PDA

Zobacz pełną wersję : GAZ CIVIC 1.4, 98 ROK, same problemy...



xt6000
07-03-08, 09:35
Witam.

Dziewczyna kupiła Civica 1.4, wersję 3 D , 75 konną. Najechane ma bardzo niewiele bo niecałe 88 tyś jak na ten rok. Niedawno oddławiałem ją wyjmując tą zwężkę na dolocie i z 14 s do 100km/h zrobiło się nieco ponad 10 s do 100km/h. Radość nie trwałą długo. Został założony gaz i zaczęły się problemy. Auto znowu ma około 14 s do 100 km/h. Byłu już raz wymieniany mikser od gazu bo miał 30 mm średnicy ( zwężka, którą wyjąłem przed rozdławieniem auta miała 27 mm ). Gazownik założył mikser 32 mm ale .... wsadził w dolot plastikową rorę zwężającą ilość powietrza bo podobno było go za dużo i był problem z lambdą. Czyli wymiana miksera była nipotrzebna bo i tak idzie za dużo powietrza. Jak zwiększyć ilość gazu ? Mamy instalację z komputerem i silniczkiem krokowym. Czy może lepiej wymienić ten krokowy na zwykłą śrubę ??? Może nie jest on w stanie obsłużyć tej ilości powietrza ? Żałuję że wzięliśmy sekwencji bo była droższa tylko o 500 zł ale gdybym wiedział że tak ją zmuli w życiu był się na to nie zgodził. Pomijam fakt że przy wyrzuceniu luzu przy większych prędkościach przygasa... Panowie macie jakiś sposób aby zwiększyć jej moc ??
Jaką wewnątrzną średnicę powinien mieć mikser ?
Czy wasze civicy na gazie nie traca za bardzo mocy mając krokowca ?
Na paliwie niestety też ją muli po założeniu gazu.... to przez tą plastikową rurę zwężającą..

Byłem juz u dwóch gazowników, u jednego już kilka razy i lipa. Jaki kabelek kupić i jaki program zainstalować na kompie aby samemu móc programować komputer od gazu ? Poprosiłbym o kulka istrukcji...

Pozdrawiam wszystkich - xt

rafalb33
07-03-08, 10:48
Trafiles na jakiegos szarlatana.... Osobiscie nigdy bym nie zalozyl 2 gen. Ale jak czytam co ten koles ci na wkladal to masakra. Najlepiej jedz do niego niech wyciagnie caly ten syf i doplac do sekwencji.
Chociaz sekwencja sama sie nie zalozy, a tym bardziej nie wyreguluje. Ustawienie jej jest zdecydowanie trudniejsze niz zwyklej instalacji. A ten koles to jakis magik.

Jak chcesz jakies programy do gazu to pisz na pw bo mam tego ... duzo :d
Interfejs na allegro kupisz byle jaki.

xt6000
07-03-08, 12:14
... i jeszcze jedno pytanie, ile ma wynosić czas przełączania się z benzyny na gaz? Byłem już kilka razy u dwóch gaziarzy ale żaden nie potrafi dobrać odpowiedniego czasu, za każdym razem szarpie podczas przełączania się z benzyny... czas chyba 1,5 sek przy 2300 obrotów/min.


Może zamiast krokowca dać zwykłą śrubę ?

Bassmaster
07-03-08, 20:19
wsadził w dolot plastikową rorę zwężającą ilość powietrza bo podobno było go za dużo i był problem z lambdą
Toż to sposoby z epoki kamienia łupanego!

Mamy instalację z komputerem i silniczkiem krokowym. Czy może lepiej wymienić ten krokowy na zwykłą śrubę
Jeśli tak zrobisz, to będziesz miał instalację I gen.
Prawda jest taka, że mikser zawsze zmuli ci silnik zwężając dolot (jego średnica to ok. 30-35mm). Ja gdy go miałem założonego dodatkowo odczuwałem dziurę podczas przyspieszania przy ok. 2000obr.
Wyjścia z sytuacji są trzy :)
Podane w takiej kolejności jakbym ja to zrobił (oczywiście wybór należy do ciebie):

1. Jak napisał kolega

Najlepiej jedz do niego niech wyciagnie caly ten syf i doplac do sekwencji.
Zakładając, że gazownik to zrobi dopłacisz 500zł + ewentualnie za zamontowanie sekwencji. Kabelek za ok. 50zł kupisz na Allegro i sam sobie w domu będziesz mógł regulować.

2. Kup BLOS-a i załóż go zamiast miksera (nie będę się rozpisywał co to, poczytaj ten temat: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=41818), gdyby gazownik nie chciał ci zdjąć tej instalacji i założyć sekwencji, to jest to najlepsza alternatywa pomiędzy instalacją II gen, którą masz a sekwencją. Koszt to ok. 350zł na Allegro.

3. W ostateczności szukasz porządnego warsztatu LPG (bo zakładam, że do tego już nigdy nie wrócisz), który ci zrobi porządek z instalacją na mikserze (zdejmą rurę zwężającą dolot i wyregulują ale cudów z krótszymi czasami do "setki" się nie spodziewaj). Koszt to średnio 50zł za regulację (bywa taniej).