

Redrekin
26-06-09, 13:44
Ps. Umówiłem się przy okazji w ASO na wymianę filtra paliwa - 160 zł z wymianą.
Nie szkoda Ci kasy? Filtr nie jest drogi, a roboty 10 min.

Skoti
26-06-09, 14:21
Filtr paliwa to chwila roboty. a ASO sobie policzyło ponad 100zł za robotę bo wiem ze filtr kosztuje 50pare złoty.

A gdzie jest wysprzęglik ? pytanie banał ale będę wdzięczny za fotkę

Redrekin
26-06-09, 14:45
Wysprzęglik masz z przodu silnika, na lewo od kol. wyd. przykręcony do bloku. Popatrz w manual, tam masz rozrysowane.

grze
26-06-09, 14:58
Filtr paliwa to chwila roboty. a ASO sobie policzyło ponad 100zł za robotę bo wiem ze filtr kosztuje 50pare złoty.
Dzięki za info Koledzy. Widzicie jak bym przepłacił gdyby nie Wy :)