PDA

Zobacz pełną wersję : Ceramizer do skrzyni



piotrek-mi
09-03-08, 23:14
O ceramizerach wyczytalem juz troche na forum, ale mam konkretne pytanie. Ciezko wchodza mi biegi i gdy chce wrzucic np. 2 przy okolo 40km/h to albo musze bardzo powoli cisnac na lewarek coraz mocniej albo zrobic to szybko ze zgrzytem, przy wrzucaniu piatego biegu nie slychac, ale czuc jakby terkotanie. Podejzewam ze synchronizatory polecialy (przy spokojnej jezdzie jest w miare ok). Nie mam narazie pieniazkow na zmiane skrzyni wiec nasuwa mi sie pytanie czy wlac ceramizer?

Prosilbym o konkretne opinie osob ktore wlewaly tego rodzaju specyfik do skrzyni biegow, nie interesuje mnie zupelnie czy to dziala w silniku bo opini jest tyle ilu jest uzytkownikow forum. Wyczytalem ze jedna osoba z forum zastosowala ceramizer do skrzyni i jest zadowolona, czy ktos jeszcze moze sie wypowiedziec?

Zauwazylem ze temat ceramizerow wywoluje rozne niepotrzebne klotnie, wiec prosze jedynie o konkretne opinie.

Z gory dzieki i pozdrawiam ;)

skolopendra
09-03-08, 23:23
synchronizatory polecialy

proponuje je wymienić
albo całą skrzynie

Wyczytalem ze jedna osoba z forum zastosowala ceramizer do skrzyni i jest zadowolona

zaszkodzić nie powinien
a tu opinie producenta

http://www.allegro.pl/item319441911_ceramizer_regeneruje_i_zabezpiecza_s krzynie.html

Lcfr
09-03-08, 23:42
synchronizatory polecialy
proponuje je wymienić
albo całą skrzynie
l

i to jest najlepsza rada...
+ zalać skrzynkę MTF
ceramizer nie poprawi tego co juz jest zepsute...

ArtK
11-03-08, 14:00
U mnie w Concerto pomogło , synchronizator dwójki padał (przebieg 230 tys) i do dziś dzień od wlania do skrzyni (ponad 15 tys km) jest jak nówka sztuka. W przypadku silnika nie miałem takich rezultatów jak w przypadku skrzyni biegów. W silniku zmiany moga być i często są subiektywne, w przypadku skrzyni biegów i zużytego synchro , nie ma tu mowy o subiektywizmie.

piotrek-mi
11-03-08, 14:12
Dzieki za wypowiedz kolego, zdecyduje sie chyba zalac to gowienko, skrzynia wkoncu i tak jest juz do roboty, wiec nie zaszkodzi. Jak juz wleje i przejezdze troche to odswieze watek ;) i napisze czy to cos pomoglo.

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 ]
Ceramizer wlany, teraz bede czekal na ewentualne efekty, narazie hmmm, po przejechaniu 30km - nic ;)

Jade np. 40km/h na III biegu, chce zredukowac na II bieg i jest problem poniewaz bieg wchodzi bardzo ciezko, ale bez zgrzytu... Czy to rowniez oznacza ze sychronizator jest *******zielony czy moze cos innego?

pawizy89
11-03-08, 18:07
no walnij szybko ze 300km i mow wrazenia czy pomoglo. najbardziej ciekawi mnie jak to działa^^ co jakies luzy zalepią czy cos w tym stylu :aloha:

piotrek-mi
11-03-08, 18:38
Opis dzialania jest na www.ceramizer.pl ale trze ba wziasc na to co pisza duuuza poprawke ;)

Jestem przekonany na 99%, że nic to nie pomoze. Kiedys do Kadetta starego wlalem, ale do silnika i zupelnie nic nie pomoglo. 50zl, nie majatek a sprobowac warto, moze cos poprawi. Zrobilem juz ~60km i nadal nic ;), poczekamy zobaczymy. Mysle ze jutro, ewent. pojutrze machne te 300km to napisze co i jak. Wyczytalem gdzies jednak ze zeby osiagnac koncowe efekty to trzeba przejezdzic ~1000km. Biorac pod uwage ze u mnie kazdy bieg wchodzi ciezko itd. to powinienem chyba wlac z 5 porcji tego ceramizera i przejechac 1000km to moze by cos pomoglo, heh.

[ Dodano: Sro 12 Mar, 2008 ]
~100km, po raz pierwszy udało mi się dzisiaj wrzucić II bieg przy prędkości ~35km/h lekko i bez zgrzytu (dodam, ze tylko jeden raz...) ;)

marecki27
21-07-08, 19:13
i co dalej z tym ceramizerem a raczej ze skrzynią???

Włóczykij
21-07-08, 22:05
do tego czasu pewnie całkiem sie posypała.

dominik_n
22-07-08, 13:26
Coś mi się wydaje, że to nie synchronizatory.
Ja miałem tak w solce i to raczej jest wina padniętego sprzęgła, bo synchronizator na 5 biegu jest trudno popsuć.
...czuc jakby terkotanie
Ja kupiłem drugą skrzynie. Trochę pomogło ale o redukcji mogłem zapomnieć. Więc kupiłem ceramizer i trochę lepiej ale dalej brak redukcji. Wymieniłem sprzęgło i problemy znikły. ;)
Pozdrawiam.

RSC
07-03-10, 16:52
jakiej firmy polecacie Ceramizer?

skolopendra
07-03-10, 17:10
jakiej firmy polecacie Ceramizer?

szukać lenie :cool:


http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=61503&highlight=ceramizer

Budziniak
07-03-10, 18:24
Piotrek a jaki Ty masz olej w skrzyni ? w moim aucie biegi również ciężko wchiły bo jak się potem okazało ktoś zmienił w niej olej na 75w90. Wlałem Mobil 10w40 i problem ten ustąpił, zdaję sobie sprawę że MTF to jedyne słuszne rozwiązanie lecz wtedy miałem inne zmartwienia i brakło kasy.
...a tak wogóle to jak jakiś shit w buteleczce ma zastapic wymianę synchronizatorów proszę nie gadajcie głupotek.

zakit
08-03-10, 11:51
jak na moje to jedno masz posypane synchro, a drugie to masz tuleje na drążku do wymiany. z tego co mówisz to tak właśnie wnioskuje