PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z elektryką



todziu
28-10-13, 20:25
Witam - mam dziwny przypadek - jadąc wyłącza sie zasilanie tak jakby ktoś "wyciągnoł wytczkę z kontaktu" tz. deska rozdzielcza gasnie silnik powoli staje kontrolki sie wyłączają musze przekręcić kluczyk na "0" i uruchomić silnik samochód rusza - ostatnio na 4 jazdy 4 razy mi się to przytrafiło - co może być przyczyną ? alternator ? stacyjka ?

Dzieki

Genax
28-10-13, 20:31
Sprawdź klemy bo ja miałem to samo i okazało się, że klema była luźna. Jeśli masz stare to kup nowe za 20zł i przełóż kable

czlowiekzblizna
29-10-13, 16:59
Też bym obstawiał coś z klemą. Gdyby alternator nie ładował to raczej póżniej by już nie odpalił, bo akumulator byłby wyczerpany. Jak będziesz kupował klemy to kup w miare mocne (lepiej dłożyć te pare zł), bo ja kupiłem jakieś za dyche i po dwóch przykręceniach i odkręceniach były juz popękane..

todziu
31-10-13, 08:20
klemy sprawdzałem i są dość mocno przykręcone 1,5 roku temu były kable z kopułka wymieniane -

ps. teraz do tego wszystkiego doszło problemy z odpalaniem średni po 3x muszę odpalać na zimnym - zauważyłem że to się dzieje podczas dużej wilgoci na zewnątrz - może faktycznie kable

posprawdzam i napisze

Grand
02-11-13, 22:17
Podepnę sie pod temat:

civic eg4, miałem jakiś czas problem ze światłam mijania - przekręcałem wajchę i musiałem ją poruszać, podociskać żeby światła się zapaliły. Dzisiaj, 70 km od domu, w ciemnym lesie światła straciły styk. Postojówki działają, długie świecą, ale całą drogę musiałem trzymać wajchę "do siebie" żeby długie się nie wyłączyły (jest charakterystyczne cyknięcie ale światła nie włączają się w tryb świecenia ciągłego).

Posprawdzałem bezpieczniki, podociskałem wszystkie kostki, żarówki i nic. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

reaktor
03-11-13, 00:18
to sie lubi *******ic w tych civicach

ja pozamieniałem chyba +

bomi sieneichciało suzkac przyczny

woocasch
03-11-13, 10:29
klemy sprawdzałem i są dość mocno przykręcone 1,5 roku temu były kable z kopułka wymieniane -

ps. teraz do tego wszystkiego doszło problemy z odpalaniem średni po 3x muszę odpalać na zimnym - zauważyłem że to się dzieje podczas dużej wilgoci na zewnątrz - może faktycznie kable

posprawdzam i napisze

Ja tez obstawiam kable :) jak bedziesz zmieniał to podobno najlepiej na OEM

CameliQs
03-11-13, 13:48
Podepnę sie pod temat:

civic eg4, miałem jakiś czas problem ze światłam mijania - przekręcałem wajchę i musiałem ją poruszać, podociskać żeby światła się zapaliły. Dzisiaj, 70 km od domu, w ciemnym lesie światła straciły styk. Postojówki działają, długie świecą, ale całą drogę musiałem trzymać wajchę "do siebie" żeby długie się nie wyłączyły (jest charakterystyczne cyknięcie ale światła nie włączają się w tryb świecenia ciągłego).

Posprawdzałem bezpieczniki, podociskałem wszystkie kostki, żarówki i nic. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Witam.
Prawdopodobnie przelacznik zespolony. Latwe do demontazu. Mozna rozebrac i posprawdzac co nie trybi. W razie czego do kupienia na allegro za niewielkie pieniadze. Pozdrawiam

Grand
05-11-13, 17:15
Już działa. Rozkręciłem przełącznik na części pierwsze, wyczyściłem zaśniedziałe styki, pokrętło śmiga jak nówka i 60 zł w kieszeni :D

rooter666
05-11-13, 17:32
civic nie ma przekaźnika na światła i dlatego styki się upalają, warto go dołożyć
odrazu też moc świecenia się poprawia ;]