PDA

Zobacz pełną wersję : Coś ociera...



madkiw
03-11-13, 01:34
Witam
Mam taki oto problem, posiadam 6 gen. coupe przedlift, i ostatnio jak jadę to na nierównościach z tyłu z prawej strony zaczyna coś jakby ocierać, dźwięk jest jakby coś gumowego pocierało o metal czy gumę, ciężko opisać ale na pewno nie jest to dźwięk metaliczny. Myślałem że to może rurka od odpływu wody z dachu ociera, ale to nie to, siedzi na miejscu. W bagażniku nic nie lata, koło zapasowe siedzi na miejscu, półkę macałem. I póki co skończyły mi się pomysły. Może mi podpowiecie, co tam może jeszcze gumowego ocierać ? Dodam jeszcze że ten dźwięk dolatuje jakby gdzieś był wyżej zlokalizowany na wysokości bagażnika czy wyżej, no chyba że jakoś przenosi z zawieszenia, ale to sprawdzał mój mechanik i niby wszystko jest ok. Szukałem na forum ale tu głównie wszystkim puka metalicznie ;) albo z przodu. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Nunez
03-11-13, 09:23
jeśli myślimy o tym samym, to spróbuj posmarować gumowe łoże sprężyn z tyłu. Byle nie towotem :)

Michalll_1991
03-11-13, 15:57
Też przyszło mi do głowy ze Sprezyny w łożu się obracają jak jest mokro, u mnie to słychać jak popada :)

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

madkiw
03-11-13, 17:31
Też przyszło mi do głowy ze Sprezyny w łożu się obracają jak jest mokro, u mnie to słychać jak popada :)

No właśnie tyle że u mnie to słychać zarówno jak sucho jak i mokro.:confused:

medyss
03-11-13, 17:34
u mnie tak było słychać jak miałem obniżony zawias. Na serii tylko po porządnym myciu nadkoli zdarzają się takie odgłosy :)

madkiw
16-02-14, 18:13
Odświeżę temat, nie miałem czasu się zająć na razie tematem, ale ostatnimi dniami zaczęło coś bardziej "ocierać". doszedłem do tego że po stronie kierowcy pod tylnym oknem jak zacznę bujać samochodem w poprzek (jak stoi) to słychać właśnie dźwięk jakby guma ocierała o metal. Wydaje mi sie że to gdzieś w okolicach progu ale nie jestem pewien. Co w tym miejscu może wydawać taki dźwięk ?

Greg001k
16-02-14, 18:59
Przyczyn może być wiele (każdy element gumowy w zawieszeniu wchodzi w grę). Jeżeli tylko od strony kierowcy z tyłu, to mogą być nawet te gumowe mocowania układu wydechowego :)


Odświeżę temat, nie miałem czasu się zająć na razie tematem, ale ostatnimi dniami zaczęło coś bardziej "ocierać". doszedłem do tego że po stronie kierowcy pod tylnym oknem jak zacznę bujać samochodem w poprzek (jak stoi) to słychać właśnie dźwięk jakby guma ocierała o metal. Wydaje mi sie że to gdzieś w okolicach progu ale nie jestem pewien. Co w tym miejscu może wydawać taki dźwięk ?

wiesko1261
16-02-14, 19:34
duże lizaki całe ? , a masz stabilizator ? mi piszczało (skrzypiało)jak guma się wysuneła ze stabilizatora

madkiw
16-02-14, 21:52
duże lizaki całe ? , a masz stabilizator ? mi piszczało (skrzypiało)jak guma się wysuneła ze stabilizatora

ostanio robilem cukierka, reszta niby była sprawdzona, czy od góry amortyzatora są jakieś gumy czy coś ? tam nie zaglądałem
stabilizatora raczej nie mam, jeśli to nie jest normalnie na wyposarzeniu to nie

motomaniak1988
17-02-14, 04:25
U mnie kiedyś duże cukierki poliuretanowe popękaly i tez taki dźwięk wydawały.chodź może być tak jak koledzy wyżej piszą każda inna guma w zawieszeniu może wydawać taki dźwięk.a jeśli masz stabilizator z tylu to sprawdź mocowanie stabilizatora bo wybite gumy tez dają takie dziwne dźwięki czasem

madkiw
17-02-14, 12:18
wyposarzeniu
wyposażeniu ... ale błąd:o