PDA

Zobacz pełną wersję : Dokładka przedniego zderzaka.



Provo
29-10-13, 08:25
Witam, rozglądam się za dokładką przedniego zderzaka do V gena hb. Znalazłem nawet za 100 zł, ale wzór jakiś taki dziwny, niby z dobrego laminatu, wolałbym jednak dostać coś do max 200 zł z przesyłką, fajnie gdyby się trafił ori ale w to wątpie, nie chce też z jakiegoś ciulowego materiału bo mam auto obniżone i jak przyjdzie dokładka to zapewne nie raz zachacze a nie chciałbym kupować nowej co miesiąć, możecie mi doradzić coś od siebie? Z jakiego materiału najlepiej albo u kogo najlepiej kupić? Widziałem też na forum ktoś się oferował, no ale wolę poczekać i posłuchać opinii. Z góry dzięki za pomoc.

yarOo_krk
29-10-13, 09:25
Tylko poliuretan - materiał praktycznie niezniszczalny :)
Jarusnet co jakiś czas organizuje zakup grupowy i sprowadza takie dokładki zza wielkiej wody. Obserwuj dział Oferty Specjalne ..

kaktusr
30-10-13, 03:43
Tylko poliuretan - materiał praktycznie niezniszczalny :)
Jarusnet co jakiś czas organizuje zakup grupowy i sprowadza takie dokładki zza wielkiej wody. Obserwuj dział Oferty Specjalne ..

Taaaaaaa aha taki super niezniszczalny że ziomkowi ala spoon od Jarusneta właśnie przy lekkim spotkaniu z krawęznikiem napękł więc można sobie to pojęcie w bajki wsadzić. Każda dokładka jest dobra dopuki mozna ją normlanie spasować i nie wali się nią po krawężniku. Miałem kiedyś u Siebie też z ABS Mugena niby twardszy od laminatu przy pierwszej dziurze pekł na środku w pół, poklleiłem go zipami i po spotkaniu z krawężnikiem od boku rozleciała się w drobny mak jak laminat. Obecnie mam OEM od VTI i po prostu nie dojeźdzam do krawężników i jeźdzę ostożnie :P

yarOo_krk
30-10-13, 12:24
Taaaaaaa aha taki super niezniszczalny że ziomkowi ala spoon od Jarusneta właśnie przy lekkim spotkaniu z krawęznikiem napękł więc można sobie to pojęcie w bajki wsadzić.
Ta dokładka była z poliuretanu czy polipropenu? Bo z tego co się orientuje właśnie polipropen jest zdecydowanie bardziej podatny na zniszczenia.

I żeby nie było - każdy materiał ma swoją wytrzymałość i każdą można "zajechać" ale poliuretan ze wszystkich możliwych materiałów jest najlepszym wyborem.
Ważna jest też temperatura. Ja swoją dokładkę z PU złamałem w pół przy -10*C (PU przy niskich temp. robi się twardy i łamliwy) wjeżdżając w zaspę. Od tej pory ściągam dokładkę na okres zimowy :)

Michał102
30-10-13, 21:01
Laminat też potrafi być dość wytrzymały. Ja pewnego razu wyjeżdżając z garażu konkretnie przyhaczyłem dokładką... ruszyło całym zderzakiem, a dokładka prócz sporych zarysowań na spodzie nie miała żadnych śladów pęknięć:)

Nie polecam jednak laminatu do rozjeżdżania leśnych zwierząt... moja dokładka po takiej przygodzie zniknęła niemal całkowicie :p