PDA

Zobacz pełną wersję : Hałas z tylnych kół



adaki
03-09-05, 07:36
Witam.
Ze wzrostem prędkości narasta hałas z tylnych kół. Wymieniłem piastę - hałas nie ustąpił. Na stacji diagnostycznej wyszło, że coś jest z oponami, na obwodzie mają ząbki, jakby zarys piły oraz hamulce lekko pulsują przy hamowaniu, amortyzatory z tyłu ok. 70%. Wymieniłem koła i hałas jest znacznie mniejszy. Czy ktoś spotkał się z takim wyząbkowaniem bieżnika i co jest tego przyczyną? Jak temu zabobiec? Dzięki za pomoc.

nick__t
03-09-05, 08:08
Oczywiście jest to wina opon że tak Ci hałasuje :? . Powodów może być kilka, a najczęstszym z nich jest uszkodzenie amortyzatora (mówisz ze u Ciebie że jest ok.)
W następnej kolejności powodem jest luz występujący gdzieś w zawieszniu, jedź na szarpaki (koszt ok. 15-20zł) i powiedz miłym panom żeby go u Ciebie w samochodzie znaleźli (trzeba ich troche przycisnąć bo najczęściej mówią na odczepnego że wszystko jest ok.) masz powiedzieć że z tyłu jest luz i mają go znaleść 8)!! wtedy się może przyłożą.
Inną marginalną przyczyną "wyząbkowania" opon są same....opony :grin:. Sprawdź jaką masz firme jeśli jakiś badziew lub bieżnikowane to możesz podejrzewać gumy.

prz3mo
03-09-05, 08:17
Ząbkowana opona to przewaznie objaw niesprawnych amorow. Mozliwe, ze te oppony jezdzily poprzednoi w innym aucie. Uwaza sie tez, ze sa opony ktore sa podatniejsze na to zajawisko (ponoc na przyklad Goodyear HydraGrip, Michelin Exsalto). Co ciekawe zjawisko takich opon dosc czesto wystepuje w okreslonych modelach aut np. w Astrze.

A tak BTW to nadkola w Hondach sa kiepsko wyciszone i nawet jak jest wszytsko OK to slychac dosc mocno w kabinie szum z tylnych kół.

jinjet
03-09-05, 13:24
opony sa wybite - amortyzatory, luzy i inne przypadlosci o ktorych pisali poprzednicy. tak to juz bywa z uzywkami

jedyny sposob na to to dac komus zeby rowno przypalil ta gume bo z 1,4 raczej bedzie ciezko, zalezy jesazcze jaki to rozmiar.

Dzida
03-09-05, 15:16
jedyny sposob na to to dac komus zeby rowno przypalil ta gume bo z 1,4 raczej bedzie ciezko, zalezy jesazcze jaki to rozmiar.

Jak mu nie szkoda sprzęgła i ma dobry ręczny to da radę :] Ale nie wiem, czy przypali obie równo...

ERKA
03-09-05, 20:37
Szumią koła -> wyząbkowane opony
Wyząbkowane opony -> sprawdź zbieżność

nick__t
03-09-05, 22:48
Z całym szacunkiem ale takie rady typu sprawdź sobie zbieżność to bzdury :arrow: strata pieniędzy

ERKA
03-09-05, 23:19
Z całym szacunkiem ale takie rady typu sprawdź sobie zbieżność to bzdury :arrow: strata pieniędzy
Może to być jedna z przyczyn, jak nie sprawdzi to nie będzie jej znał.
To taka sama strata pieniędzy jak przy sprawdzaniu amortyzatorów skoro pisał, że ma 70% (czyli jak prawie nówki).
A w koszt się już niepotrzebne wpędził bo wymienił piastę.
A może wszystko ma ok tylko opony były używki i wcześniej na innym aucie je wyząbkowało.
Są ludzie mniej i bardziej dociekliwi.

cinq
03-09-05, 23:40
witam
mam chyba cos podobnego, tyle ze opony wygladaja ok, wymienilem z tylu piaste, halas dalej jest pojechalem na sprawdzian amorow i maja po 70%, gosc wytrzepal auto i nie znalazl zanych luzow niby, mam pirelki p5000 o ktorych czytalem ze sa rekordowo glosne same z siebie, ale czy mozliwe ze az tak?

aha i autko siedzi mi z jednej strony nizej 1cm-od strony kierowcy niz z 2, moze to byc przyczyna?,czytalem ze w civach to raczej norma ale kto wie? moze byc ze z tego samego powodu dla ktorego siedzi nizej szlag trafil nowaa piaste z miejsca i daltego dalej jest halas?

nick__t
04-09-05, 10:33
Z całym szacunkiem ale takie rady typu sprawdź sobie zbieżność to bzdury :arrow: strata pieniędzy
Może to być jedna z przyczyn, jak nie sprawdzi to nie będzie jej znał.
To taka sama strata pieniędzy jak przy sprawdzaniu amortyzatorów skoro pisał, że ma 70% (czyli jak prawie nówki).
A w koszt się już niepotrzebne wpędził bo wymienił piastę.
A może wszystko ma ok tylko opony były używki i wcześniej na innym aucie je wyząbkowało.
Są ludzie mniej i bardziej dociekliwi.

Tylko nie bierzesz pod uwage Swojej niewiedzy co do tego, że zbieżność nie ma z tym nic wspólnego a zużycie amrtyzatorów ma.
pozdr. (i bez urazy !) ;)

kolu
04-09-05, 13:05
Witam.
Ja mam podobne objawy i nawet zakladalem specjalnie nowy temat ;)
Mi zaczyna *****iscie glosno buczec juz od 20km/h-podejzenia padly na lozysko ale po wizycie u mechanika ta teori poszla sie je... :P
Stwierdzil natomiast ze opony sa wyzabkowane i one tak ladnie graja-opony to goodyer vector - zaliczne do opon wielosezonowych...
ps. ostatnio wiozlem znajomych a oni na samym poczatku jazdy pytaj asie co tak buczy? :)...no i trza bylo radio podglosnic :P

arszenik
04-09-05, 17:22
łożysko 95%

LIO
04-09-05, 18:10
+ to że z tyłu nie ma co ustawiać zbieżności, bo niby czym ?

nick__t
04-09-05, 20:43
Masz LIO racje :D ale np. u mnie z tyłu jest (sedan LX)

LIO
04-09-05, 20:46
a czym, w jaki sposób ?
tam jest jakoś inaczej ?

nick__t
04-09-05, 20:53
Nie wiem jak w HC ale sedan widocznie ma :D (na końcu wzdłużnego wachacza koło "cukierka" leci w poprzeg ok. 20 centymetrowy "wachacz" z wzdłużnym otworem w którym jest śruba regulacyjna)

LIO
04-09-05, 21:06
no to jest we wszystkich chyba, tylko nie wiedzialem ze ta sruba jest regulacyjna, ale jak jest to sie da :-)

nessip
04-09-05, 21:07
W hatch backu jest to samo.

nick__t
04-09-05, 23:54
taka ciekawostka: Civic jest jednym z niewielu samochodów tej klasy który ma możliwość regulacji zbieżności tylnych kół (zazwyczaj ta opcja jest dostępna tylko dla tylnonapędowców) :wink:
pozdr

Moni