PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 wysokie spalanie



hollyblood
30-10-13, 02:04
Wiem ze tematów jest multum ale już robiłem co mogłem i żadna z podpowiedzi nie dala rezultatu. D13 jak palilo tak pali 10-11 litrów. Co zrobilem, wyczyscilem krokowy, ustawiłem wolne oboty, chce dziś wyczyścić gaznik i przepustnice. W dolocie jest wyjete sitko i zalożona puszka chyba od d15b2 z dupostozkiem. Chce kupic seryjny dolot i może coś sie zmieni. Sonde lambda brac pod uwage? podpowiedzcie coś bo zbankrutuje na paliwo :)

GrubyBDG
30-10-13, 02:33
Lzejsza noga :)

Sprawdzales swiece? Sonde Lambde rowniez wez pod uwage. W D13B2 oraz D15B2 to czesta przyczyna wysokiego spalania.

hollyblood
30-10-13, 02:38
problem w tym ze czy noga ciezka czy lekka to spalanie bez zmian :)

yautja
30-10-13, 08:44
W tym silniku "lekka noga" polega na takim wciskaniu pedału gazu, żeby lekko i płynnie przyśpieszać jak najmniej otwierając przepustnicę.
Do tego sprawdź, czy krokowy pracuje (błąd bodajże 10 na ECU). Może to też być wina lambdy ale i w takim przypadku powinien być błąd (nr. 1) na ECU.

Genax
30-10-13, 12:25
Może być i walnięta sonda i check niekoniecznie musi się świecić tak jak w moim przypadku. Sonda u ciebie może jeszcze wysyłać sygnał do ecu, ze klasyfikuje się jeszcze jako nieuszkodzona. Odczep sondę i sprawdż napięcia w kabelkach od sondy

yautja
30-10-13, 13:01
Trzeba by się wpiąć multimetrem i zobaczyć, jak napięcie oscyluje na biegu jałowym i przy dodawaniu gazu (na jałowym powinno być stachiometrycznie a przy dodawaniu gazu nie, ale EACV powinien to korygować "w locie"). Z tego co pamiętam, powinno się uśredniać do ok. 0,7V.

czlowiekzblizna
30-10-13, 20:40
Sprawdź jeszcze czujnik temperatury powietrza dolotowego, bo z tego co wiem to jest odpowiedzialny za mieszankę.

D13Z6
31-10-13, 10:27
możesz sprawdzić błędy w komputerze- w d13 mruga dioda. Opis jest na forum jak to zrobić

Greg001k
31-10-13, 11:39
W moim D15B2 wysokie spalanie było spowodowane sondą lambda (zawyżała spalanie o ok 2l/100km), czasem był zwracany błąd po kilku minutach jazdy ale później zniknał i nie byłem w stanie sprawdzić jaki to kod błędu.

Jak Ci świeci check engine, to sprawdź jaki to kod błędu i bedzie wszystko jasne, jak nie zwraca błędów sprawdziłbym sonde lambda w pierwszej kolejności (na stronie NGK wyczytałem że sondy z wiekiem traca swoje właściwości przez co tez moga stopniowo zawyżać spalanie)

hollyblood
31-10-13, 12:30
sprawdzałem błędy na ECU i żadnego nie wywaliło. Dziś wymienię sondę. Mam druga sondę ale od d15b2 , też jest jednożyłowa wiec powinna podjesc, za jakis czas dam znać czy sie poprawiło.

Greg001k
31-10-13, 12:50
Pamietaj, że z używkami róznie bywa, jak zmieniłem ssaka na wielopunkt D16Z6 i kupiłem używkę niby sprawną a to ona generowała mi wysokie spalanie. Później namierzyłem nową NGK na allegro za 170zł czy 190zł dedykowaną do Hondy i po zainstalowaniu jej spalanie drastycznie spadło (o 2l/100km - koszt nowej zwrócił się po ok 2000km,a więc po mięsiącu jazdy). Teraz w dalszym ciągu jej używam ale w B16 (przy spokojnej/normalnej jeździe B16ka spala mi w cyklu mieszanym ok 7l/100km)

Przekręć sonde i sprawdź. (Nie wiem niestety, jak się sprawdza czy sonda działa czy tez nie)

czlowiekzblizna
02-11-13, 16:35
Sonde sprawdza się tak jak większość czujników, czyli za pomocą miernika.

Muzyk-Grzes
03-11-13, 11:00
Sonda w D13B2 i tak za wiele do spalania nie ma ,nie zapominajcie że to wolno opadowy gaźnik sterowany podciśnieniowo. Jedną z wielu przyczyn i bardzo prawdopodobną jest wiecznie otwarty termostat. Wtedy spalanie wzrasta od 10-11l w okresie letnim do 13l w zimie.

hollyblood
03-11-13, 11:22
termostat odpada bo wymienilem na nowy , tez mialem te podejrzenia i nic nie pomoglo

psemeq
04-11-13, 11:35
A może któreś z podciśnień blokuje drugą przepustnicę? świece jakie są jak wykręcisz? okopcone?

LukaszTczew
07-01-14, 23:27
Witam , posiadam honde civic v 1995 r 1.3 w LPG ,od poczatku zakupu samochodu walcze ze spalaniem ,gasnieciem i obrotami ,wymienilem świece ,kopulke ,akumulator,przewody wysokiego napięcia ,cewke zapłonową,uszczelke pod głowicą,uszczelke zaworów ssacych i uszczelke pod zaworami pomijając przełącznik od gazu i parownik
mimo to auto dalej pali kosmicznie przejezdzam 105 km na 18l gazu jezdzac ekonomicznie ,z rana gasnie po przejezdzie około 2/3 km jest dobrze ,nie mam juz żadnego pomyslu wydałem kupe kasy , co o tym myslicie ,jestem zdecydowany na wymiane silnika tylko niewiem od czego zacząc czego szukac czy jest mozliwosc włozenia wiekszego silnika np 1.5 ?Dodam jeszcze że coś jest z elektryką jadąc nagle szarpnie jakby całkowicie gaz sie odłączal a na przełączniku miga czerwone światełko

vnv_nation
08-01-14, 13:23
Moze reduktor juz umiera..

yautja
08-01-14, 14:03
Jeśli dioda na centralce mruga, to masz słabą masę na elektrozaworach. Jeśli tyle spala LPG, to jest przelany. Jedź na regulację. Szkoda kombinować.

LukaszTczew
08-01-14, 15:39
Do tego wg sie nie grzeje wskazówka stoi w miejscu od czasu wymiany uszczelki pod głowicą i zapomnialem napisac o benzynie bo jezeli chodzi o spalanie to tez nie najlepiej 10l/100km

reduktor wymienilem na używany ale w bardzo dobrym stanie wiec z tym jest wszystko dobrze

Muzyk-Grzes
08-01-14, 20:00
Przeczytaj temat dokładnie ,bo już raz pisałem wymień termostat.

fełtek
08-01-14, 20:29
Termostat jak nic! Szkoda że tyle gratów wymieniłeś.

Jookoozzz
08-01-14, 20:33
Przeczytaj temat dokładnie ,bo już raz pisałem wymień termostat.
x2

LukaszTczew
08-01-14, 21:49
a co z tym gasnięciem ? i szarpaniem w trakcie jazdy wszytsko przez ten termostat ?
I czy ten brak temperatury po wymianie uszczelki moze miec na cos wpływ, do tego wszytskiego jest całkowity brak mocy porównując z tym co było na poczatku

Jookoozzz
08-01-14, 22:02
Otwarty termostat w 100%, masz dawke ciagle jak na zimnym wiec i spalanie wzrasta.Szarpie bo zalewa od bogatej dawki. Takie moje zdanie. Wymien termostat i powinno byc ok.


Wyróżniamy dwa rodzaje awarii termostatu. Uszkodzenie w pozycji otwartej i uszkodzenie w pozycji zamkniętej. Jak nietrudno się domyślić, ten pierwszy typ usterki polega na tym, że chłodzenie działa nieprzerwanie na całym obiegu, przez cały czas wykorzystując działanie chłodnicy. Temperatura cieczy chłodzącej jest wtedy zbyt niska, a silnik nie może osiągnąć temperatury roboczej. Często też nie działa lub działa bardzo słabo ogrzewanie kabiny, a także znacznie wzrasta zużycie paliwa.Taka usterka jest znacznie mniej niebezpieczna dla silnika, ponieważ cały czas jest duży obieg cieczy i silnikowi nie grozi przegrzanie. Jednak niedogrzanie w dłuższym okresie czasu, również wpływa niekorzystnie na pracę silnika. W lecie taka usterka jest praktycznie niewidoczna, natomiast w okresie jesienno-zimowym daje wyraźnie znać o sobie. Znacznie zmniejsza komfort jazdy, gdyż ogrzewanie praktycznie nie działa. Silnik pracujący cały czas na dużym obiegu, czyli z pełnym wykorzystaniem chłodnicy przy niskich temperaturach, będzie systematycznie niedogrzany. A to powoduje znacznie większe zużycie paliwa.

LukaszTczew
08-01-14, 22:39
Ok termostat jutro zamówie ,po wymianie dam odpowiedz czy jest poprawa ,

Jookoozzz
08-01-14, 22:41
Trzymam kciuki :) pozdro...