PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy Honda Civic 1.5 16V



woalex
06-03-08, 22:25
Witam problem polega na tym na tym ze jak jade na biegu obojetnie jakim to gdy puszcze gaz i schodzi z obrotow silnik to jest takie brzeczenie w skrzyni biegow!identyko jest gdy przyspieszam!mial ktos taki przypadek co to moze byc tego wina? :/

sz3rsz3ń
06-03-08, 23:05
Z opisu wygląda na łożysko oporowe sprzęgła ... no ale to tylko mój strzał.

Motyl
06-03-08, 23:52
to jest takie brzeczenie w skrzyni biegow!

a skąd wiadomo, że to w skrzyni?

a skoro to według ciebie w skrzyni to jak jest z tym dźwiękiem przy wysprzęglaniu? jest czy go nie ma?

woalex
06-03-08, 23:54
Motyl, to jest tak jak wciskam sprzeglo to cichnie.a jak jade to chuczy w skrzyni.

Motyl
07-03-08, 00:18
chuczy :bicie: "huczy"!!!


łożyska w skrzyni, przy okazji można też zmienić oporowe, ale nie koniecznie

sz3rsz3ń
07-03-08, 15:10
Też chciałem strzelać w łożyska w skrzyni ...ale jakoś mi się wydało dziwne że wszystkie siadły na raz .... więc pierwsza moja myśl to jednak łożysko sprzęgła.

kwadrat
07-03-08, 18:25
miałem taką samą sytuacje, niestety okazało się że to łożyska w skrzyni, do tego robie przy okazji sprzęgło bo było już trochę zużyte i szkoda by było zwalać skrzynie 2 raz za 2 czy 3 miesiące.

marcov
07-03-08, 18:42
Też chciałem strzelać w łożyska w skrzyni ...ale jakoś mi się wydało dziwne że wszystkie siadły na raz .... więc pierwsza moja myśl to jednak łożysko sprzęgła.

Lozyska w skrzyni i lozysko oporowe charakteryzuja sie calkiem innymi objawami wiec chyba cos ta pierwsza mysl nie byla trafna albo poprostu nie wiesz ktora niesprawnosc jak sie objawia.

Podczas jazdy lozysko oporowe ma wolne i nie pracuje dlatego podczas jazdy nie mozna uslyszec tego lozyska, gdy szum milknie po wcisnieciu sprzegla tzn ze lozyska na walku sprzeglowym powiedzialy "papa"

woalex
07-03-08, 21:54
a wiecie jaki koszt naprawy tego jest??miej wiecej

marcov
08-03-08, 00:32
najtaniej bedzie dorwac uzywana skrzynie w dobrym stanie

sz3rsz3ń
08-03-08, 15:43
Lozyska w skrzyni i lozysko oporowe charakteryzuja sie calkiem innymi objawami

Jak już się czepiamy to nie łożyska się charakteryzują objawami a raczej ich defekty, uszkodzenia itp.

A jeśli chodzi właśnie o awarię to mój znajomy w angliku miał taką sytuację ...wymienił skrzynię i .... lipa....bo się okazało że właśnie łożysko oporowe blokuje tarcze (zwyczajnie przyrdzewiało i się nie ślizga jak powinno) i sprzęgło nie dociska do końca ... pod nogą nie było czuć ...sprzęgło się nie paliło ...ale buczało podczas jazdy. wymiana sprzęgła wraz z łożyskiem pomogła ...a stara skrzynia poszła na allegro jako sprawna.

Motyl
08-03-08, 15:49
najtaniej bedzie dorwac uzywana skrzynie w dobrym stanie

nie wiem skąd pomysły na takie rady?
jak niby sprawdzisz, czy używana skrzynia ma dobre łożyska?? uwierzysz na słowo sprzedającemu??

marcov
09-03-08, 13:17
najtaniej bedzie dorwac uzywana skrzynie w dobrym stanie

nie wiem skąd pomysły na takie rady?
jak niby sprawdzisz, czy używana skrzynia ma dobre łożyska?? uwierzysz na słowo sprzedającemu??


Mozna np kupic tutaj na forum, ja sie nie przejechalem

woalex
09-03-08, 15:16
trzeba pomyslec nad skrzynia.a miej wiecej jaki koszt wymiany tego lozyska moze byc??