PDA

Zobacz pełną wersję : 1.4i 75KM czy 90KM?



szymonsz
10-03-08, 15:25
Swoje auto kupiłem od starszego Pana w Tychach. Oznaczenie jest 1.4i i z tego co się orientowałem wersja 1.4 Hond z 1997 roku występuje w dwóch wersjach: 70-75KM lub 90. Jestem na 90% pewny, że moja ma 75KM, ale jak jeszcze mogę się upewnić? Do tego czym różni się wersja 75KM i 90KM i w jaki sposób (jakim kosztem i gdzie w katowicach?) dokonać modyfikacji z 75KM na 90KM?

skolopendra
10-03-08, 15:31
:szukaj: :szukaj:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25310

leniu :agent:

szymonsz
10-03-08, 15:50
:szukaj: :szukaj:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25310

leniu :agent:

D14A2 to mój silnik czyli 90KM :)
No to pytanie z innej beczki. Jak bez większych modyfikacji i olbrzymich kosztów poprawić nieco osiągi auta? Czasem brakuje mi kilku KM przy wyprzedzaniu.

Matey
10-03-08, 16:06
zmien silnik...

szymonsz
10-03-08, 16:11
zmien silnik...

Och się uśmiałem...
Grunt to być pewnym swojej wiedzy...
Niestety nie jest mechanikiem samochodowym, a moje doświadczenie zawodowe może co najwyżej pomoc wam w modernizacji tego forum.

Obiło mi się o uszy, że wymiana filtrów powietrza itp komponentów nieznacznie wpływa na osiągi auta i tego dotyczy moje pytanie. Nie jestem głupim gówniarzem lubiącym tego typu żarty. Sam prowadzę swoje forum i magazyn internetowy (niestety całkiem inna dziedzina) i staram się w miarę możliwości precyzować swoje pytania aby uniknąć tego typu odpowiedzi, le widocznie ludzie mają swoje potrzeby...

LIO
10-03-08, 16:38
ja mysle ze propozycja z postu nr 2 jest bardzo sluszna.
Szukaj, szukaj, szukaj. Tematów o wersji 75/90KM bylo kilka z czego jeden bardzo obszerny i dosc dobrze wyjasniajacy zagadnienie. Bylo tez kilka tematów o poprawie osiagów w autach (i nie musi to byc tylko 1.4 bo podobne rzeczy mozna zrobic jak z 1.5, czy 1.6). A w kwestii Twojego silnika tez byl taki temat zalozony przez uzytkownika Banzai !!
:szukaj:

szymonsz
10-03-08, 17:02
ja mysle ze propozycja z postu nr 2 jest bardzo sluszna.
Szukaj, szukaj, szukaj. Tematów o wersji 75/90KM bylo kilka z czego jeden bardzo obszerny i dosc dobrze wyjasniajacy zagadnienie. Bylo tez kilka tematów o poprawie osiagów w autach (i nie musi to byc tylko 1.4 bo podobne rzeczy mozna zrobic jak z 1.5, czy 1.6). A w kwestii Twojego silnika tez byl taki temat zalozony przez uzytkownika Banzai !!
:szukaj:

Nie ma w bazie użytkownika Banzai ale poszperam :)

Lcfr
10-03-08, 17:05
mysle, ze nie trzeba długo szukac....