PDA

Zobacz pełną wersję : pilne!! bardzo wysokie obroty



dyssek
12-03-08, 19:01
witam

dzis oddalem auto do gazownikow aby zalozyli gaz, pojechalem wczesniej po odbior bo akurat dysponowalem wolnym czasem po zmontowaniu wszystkiego gazownik kazal mi sie przejechac zatankowac wstepnie za 10zl. , gdy jechalem auto zaczelo lapac straszne obroty (nie mam obrotomierza, ale sadzac po dzwieku silnika bylo to grubo ponad 5000obr.) i nie piszcie ze i ssanie sie zalaczylo bo zanim ruszylem samochod stal zapalony i zeszedl juz z obrotow
zgasilem silnik, odpalilem na nowo i bylo ok
po powrocie do gazownikow sprawa sie pogorszyla bo za kazdym zapaleniem auta wchodzil na straszne obroty :( nie pomoglo odlaczenie miksera itp. gazownik powiedzial ze jutro postara sie to zrobic bo dzis juz kanczy prace itd.

prosze pomuszcie co to moze byc!! i czy to cos powaznego, bo sadzac po minie i zachowaniu gazownika nie wygladalo to ciekawie :( :(

aha, wszystkie te objawy dzialy sie na bezynie (nie przelaczone bylo jeszcze na gaz)

zieloo007
12-03-08, 19:05
ja bym na twoim miejscu nie zakladal instalacji LPG. I tak d13b2 malo pali i nie ma się czemu dziwic ze cos sie rypie, hanki nie lubia gazu :/

dyssek
12-03-08, 19:08
wiem o tym ale decyzja juz zapadla, poza tym bedzie blos kladziony, oczywiscie jesli rozwiazemy ten problem z mojego poprzedniego posta

a tak ogolnie to nie wina gazu bo przeciez nie byl jeszcze przelaczony na gaz!!

civicmag2
12-03-08, 19:14
mialem to samo w bylej swojej, gaz swiezo zalozony, pare razy na regulacjach i tak dupa , niestety nie zdarzylem tego zrobic bo sprzedalem ja , kiedys gadalem z jednym gosciem co mial takie same objawy w d13b2 i powiedzial ze wystarczy jakas wtyczke przy gazniku odlaczyc , :aloha: to fakt hanki gazu nie lubia

dyssek
12-03-08, 19:27
czyli tak jak myslalem, to problem "elektryki" ?? nie jakies uszkodzenie mechaniczne??

tomek
29-04-08, 19:45
hm.. u mnie tez czasami tak się dzieje. Gazu nie mam. Zauważyłem, że ma to miejsce na rozgrzanym silniku jak uruchomię to na wysokie obroty wpada. Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu ponownie już jest ok. Zauważyłem też że czasami jak trochę postoi i słońce przygrzeje w maskę to podobne objawy.
Nie rozgryzłem tego jeszcze :/