PDA

Zobacz pełną wersję : WYMIANA MIESZKA NA PRZEGUBIE D13B2 - pomocy ;(



laciu
12-03-08, 18:52
Mam pęknięte obydwa mieszki na przegubach przy kołąch w moim d13b2 - eg3... no i zozgrzebałęm wszystko i nie wiem co dalej.. jak wyciągnąć półoś lub jak rozegrać przegub zewnetrzny... Może ktoś robił coś takiego i mnie poinstrułuje lub podeśle skan manuala z tym tematem.

redzy5
12-03-08, 20:10
Pół osie w skrzyni siedzą w skrzyni na wcisk więc wystarczy tylko pociągnąć lub czym podważyć między skrzynią a przegubem wewnętrznym i wyskoczy, lecz wtedy wyleje ci sie olej ze krzyni więc lepiej go pierw spuścić. (dobrze jest przy takiej operacji warto wymienić od razu uszczelniacze pół osi) Ale przguby zewnętrzne można wymienić bez wyjmowania pół osi wystarczy odkręcić nakrętkę na pół osi tą widoczną po zdjęciu koła (chyba 32) sworzeń dolny wahacza i widełki amortyzatora i wyjąć pół oś ze zwrotnicy. Przegub trzyma sie na pół ośce też na wcisk tylko jest zabezpieczony pierścieniem który bedzie widoczny dopiero po zbiciu przegubu. zdejmujesz tą starą gumę zbijasz przegub młotkiem i możesz wymienić tą gumę.

Matek-skc
12-03-08, 20:36
zdejmujesz tą starą gumę zbijasz przegub młotkiem i możesz wymienić tą gumę.probowalem u siebie zdjac przegub z poloski i nie dalem rady(zawleczka b.mocno trzymala), zlozylem piasty itp i pojechalem do mechanika, wzial tylko 50zl za 2 przeguby wiec mysle ze nie ma sensu sie samemu meczyc...no chyba ze zawleczka slabiej ci trzyma, umnie nawet mechanik sie nameczyl z wybiciem poloski z przegubu

laciu
13-03-08, 19:15
udało się zbi przegub bez problemu :aloha: wilekie dzięki dla was koledzy za rady :hinczyk: i podziękowania dla jogala za wsparcie na gg ;) :brawo:

piero
14-03-08, 09:31
niewiem czy mam cos nie tak ale u mnie w D15B2 wszystko leciutko wychodziło a jak wymieniałem osłony przegubów to niesiagałem przegubów, wyczyściłem dokładnie środkami czyszczącymi i załadowałem smarem i złożyłem. niemiałem problemów z wyciągnieciem półosi z kielichów w skrzyni. a takie pytanie na boczku, ile kosztują przeguby? na alledrogo koło 100, opłaca sie je zakładać czy lepiej zainwestować w jakieś lepsze.

karpik85
14-03-08, 11:10
Tych za stówke nie kupuj, lepiej dołożyć tak mi powiedzieli mechanicy i zaufany kumpel w sklepie. Ja wymieniałem oba 10 dni temu i kupiłem marki Spidan produkowane przez Lobro. Nie wiem co to jest za firma, bo pierwszy raz ją spotkałem, ale kumpel w sklepie mówił, ze to najlepsze jakie mają w IC. Mechanik jak zobaczył pudełko to powiedział, ze nigdy lepszych nie montował niż te Lobro. Koszt 218 detal, po zniżce chyba 153 za sztuke. Ale lepiej dołożyć i nie zmieniać za chwile.