PDA

Zobacz pełną wersję : Irytujące pukanie w kabinie...



Terrence
11-03-08, 14:20
Od pewnego czasu borkam się z dziwnym problemem. Otóż, filtr paliwa przykręcony do ścianki (buda EJ9) przenosi drgania do kabiny (jak go odkręciłem od ścianki, pukanie słyszane w kabinie ustało). Objawia się to rytmicznym pukaniem, narastającym wraz z podwyższaniem obrotów. Ale to pukanie występuje tylko w przedziale od ok 750 rpm (bieg jałowy) do około 2,5 k rpm (bez znaczenie czy jadę czy stoję - jest tak samo).

Nie słychać tego pukania na wyższych obrotach, a także nie słychać przy zejściu z obrotów (np. gaz do deski i puszczenie gazu, obroty spadają do poziomu biegu jałowego i po niecałej sekundzie znów słycheć te pukanie.
Jak chwycę przewody paliwowe, dochodzące i wychodzące z filtra paliwa, daje się wyczuć rytmiczne pulsowanie, którego częstotliwość pokrywa się z tym stukaniem w kabinie.

Kolejnym objawem mulanie się auta (żabkowanie, szarpanie) poniżej 2,5 k rpm przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Podejrzewam, że te dwa problemy są ściśle ze sobą powiązane. A teraz krótki opis mojej sytuacji w aucie:

Moja buda to EJ9 w serii D14A4, obecnie zastąpiony motorem D16Z6 z EG5. Instalacja paliwowa została z mojej budy. Doczytałem się, że pompa paliwa z D14A4 daje za małe ciśnienie, więc wczoraj zmieniłem ją na większą, dedykowaną do D16Z6. Ani stukanie, ani szarpanie nie ustało. Powoli tracę już cierpliwość :/

Czy spotkaliście się kiedyś z podobnymi problemami?
Czy przewody w EG5 mają większą średnicę?

Jakie inne rzeczy można by jeszcze sprawdzić?
Z góry dziękuję, ze wszelką pomoc :speszony:

areckifx
03-11-08, 20:49
Od pewnego czasu borkam się z dziwnym problemem. Otóż, filtr paliwa przykręcony do ścianki (buda EJ9) przenosi drgania do kabiny (jak go odkręciłem od ścianki, pukanie słyszane w kabinie ustało). Objawia się to rytmicznym pukaniem, narastającym wraz z podwyższaniem obrotów. Ale to pukanie występuje tylko w przedziale od ok 750 rpm (bieg jałowy) do około 2,5 k rpm (bez znaczenie czy jadę czy stoję - jest tak samo).

Nie słychać tego pukania na wyższych obrotach, a także nie słychać przy zejściu z obrotów (np. gaz do deski i puszczenie gazu, obroty spadają do poziomu biegu jałowego i po niecałej sekundzie znów słycheć te pukanie.
Jak chwycę przewody paliwowe, dochodzące i wychodzące z filtra paliwa, daje się wyczuć rytmiczne pulsowanie, którego częstotliwość pokrywa się z tym stukaniem w kabinie.

Kolejnym objawem mulanie się auta (żabkowanie, szarpanie) poniżej 2,5 k rpm przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Podejrzewam, że te dwa problemy są ściśle ze sobą powiązane. A teraz krótki opis mojej sytuacji w aucie:

Moja buda to EJ9 w serii D14A4, obecnie zastąpiony motorem D16Z6 z EG5. Instalacja paliwowa została z mojej budy. Doczytałem się, że pompa paliwa z D14A4 daje za małe ciśnienie, więc wczoraj zmieniłem ją na większą, dedykowaną do D16Z6. Ani stukanie, ani szarpanie nie ustało. Powoli tracę już cierpliwość :/

Czy spotkaliście się kiedyś z podobnymi problemami?
Czy przewody w EG5 mają większą średnicę?

Jakie inne rzeczy można by jeszcze sprawdzić?
Z góry dziękuję, ze wszelką pomoc :speszony:

Odświeżam temat.
Mam identyczne objawy. Wcześniej myślałem, że dochodzi spod miski olejowej, lecz po dokładnych oględzinach stwierdzam, że dochodzi z okolic miedzy silnikiem, a kabiną. Nie sprawdzałem, czy to jest filtr paliwa, ale podejrzewam, że jest to to samo, co u Ciebie. W kabinie na biegu jałowy, lub na obrotach do 2500, bez obciążenia silnika, słychać dźwięk, jakby pod maską był jakiś diesel. Samochód to Civic Vgen. EH9 sedan z silnikiem D16Z6.

skolopendra
04-11-08, 16:39
W kabinie na biegu jałowy, lub na obrotach do 2500, bez obciążenia silnika, słychać dźwięk, jakby pod maską był jakiś diesel.

wyreguluj zawory a jak nie pomoże to się trzeba przyzwyczaić

areckifx
04-11-08, 21:00
wyreguluj zawory a jak nie pomoże to się trzeba przyzwyczaić

Zawory swoją drogą, ale chodzi o to, że dźwięk diesla słychać w kabinie, a nie nasłuchując przy komorze silnika.

Wracając do tematu filtra, to dzisiaj także go odkręciłem, i rzeczywiście stukanie ucichło. Co trudniejsze, to nie ma za bardzo jak go odizolować od kabiny, ponieważ gumy które tam są, nic już nie tłumią, a na pewno nie tyle ile powinny. Z drugiej strony, czy wymiana filtra coś da ....?
Chyba trzeba będzie wymienić i jeżeli to nie pomoże, to szukać dalej.


EDIT:
Filtr wymieniony (ze starego wylałem mnóstwo syfu). Efekt jest taki, że pompa ciszej pompuje przy załączeniu stacyjki, no i jakby trochę wyciszyło, ale nadal coś tam stuka. Zobaczymy jak będzie po regulacji zaworów.

le lis
12-10-15, 20:11
Panowie temat umarł a jednak u mnie podobna sytuacja czy może ktoś się z tym uporał??
na pewno nie zawory bo były regulowane, silnik d16z6 niedawno robiony swap.
będę wdzięczny za pomoc..