PDA

Zobacz pełną wersję : Drgania budy



Robkoo
27-10-13, 17:40
Witam. Moje d15b7 jak się rozgrzeje na wolnych obrotach wywołuje drgania całe budy. Silnik pracuje równiutko, obroty nie falują, widać jak osprzęt silnika typu zbiorniczki drżą. Obroty oscylują w granicy 900. Co może być przyczyną ?

Kriss91
27-10-13, 21:20
Możliwości jest wiele, ale ja obstawiałbym nierówną pracę silnika wynikłą z usterek ukł. zapłonowego lub uszkodzone poduszki silnika.

Robkoo
27-10-13, 22:55
tyle, że silnik chodzi jak zegarek, równiutko

Genax
27-10-13, 22:58
Jak siedzisz w kabinie to też to odczuwasz?

Robkoo
27-10-13, 23:18
tak, czuć to na kierownicy i ogólnie przenosi się na deskę, trochę to wygląda tak jakby miał za niskie obroty tyle, że tak jak pisałem niby pokazuje 900. Nie faluje, ogólnie chodzi równo.

Genax
27-10-13, 23:42
Takie głupie pytanie zadam. Czy jak dodasz gazu do drgania ustają? Mówisz, że na zimnym silniku nie ma wibracji lecz na ciepłym. Silnik na zimnym jest na ssaniu więc obroty są utrzymywane gdzieś przy 1500. W jakim stanie masz poduszki silnika? Może problem w nich leży. Jak wciskasz sprzęgło to dzieje się coś?

Robkoo
28-10-13, 00:57
silnik jest po kapitalce, robiony był jakieś 15 tys temu. Przy remoncie założone było nowe sprzęgło i jak wciskam, to nie ma zmian. Jak obroty są wyższe to drgania ustają. Mam popękaną dolną poduszkę skrzyni biegów, po jej demontażu drgania nie powiększają się, reszta poduszek w porządku, wszystkie sprawdziłem.