PDA

Zobacz pełną wersję : zagotowany płyn



alkomix
25-10-13, 19:15
witam dzisiaj zobaczyłem ze mi sie płyn chłodniczy w zbiorniczku zagotował i jest w nim olej:( to uszczelka głowicy ? czy cos innego bo nie znam sie :rolleyes: i jaki koszt tego naprawy? samochod to ej2 d15b7

Seba27
25-10-13, 19:33
Uszczelka raczej - albo glowica.
Koszt - ciezko oszacowac - zalezy co bys wymienial ale z rozrzadem, paskami, filtrami, termostatem, obrobka glowicy, plukaniem, plynami itd itd to w jakochs 2000 sie zamkniesz

alkomix
25-10-13, 21:36
aha to ładna cena mnie czeka :D

Jacek1983
25-10-13, 21:51
Trzeba najpierw ustalić, czemu uszczelka padła, nie przegrzałeś motoru przypadkiem? Może masz coś z chłodzeniem? Na pewno musisz przejrzeć przy okazji cały układ chłodniczy - drożność chłodnicy, pompę wody [i tak będziesz zwalał rozrząd, więc zweryfikujesz, czy pompa jest ok, czy nie, jak nie - to wymień razem z rozrządem], termostat, czujniki - te pod aparatem i ten przy termostacie, odpowiedzialny za włączanie wentylatora przy chłodnicy.

Na bank masz do zrobienia:
- głowica do sprawdzenia i pewnie do planowania, może nie trzeba będzie jej remontować, jak szczelna;
- olej i płyn chłodniczy na pewno do wymiany /+filtr oleju i płukanie układu chłodzenia/;
- nowa uszczelka pod głowicę OEM Hondy [ w Haparts masz za 260 PLN]
Jeśli będziesz miał szczęście, to tyle wystarczy i będziesz jeździć dalej, za wiele mniej, niż te 2 tysiące ...

Jeżeli natomiast:
- będzie uszkodzona w jakikolwiek sposób pompa wody - wymieniaj cały rozrząd /circa ok. 400 PLN więcej na graty/;
- termostat przy sprawdzeniu będzie wolno sie otwierał bądź wcale - wymieniaj go też /oem 120 PLN, zamienniki ok. 60 zł/;
- czujniki będą źle podawać temp., to też je wymień /za cholerę nie wiem, jak je sprawdzić dokładnie, poszukaj na Forum - choć podobno rzadko padają];
- w najgorszym razie pęknięta głowica - kupno używki to zawsze ryzyko, a remont to parę setek, jak nie tysia pochłonie ...

Powodzonka !

alkomix
25-10-13, 22:33
Auto stoi wiecej jak jezdzi dzisiaj zrobilem 30 km. I zobaczylem jak wrocilem do domu ze sie dymi pod maska i zagladam a tam plyn wyplulo ze zbiorniczka. Wskazowka od zagrzania silnika nie podniosla sie . Po wekendzie zabiore sie za rozbieranie.dzieki za info. Po przemysleniach prawdopodobnie coupetka idzie na handel zobacze jeszcze ile mnie remont wyniesie po rozebraniu auta...................

piotreek23
26-10-13, 15:35
E tam słupek podmień na sprawny i po krzyku. Taniej pewnie wyjdzie niż remont.

Seba27
26-10-13, 15:41
E tam słupek podmień na sprawny i po krzyku. Taniej pewnie wyjdzie niż remont.

A skad te slupki bierzesz? Wszyscy tak gadaja slupek, slupek a przy wymianie slupka wiesz co wkladasz?
Niewiele mniej cie wyjdzie kolejny silnik w ciemno, chyba ze masz pewne zrodlo.
Bo cenowo wychodzi niewiele mniej

piotreek23
26-10-13, 15:51
@Seba27 fakt ) słupki nie biorą się z kosmosu ani z drzewa ;) ale jak od kogoś zaufanego brać np. po swapie czemu nie. W moim przypadku remont D14 a wymiana słupka to znacznie taniej mam wymiane.

wiesko1261
26-10-13, 15:58
@Seba27 fakt ) słupki nie biorą się z kosmosu ani z drzewa ;) ale jak od kogoś zaufanego brać np. po swapie czemu nie. W moim przypadku remont D14 a wymiana słupka to znacznie taniej mam wymiane.
popieram można trafić naprawdę dobry słupek ,kolega swapował d15b i sam brałem dla sąsiada (panewki) d14 za 400 kompletny z osprzętem ,po zdjęciu pokrywy środek bielutki jak nowy (lepiej wyglądało niż w moim) :)

alkomix
26-10-13, 16:13
no własnie panowie ja za bardzo sie nie znam i dla tego nie wiem co na prawde mam wymienic i ile to wyjdzie tak naprawde ale na chłopski rozum to trzeba rozebrac auto i przejrzec wszystko tak jak napisał jacek1983 :) tylko jak to zauwazyc czy słupek jest cały i ta głowica do sprawdzenia. a własnie co by podeszło do tego silnika cos innego niz seryjnego bo moze bu tak cos trafił lepszego i mocniejszego :D Także jak mozecie to pomóżcie panowie :)

alkomix
26-10-13, 22:33
panowie czy to jest ta uszczelka d16y8 :)http://haparts.pl/12251-p2j-004.html pytam o ta bo planuje mini me prawdopodobnie :D sory ze nie edytowałem tamtego postu bo zapomniałem :D