PDA

Zobacz pełną wersję : NIe załacza sie wentrylator Civic 92r



pacha
09-03-08, 13:59
Witam Panowie niedawno wymieniałem termostat,uszczelke pod głowicą, a teraz gdy zrobiło sie cieplej gdy auto pracuje na biegu jałowym to podnosi mi sie temp i nie załącza sie wentylator w czym moze tkwić problem??Dziękuje za Odpowiedzi

[ Dodano: Nie 09 Mar, 2008 ]
Dodam jeszcze tylko ze temp wzrasta mi gwałtownie np podczas stania na światłach itp.gdy jade wskazowka temp opada...

[ Dodano: Nie 09 Mar, 2008 ]
Dodam jeszcze tylko ze temp wzrasta mi gwałtownie np podczas stania na światłach itp.gdy jade wskazowka temp opada...

Spoon
09-03-08, 16:38
Zepnij "na krótko" - sprawdź czy w ogóle wentylator kręci.

skolopendra
09-03-08, 17:47
wentylator kręci.
a jak kręci to ponownie sprawdź termostat ,przewody ,ilość płynu ,odpowietrzenie ,korek
itp

pacha
09-03-08, 21:01
a jak to zrobić zeby spiąć na krótko??

skolopendra
09-03-08, 23:00
szukajka się kłania

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20878&highlight=wy%B3%B1cznik+termiczny
+
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

stempel
09-03-08, 23:40
Mi sie wydaje ze padl ci czujnik wlacznika wentylatora ktory znajduje sie kolo termostatu.

pacha
10-03-08, 08:03
poradze sobie z wymiana tego czujnika wlaczania wentylatora?czy jest to powarzniejsza wymiana?i ile moze sie cenic owa czesc? Dodam ze nie jestem mechanikiem:-)

Hikiel
10-03-08, 09:04
Wystarczy go wykrecic i wkrecic nowy. Chyba klucz 17, nie pamietam juz. Jesli to jego wina...

maciek7600
10-03-08, 10:35
Kolego zeby sprawdzic wyciagnij wtyczke od czujnika przy termostacie i zewrzyj w srodku kawalkiem przewodu wtedy zobaczysz czy dziala wentylator jezeli tak to znaczy ze czujnik jest do wymiany (koszt ok 60zl)

pacha
10-03-08, 16:50
OK wienc sprawa wyglada nastepująco..tak jak juz pisałem jestem swiezo po wymianie uszczelki pod głowicą,termostatu(wienc jest sprawny)...sprawdzałem wentylator działa gdy zwarłem wtyczke od czujnika...załwazyłem tez ze wentylator włacza sie gdy wskaznik temp.wskoczy ponad połowe ;-) jednak mimo to gdy nadal troche pojezdze i silnik złapie temp to wskazowka idzie w kierunku gory..nawet w trakcie jazdy co dziwne bo chyba wtedy powinna opaść..czasami troche opada ale powoli znowu idzie ku górze..Panowie Pomocy oboje z mechanikiem niewiemy co sie dzieje....czyzby faktycznie ten czujnik??co jest niatak?? termostat działa prawidłowo płyn chłodzący jest..a jadnak mimo to silnik czasami łapie tem(ostatnio nawet płyn mi wywaliło z zbiorniczka wyrownawczego jak osiagnał wysoka temp.Pomocy

skolopendra
10-03-08, 17:02
i silnik złapie temp to wskazowka idzie w kierunku gory..nawet w trakcie j

nie wykluczone że np chłodnica jest stara i za kamieńiona

pacha
10-03-08, 19:51
dzisiaj podczas uzytkowania mojej hani temp nie wybiegła powyzej czerwonego pola jednak załwarzyłem ze w trakcie jazdy wskazowka temp czesto zmienia swoje połozenie wychodzi powyzej połowy po czym opada co jakis czas i utrzymuje sie na połowie itd...takie wachania wskazowki temp ukazujące sie w trakcie jazdy....czy nasowa sie juz komuś jakaś myśl co to moze być?? czy nie ma takich objawów gdy np chłodnica sie zapowietrzy?Dziekuje za Odpowiedzi

[ Dodano: Pon 10 Mar, 2008 ]
Panowie Pomóżcie

piroman
27-03-08, 20:59
Podepnę się do tematu bo nie ma co zakładać nowego. U mnie sprawa wygląda tak - wentylator nie załącza się, po zwarciu wtyczki przy czujniku termicznym (włączniku wentylatora) działa. Wszystko więc wskazywało na padnięty włącznik więc go wymieniłem. No i niestety dalej sie nie załącza nawet jak wskazówka od temp przekroczy połowę. Termostat wymieniony jakieś 2 miesiące temu - na pewno działa bo oba węże od chłodnicy są gorące (dolny troszkę mniej). Sprawdziłem też stary włącznik wentylatora i niby też był OK. No więc już nie mam siły do tego...

Hikiel
27-03-08, 23:07
Byspiecznik :d

piroman
28-03-08, 08:52
To nie
Byspiecznik :d bo by sie nie zalaczał przy zwarciu wtyczki włacznika termicznego a poza tym od sprawdzenia bezpiecznikow to cala zabawe zaczalem...

GAWRON
28-03-08, 10:08
a moze pompa wody sie skiepściła? Kiedy robiłeś rozrząd (pompa jest jednym z jego elementów) ?? :)

piroman
28-03-08, 10:35
Pompa wody byla wymieniana z rozrzadem 3 miesiące temu...

GAWRON
28-03-08, 11:42
z reguły trzeba szukać usterki tam gdzie sie ostatnio robiło. Pewnie ten nowy termostat jest uwalony. Najprościej byłoby dorwać kogoś z takim samym cifem i przełożyć na chwilunie termostat i zobaczyć czy przypadkiem wszystko do normy nie wraca.

piroman
30-03-08, 14:36
Jak już pisałem termostat raczej jest OK bo oba węże od chłodnicy się nagrzewają a przed wymianą termostatu też jakoś nigdy nie widziałem żeby wentylator chodził.. Wskazówka od temp. idzie ponad połowę a wentylator dalej sie nie załacza nawet jak jest na 3/4 skali.
Pokombinuję jeszcze z tymi włacznikami chyba że macie jeszcze jakieś inne pomysły to chetnie posłucham...

maciek070188
03-04-09, 20:53
tez to ****a mam i nie wiem czujnika nie wymienilem jeszcze i nie wiem czy wymienic?;/ jak mowisz ze ci nic nie dalo hmmm

piroman
03-04-09, 20:59
tez to ****a mam i nie wiem czujnika nie wymienilem jeszcze i nie wiem czy wymienic?;/ jak mowisz ze ci nic nie dalo hmmm

w moim przypadku to był jednak termostat, wymieniłem po raz drugi na termostat nipparts i problem sie rozwiązał...

maciek070188
03-04-09, 21:22
ale ja mam nowy werneta i jest dobry puszcza wode tak jak trzeba albo wina tkwi w czujniku lub w puszcze z bezpiecznikami tymi do wentylatora