PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moge sprobowac syntetyka?



CyberKid86
12-03-08, 02:58
Witam!

Kupilem niedawno Honde Civic Coupe 94. Przebieg to 190tys. jest napewno orginalny bo mam ksiazke serwisowa i faktury. No i teraz czas zajac sie mechanika i mam w zwiazku z tym kilka pytan(prosze nie mowic ze mam uzyc opcji suzkaj bo od ostatniego tyg siedze na tym forum do 2-3 w nocy a konkretnych odpowiedzi tutaj nie ma prawie WCALE):

1. Auto ma wlany polsyntetyk 10W40, Chcialbym zalac pelny syntetyk, ale boje sie ze silnik sie rozszczelni(jakie jest tego prawdopodobienstwo przy takim przebiegu?) silnik nie ma ZADNYCH wyciekow itd. jesli bede mial wlac polsyntetyk jednak to wybieram miedzy Castrol Magnatec albo Mobil Super S(ktory z tych dwoch lepszy? jakas alternatywa?) Ewentualnie jak sprawdzic czy silnik uciagnie syntetyk?

2. Zamierzam wymienic pasek rozrzadu(mitsuboshi) i teraz moje pytanie jest nastepujace, czu MUSZE zmienic od razu pompe wody i napinacz? Jakie moge byc konsekwencje nie wymienienia tych czesci?

3. Czy da sie domowym sposobem zmierzyc zuzycie tarcz hamulcowych?

4.Ostatnie i NIE na temat tego dzialu(nie chce zakladac nowego tematu :p). Chce wygluszyc drzwi matami app(twardymi) Ile arkuszy 25x50 bede potrzebowal? Ludzie na forum podaja BARDZO ROZNIE wiec czy ktos moze mi wreszcie dac KONKRETNA odp?


Z gory prosze o wyrozumialosc dot. szukania bo naprawde czytam i czytam i na wyzej wymienione tematy jest duzo informacji ale malo komkretnych odpowiedzi :/

eVok
12-03-08, 06:08
1.lej dalej 10w40 i nie kombinuj

2.przy tym przebiegu wymiana pompy wody jest wskazana a napinacz wymienia się zawsze razem z paskiem

3.suwmiarką

4.kup 10szt.powinno styknąć

Romi
12-03-08, 06:37
nie lej syntetyku bo bedzie znikał momentalnie z silnika i zaczna dochodzic dziwne dzwieki...

nie lej zadnych "wspaniałych oliw" reklamowanych prez rajdowców co sami szydza z tych oliw, mowa o magnateku a o mobilu który zawiozł ludzi na koniec swiata nie wspomne...
kup np valvoline max life to idealny olej do takiego przebiegu!

co do rozrzadu, podpisuje sie pod słowami Evoka

radar333
12-03-08, 07:41
Ja mam 150000 tyś przebiegu ale pewnie był kręcony i z 200000 tyś będę miał i odkąd kupiłem mojego Civica 2 lata temu to zalałem mo Mobil 1 (pełen syntetyk 5W50) i zmieniam co 10000. Jak zmienię to mi zje trochę i po ok 6000 jedę na dolewkę i mi dolewają 0,5 L (TYLKO!) i już na tym dobijam do 10000 i zmieniam na nowy znowu. Gościu z serwisu olejowego mówi że to *****iście mało bierze tego oleju jak na to że to 5W50 i taki (jakto mówi bo mnie zna:) wysilony i kręcony silnik i z takim przebiegiem. Niewiem czy ja tak trafiłem tylko z tym silnikiem czy jeszcze ktoś ma pełensyntetyk i mu też tak się dobrze na tym kręci i nie bierze dużo??

CyberKid86
12-03-08, 09:54
Witam!

Dziekuje bardzo za te odpowiedzi :D
1. Zaleje w takim razie 10W40, skoro Castrol i Mobil to taki szajs to co moge kupic w tej kategorii cenowej? Valvoline niby jest na allegro w cenie jaka jeszcze moge zaakceptowac(105zl za 5ll) http://www.allegro.pl/item326984846_valvoline_maxlife_10w_40_5_l_1_litr_ gratis_.html

2. Pompa wody to dosc drogi elememt i wlasnie dlatego najchetniej bym jej nie kupowal, ale skoro ma mi sie cos posypac to bede zbieral kase :/

3. Rozumiem ze najpierw tarcze trzeba wyjac? (jak przejechalem po nich palcem to maja jakby taki male rowki i do tego co nie rowne? to moze cos znaczyc?)

4. Kupie 12 na wszelki wypadek :P


Jeszcze raz serdecznie dziekuje za odp :) Pozdrawiam

mizer
12-03-08, 10:01
nie wydaje mi sie zebys musial je wyjmowac, mierzy suwmiarka ich grubosci porownujesz do dopuszczalnej ktora jest w manulu - LINK (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6565)
Jesli chodzi o olej to wez sobie MOTUL - uzykownik TENCIO na forum sprzedaje w bardzo dobrych cenach, ja wszystkie moje hondy zalewalem Motulem i nawte przy wymianie olej jeszcze nie byl przepracowany ( wymieniam co 10k )

rafalb33
12-03-08, 10:25
Temat naprawde walkowany milion razy o olejach.
I z allegro raczej oliwy bym nie kupował.

stashek
12-03-08, 10:59
Co do pompy wody to możesz kupić zamiennik za 60zł. ja kupiłem japońską za 150zł. Wymiana jest bardzo ważna, gdyż pompa napędzana jest rozrządem i jak pierdyknie to skutki są takie sam jak przy zerwanym pasku. Pozdrawiam

sz3rsz3ń
12-03-08, 11:57
nie lej zadnych "wspaniałych oliw" reklamowanych prez rajdowców co sami szydza z tych oliw, mowa o magnateku a o mobilu który zawiozł ludzi na koniec swiata nie wspomne...
I tu bym polemizował ... na magnatecu 10W40 przejechałem prawie 17 tys km w mojej poprzedniej hance (EJ2) i wylałem może z pół litra mniej niż wlałem. Dlatego ja osobiście polecam.


Wymiana jest bardzo ważna, gdyż pompa napędzana jest rozrządem i jak pierdyknie to skutki są takie sam jak przy zerwanym pasku.

Nie da się ukryć ..ale z reguły jest tak że pompa najpierw się rozszczelnia i cieknie ...a dopiero potem się zaciera i staje...więc jeśli co jakiś czas się maskę podnosi to można się szybko zorientować i wymienić ... ja przy wymianie rozrządu nie wymieniam .... chociaż najczęściej nowy sztywniejszy pasek zmienia naprężenia i po 5 tys pompa siada... no ale nie od razu.


I z allegro raczej oliwy bym nie kupował.

Popieram... kupiłem raz i więcej tego nie zrobię. 50 zeta w kieszeni i sucha miska po 5 tys.... o konieczności rozebrania silnika nawet mi się pisać nie chce :/