PDA

Zobacz pełną wersję : Check engine



Pablo
12-03-08, 12:36
mamproblem ze swoim civicem coupe z silnikiem 1.6 - 105 ps. w trakcie mocnego przyspieszania zaświeca mi się kontrolka check engine. autociągnie normalnie. po zgaszeniu silnika kontrolka gaśnie i wszystko jest o.k. gdy ktoś miał podobny problem proszę o informacją.pozdrawiam

javor
12-03-08, 13:46
zrób samodiagnostyke, instrukcje znajdziesz na forum

jacek_bp
12-03-08, 17:18
Moze jest problem z pompa oleju a bardziej ze smokiem. Jest pewnie zapchany i daje rady pomka przciagnac oleju przez niego. Brat mial identyczny problem w kalibrze, wyciagnal ze smoka porzadna garsc siliconu.

Kedzior
13-03-08, 14:35
To ja mam inny problem.
Kontrolka "check engine" przed zakupem mojego Civica została prawdopodobnie odłączona. Wogóle się nie świeci - nigdy. Ja oczywiście się zorientowałem dopiero wczoraj :bicie:
Pytanie - jak ją podłączyć spowrotem?
Gdzie szukać miejsca powodującego ten problem ?

wastag
13-03-08, 15:42
jeśli nie zapala ci się nawet na początku, przy przekręceniu raz kluczykiem to pewnie żarówka sie spaliła. no chyba że jakiś gnom ją odpiął. ściągnij zegary i z tyłu oblookaj

Kedzior
13-03-08, 15:58
No oby to była tylko żarówka, ale znając życie to raczej nie.
Sprawdzę i dam znać.

Cegła
13-03-08, 16:22
heh... u mnie również podczas mocniejszego przyspieszania wywalało tą kontrolkę. D15B2 i do tego zmulone. Jeżdżę nim od tygodnia, parę razy dostał do odcięcia i od 2 dni nie widziałem już tej kontrolki :) ale nadal nie ciągnie jak należy, chodź jest lepiej niż na początku :)

Mordziaty
13-03-08, 16:28
jeżeli kontrolka zaświeci się w cxzasie jazdy przy przyśp;ieszaniu to oznacza ubogą mnieszankę paliwa. Sprawdź tą pompę jak już pisali wcześniej. miałem to samo.

Lcfr
13-03-08, 16:42
No oby to była tylko żarówka, ale znając życie to raczej nie.
Sprawdzę i dam znać.

bardzo mozliwe-skoro nie zpala sioe na smaym początku-że to jednak żarówka...



jeżeli kontrolka zaświeci się w cxzasie jazdy przy przyśp;ieszaniu to oznacza ubogą mnieszankę paliwa. Sprawdź tą pompę jak już pisali wcześniej. miałem to samo.
Nie pisz takich bzdur...

Może to być to o czym piszesz a moze całkiem coś innego...
Nie ma co prorokować tylko trzeba zrobić samodiagnostykę po wyswietleniu błędu i tyle..

Mordziaty
13-03-08, 18:52
Samodiagnostyka tego nie wykaże (jeśli to problemy z paliwem). Wg Ciebie pisze bzdury bo to ci się nie przytrafiło. Najbardziej prawdopodobne są dwie opcje. 1 Za nisko załącza się vtec a druga zbyt mało paliwa. Vteca nie ma, więc paliwo. Znajomy miał w ATR to samo. Pozatym staram się pomóc a nie piszę książki jak naprawić civa.

Lcfr
13-03-08, 18:57
Jak sie zaswieci check to musi"wyrzucić" błąd.....
a jak "wyrzuci" to samodiagnostyka go pokaże...

poza tym zdiagnozowałes to w sposób subiektywny i w baaaaaaaaardzo zawęzonym polu tolerancji...

_Z_I_K_
14-03-08, 16:27
a ja jak zmostkuje zlaczke od samodiagnostyki to pali sie check engine po przekreceniu kluczyka, co to oznacza czy moze to byc kod 0 czy nie ma bledow

majchas
14-03-08, 16:34
z tego co mi wiadomo nie masz bledow, ja mam tak samo

Kedzior
20-03-08, 20:33
Odgrzewam temat.
Wyjąłem deskę i sprawdziłem lampkę "check engine" - nie jest przepalona, obok niej kontrolki od paliwa i bagażnika normalnie świecą. Jedynie "check" nie świeci się nigdy.
Macie panowie jakieś propozycje co może być przyczyną?

Kedzior
20-03-08, 20:33
Odgrzewam temat.
Wyjąłem deskę i sprawdziłem lampkę "check engine" - nie jest przepalona, obok niej kontrolki od paliwa i bagażnika normalnie świecą. Jedynie "check" nie świeci się nigdy.
Macie panowie jakieś propozycje co może być przyczyną?

TOMASZ3110
20-03-08, 21:17
ja mam podobny problem tylko ze jak dam-do odcinki to pozniej nie moge odpalic bo sie swieci check engine

TOMASZ3110
20-03-08, 21:17
ja mam podobny problem tylko ze jak dam-do odcinki to pozniej nie moge odpalic bo sie swieci check engine

Lcfr
20-03-08, 22:37
Odgrzewam temat.
Wyjąłem deskę i sprawdziłem lampkę "check engine" - nie jest przepalona, obok niej kontrolki od paliwa i bagażnika normalnie świecą. Jedynie "check" nie świeci się nigdy.
Macie panowie jakieś propozycje co może być przyczyną?
widocznie ktos to "odciął " w innym miejscu... (na wiązce/ w kompie...albo jeszcze inaczej)


ja mam podobny problem tylko ze jak dam-do odcinki to pozniej nie moge odpalic bo sie swieci check engine
samodiagnostyka

Lcfr
20-03-08, 22:37
Odgrzewam temat.
Wyjąłem deskę i sprawdziłem lampkę "check engine" - nie jest przepalona, obok niej kontrolki od paliwa i bagażnika normalnie świecą. Jedynie "check" nie świeci się nigdy.
Macie panowie jakieś propozycje co może być przyczyną?
widocznie ktos to "odciął " w innym miejscu... (na wiązce/ w kompie...albo jeszcze inaczej)


ja mam podobny problem tylko ze jak dam-do odcinki to pozniej nie moge odpalic bo sie swieci check engine
samodiagnostyka

pHiZzz
20-03-08, 23:48
Mam ostatnio taki sam problem dostaje check engine mniej wiecej w przy czerwonym polu i gasnie po ponownym odpaleniu silnika, ktos z osob ktore mialy to samo jakos sobie poradzil ?

pHiZzz
20-03-08, 23:48
Mam ostatnio taki sam problem dostaje check engine mniej wiecej w przy czerwonym polu i gasnie po ponownym odpaleniu silnika, ktos z osob ktore mialy to samo jakos sobie poradzil ?

Kedzior
20-03-08, 23:55
widocznie ktos to "odciął " w innym miejscu... (na wiązce/ w kompie...albo jeszcze inaczej)

Wiązka cała. Co masz na myśli pisząc że w kompie mogę mieć odcięte?

Kedzior
20-03-08, 23:55
widocznie ktos to "odciął " w innym miejscu... (na wiązce/ w kompie...albo jeszcze inaczej)

Wiązka cała. Co masz na myśli pisząc że w kompie mogę mieć odcięte?

Lcfr
21-03-08, 08:57
widocznie ktos to "odciął " w innym miejscu... (na wiązce/ w kompie...albo jeszcze inaczej)

Wiązka cała. Co masz na myśli pisząc że w kompie mogę mieć odcięte?

Pytaj Furiousa czy jest mozliwosc wyłączenia chceck/zblokowania z pozycji kompa...

Lcfr
21-03-08, 08:57
widocznie ktos to "odciął " w innym miejscu... (na wiązce/ w kompie...albo jeszcze inaczej)

Wiązka cała. Co masz na myśli pisząc że w kompie mogę mieć odcięte?

Pytaj Furiousa czy jest mozliwosc wyłączenia chceck/zblokowania z pozycji kompa...

Furious
21-03-08, 09:20
Samodiagnostyka tego nie wykaże (jeśli to problemy z paliwem). Wg Ciebie pisze bzdury bo to ci się nie przytrafiło. Najbardziej prawdopodobne są dwie opcje. 1 Za nisko załącza się vtec a druga zbyt mało paliwa. Vteca nie ma, więc paliwo. Znajomy miał w ATR to samo. Pozatym staram się pomóc a nie piszę książki jak naprawić civa.
samodiagnostyka wykazuje 99% bledow, nawet tych zwiazanych z paliwem o ktorym piszesz.
Nie ma czegos takiego jak "najbardziej prawdopodobne", bledow moze wyskoczyc cala gama podczas jazdy, trzeba sprawdzic co to za blad i wtedy szukac. W ogole jaki za niski VTEC?? Od kiedy seryjny samochod moze miec za nisko VTECa? A nawet jesli zostal przesuniety to dlaczego za niski VTEC ma wywalac jakis blad... bredzisz chłopie..


Wyjąłem deskę i sprawdziłem lampkę "check engine" - nie jest przepalona, obok niej kontrolki od paliwa i bagażnika normalnie świecą. Jedynie "check" nie świeci się nigdy.
zamien zarowke z jakas inna, albo najlepiej sprawdz miernikiem czy pojawia sie napiecie na tej kontrolce przy przekreceniu stacyjnki.

Wiązka cała.
co sprawdziles ze mowisz ze wiazka cala?

Pytaj Furiousa czy jest mozliwosc wyłączenia chceck/zblokowania z pozycji kompa
w samym komputerze wylaczyc CHECKa sie nie da, mozna tylko odciac odpowieni kabel w wiazce.
Komputer chcac zapalic kontrolke CHECK daje mase na pin A13 w komputerze, mozesz sprawdzic czy pojawia sie tam masa, jak tak to komputer jest OK, idz dalej wiazka gdzie ona zginie.

Furious
21-03-08, 09:20
Samodiagnostyka tego nie wykaże (jeśli to problemy z paliwem). Wg Ciebie pisze bzdury bo to ci się nie przytrafiło. Najbardziej prawdopodobne są dwie opcje. 1 Za nisko załącza się vtec a druga zbyt mało paliwa. Vteca nie ma, więc paliwo. Znajomy miał w ATR to samo. Pozatym staram się pomóc a nie piszę książki jak naprawić civa.
samodiagnostyka wykazuje 99% bledow, nawet tych zwiazanych z paliwem o ktorym piszesz.
Nie ma czegos takiego jak "najbardziej prawdopodobne", bledow moze wyskoczyc cala gama podczas jazdy, trzeba sprawdzic co to za blad i wtedy szukac. W ogole jaki za niski VTEC?? Od kiedy seryjny samochod moze miec za nisko VTECa? A nawet jesli zostal przesuniety to dlaczego za niski VTEC ma wywalac jakis blad... bredzisz chłopie..


Wyjąłem deskę i sprawdziłem lampkę "check engine" - nie jest przepalona, obok niej kontrolki od paliwa i bagażnika normalnie świecą. Jedynie "check" nie świeci się nigdy.
zamien zarowke z jakas inna, albo najlepiej sprawdz miernikiem czy pojawia sie napiecie na tej kontrolce przy przekreceniu stacyjnki.

Wiązka cała.
co sprawdziles ze mowisz ze wiazka cala?

Pytaj Furiousa czy jest mozliwosc wyłączenia chceck/zblokowania z pozycji kompa
w samym komputerze wylaczyc CHECKa sie nie da, mozna tylko odciac odpowieni kabel w wiazce.
Komputer chcac zapalic kontrolke CHECK daje mase na pin A13 w komputerze, mozesz sprawdzic czy pojawia sie tam masa, jak tak to komputer jest OK, idz dalej wiazka gdzie ona zginie.

Kedzior
21-03-08, 09:46
co sprawdziles ze mowisz ze wiazka cal

Sorry, nie wiązka, tylko ścieżka cała .


zamien zarowke z jakas inna, albo najlepiej sprawdz miernikiem czy pojawia sie napiecie na tej kontrolce przy przekreceniu stacyjnki.

Żarówkę zamieniałem - wszystkie są ok. Sprawdzę miernikiem i dam znać.

Kedzior
21-03-08, 09:46
co sprawdziles ze mowisz ze wiazka cal

Sorry, nie wiązka, tylko ścieżka cała .


zamien zarowke z jakas inna, albo najlepiej sprawdz miernikiem czy pojawia sie napiecie na tej kontrolce przy przekreceniu stacyjnki.

Żarówkę zamieniałem - wszystkie są ok. Sprawdzę miernikiem i dam znać.

lukasz_lo
08-05-08, 03:15
jakis czas temu kupilem zegary z obrotkiem i byla tam kontrolka check ale mi nigdy nie świecila nawet po przekreceniu kluczyka :P zarówke sprawdzalem :/
co to moze byc ?