PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 - EAVC (EACV) Kod 14 POMOCY!



arszenik
02-09-05, 14:50
Witam,

Czy moglby mi ktos kurde pomoc bo mnie szlak trafia! Mam civica 90r D13B2 i ma mproblemy z obrotami, po kodzie bledow wynika to na 14 wiec EACV, co mozna z tym zrobic? Jak moze byc to silnik krokowy w silniku gaznikowym ? :| Gdzie sie to znajduje badziewie to wykrece przeczyszcze sprawdze i wloze.

Co do tego co ma pasazer pod nogami (komp) w 90r mozna do tego podpiac jakis komputer diagnostyczny? Czy cos w stylu chip jest w tym rozniku w tym "komputerze" jak to jest?

Wie ktos gdzie moge znalesc opis calego auta od kompa az do czesci itd itd do civica? Wombat ma zarabiste opisy ale do accorda i troche nie te silniki.

Potrzebuje sie dowiedziec co to jest pod wykladzina pod nogami, i co mozna z tym zrobic.

Czy reset kompa (o ile to wogole jest komp) moze pomoc na wysokie obroty biegu jalowego? Wiem ze na forum temat sie przewijal ale co poradzic jak nie dotyczylo to D13B2 gaznikowego, czy jakiego?

pozdro
arszenik

LIO
02-09-05, 17:29
wiem, że w accordzie starym 2 litrowym na dwóch gaźnikach, jest silniczek krokowy

rAku*
02-09-05, 18:56
W d13b2 jest silniczek krokowy znajduje sie po prawej stronie pod cala pokrywa filtra. Jak masz foto to ci pokaze dokladniej.

pozdro.

arszenik
03-09-05, 22:43
dobra wiem :) wyjalem go przeczyscilem, blad 14scie EAVC znikl mi z kompa, ale obroty dalej glupieja :( wszedzie nikt nie wie co z tym zrobic, i na hondatech, i tu i kurde nie wiem co robic :(

jamal
03-09-05, 23:31
wymien filtr paliwa :)

arszenik
04-09-05, 13:18
Filtr paliwa? a co to ma do obrotow skoro na benzynie chodzi auto idealnie :) a na gazie ma swira :) pare miesiecy temu ten problem byl bardzo nieprzeszkadzalny, zadko wskakiwal na obroty, teraz juz na kazdym skrzyzowaniu :( co robic :(

jamal
04-09-05, 14:10
to dlaczego nienapisales ze to ci sie dzieje na gazie ? a po 2 co ma silnik krokowy do wolnych obrotow na gazi ? silnik krokowy odpowiado wolnym obrotom ale na bedzynie a nie na gazie wiec mala reguulacja gazu powinna pomoc wiec albo do gazownika albo jak wiesz ktora srobka masz krecic na reduktorze to nia pokrec minimalnie i obroty sie ustabilizuja oczywiscie krec na rozgrzanym silniku

arszenik
04-09-05, 17:29
ja nie mam silnika krokowego! w D13B2 nie ma bo to gaźnikowiec, silnik krokowy reguluje przepustnicą! a u mnie jest "silnik krokowy" zwany EACV (electronic air control valve) ktory znajduje sie na kolektorze ssącym, i wogole nie ma połączenia fizycznego z gaznikiem, ale podobno spelnia ta sama role (chociaz nie mam pojecia jak :P)

Czy to normalne ze naciskajac pedal hamulca na biegu jalowym obroty wzrastaja ? cos to ma do pompy paliwa?

Go gazownika pojade, bo juz przynamniej wiem ze to nie EACV powodowalo glupoty z obrotwami (po wyswietlaniu kodu bledu 14)

rAku*
04-09-05, 17:32
Dobrze ze napisales ze masz takie problemy na gazie bo wczesniej o tym nie wwspominales, tez mam d13b2 i niskie obroty na gazie to moj najwiekszy problem z ktorym juz walcze z miesiac, nie wiem co jest tego przyczyna ale nieraz mam dobre obroty a nie raz spadaja bardzo niesko.

pozdrawiam.

arszenik
04-09-05, 18:11
1) zdejmij obudowe filtra z gaznika i zobacz czy za gaznikiem nie masz jednego wezyka zdjetego (z niewiem skad) i wkrecona w nia srube? ja mam zaslepione i nie wiem czemu.
2) ciesz sie ze masz za niskie obroty, bo ja mam raz za niskie a raz do 3000rpm same lecą...
3) zastanawiam sie czy to nie ma zwiazku z np. sondą... albo zlym dzialaniem pompy hamulcowej (podobno to ma jakiś związek z obrotami, poniewaz naciskajac hamulec na biegu jalowym obroty wzrastaja - nie mam pojecia)
4) nikt nie potrafi pomoc...

LIO
04-09-05, 19:29
Czy to normalne ze naciskajac pedal hamulca na biegu jalowym obroty wzrastaja
normalne

demon86
21-05-06, 16:36
mam taki sam problem, bez filtra powietrza idealnie chodzi 800 obr., a jak zaloze filtr i uruchomie to 3000+ obrotow sam osiaga:/ i nie wiem co robic. Moze filtr wywiera na cos nacisk, ale na co?? Jak pochodzi normalnie i nastepnego dnia uruchamiam to sam wchodzi na 3000+ , i trza znowu zdjac filtr, poruszac wszystkich i wsio wraca do normy, na gazie nawet nie probuje jezdzic, bo pierw musi chodzic idealnie na paliwie, zeby gazem sie bawic. Jest w stanie ktos pomoc??

arszenik
22-05-06, 09:25
wiesz co stary? zmienilem filtr powietrza na nowy i mi problem zniknal jak reka odjac, zapomnialem o skaczacych obrotach w mojej hondzie :shock: nie wierzylem bo ojciec mi mowil ze "zmien filtr, zmien filtr" mysle co ma filtr do tego, a jednak... :shock:

zmien filtr!

marcinEZG
22-05-06, 18:44
kurde to moze i ja wymienie filtr powietrza u siebie ;)