PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 gaśnie!



I Love Civic
26-10-13, 21:28
Witam! Wjeżdżając przed chwilą do garażu podczas puszczenia hamulca na jałowych obrotach przygasa mi samochód prawie do momentu zgaszenia po czym po chwili wraca na jałowe, zrobiłem tak jeszcze parę razy i cały czas jest to samo ;/. Moje pytanie czym to jest spowodowane i jak to można naprawić?
P.S od kupienia miałem problem z tym, że jak spadała na jałowe to wszystko (światła, podświetlenie zegarów) maksymalnie się przygaszają i wm sport nasuwa mi po tylnim zderzaku i trzęsie całą budą, ale to jest chyba przyczyną za niskich obrotòw na jałowych. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

yautja
28-10-13, 08:39
Podkręć sobie obroty na jałowym czarną śrubką z tyłu gaźnika. Na włączonych światłach ustaw tak, żeby silnik chodził równo (okolice 800-900 obr./min.) jeśli nie masz obrotomierza.
http://www.civic5g.pdg.pl/foty/reg_d13b2/reg_d13b2_1.jpg

Genax
28-10-13, 10:57
No i oczywiście czyszczenie krokowca.

I Love Civic
28-10-13, 12:28
Dzięki poprawiło mi się podświetlenie i nie trzęsie budą tak, ale problem z przygasaniem przy puszczaniu hamulca jest cały czas...

Co do czyszczenia to zaraz się za to biorę, bo chwilowo robię uszczelkę podszybia bo woda mi się leje podczas deszczu a miałem to już pół roku temu zrobić :p

Genax
28-10-13, 12:33
Masz ją na gazie? Wyczyściłeś krokowca?

I Love Civic
28-10-13, 12:43
Nie czyściutka benzyna. Honda nigdy na gaz :p

Zaraz się biorę za czyszczenie

yautja
28-10-13, 12:54
Ale "przygasa" przy puszczeniu pedału hamulca, czy po jego wciśnięciu (na chwilę)?
Jeśli przy wciśnięciu, to w sumie normalne, bo serwo pobiera podciśnienie z kolektora ssącego.
Jeśli rzeczywiście przy puszczeniu, to możesz mieć coś z rzeczonym serwem nie tak.

I Love Civic
28-10-13, 15:02
No właśnie przy puszczeniu hamulca spada do takich obrotów jak by miała zgasnąć ale po chwili wraca na jałowe. Właśnie starszy mi przed chwilą powiedział, że prawdopodobnie coś z serwem.

yautja
28-10-13, 15:47
Nad serwem masz zaworek kierunkowy na wężu. Powinien puszczać tylko w stronę kolektora (tak, jak strzałka na nim). Wymontuj go, dmuchnij, dowiesz się czy tak jest ;)

I Love Civic
28-10-13, 19:54
Po wyczyszczeniu tej rurki efekt się troszkę zmniejszył, ale to jeszcze mnie nie satysfakcjonuje...

zabor
28-10-13, 23:09
Miałem tak samo w D13 jak u Ciebie. Ta śrubka i czyszczenie krokowca nic nie pomagało. Za jakiś czas od tej sytuacji silnik na jałowym gasł kompletnie. Sprawdź aparat zapłonowy pod kopułką czy się w środku nic nie posypało jak u mnie kiedyś ;)

czlowiekzblizna
29-10-13, 18:02
Sprawdź na kompie czy nie wyskakuje Ci błąd z czujnikiem temp. powietrza dolotowego. Zdaje się, że mam podobny problem i po odpalaniu musze chwilę przytrzymać gaz, bo nawet nie włącza się ssanie. Czujnik wymienie w przyszłym tygodniu, zobaczymy czy coś to da..

I Love Civic
29-10-13, 23:25
Czlowiekblizna, raczej wątpie, że to wina czujnika albo komputera, bo na jałowych nie mam już problemu, podkręciłem obroty i wszystko gra, teraz tylko muszę zlikwidować problem z przygasaniem przy puszczeniu hamulca. Zabor kopułka sprawna bo była wyjmowana ;p. Stawiam na zepsute servo ale niestety nie zrobię tego teraz, bo Hanka od jutra leci na urlop do lakiernika ;D