PDA

Zobacz pełną wersję : opis budowa instalacji silnikowej!!!



marcin29
01-09-05, 15:19
witam wszystkich. :)

Na samym poczatku chce powiedziec iz jestem włascicielem hondy civic 1.4i rok 1996/97 od 2 tygodni i potrzebuje ogromu waszej wiedzy.
Sprawa wygląda nastepujaco , na allegro zakupiłem sobie komplet magnetyzerów expandera.Wszystko było by ok ale gdy podniosłem maske auta okazało sie ze niewiem gdzie znajduje sie przewód doprowadzający paliwo do wtrysków.
Przeszukałem cały net z jakimis stronkami, obrazkami aby był opisany silnik wraz z całą instalacją pod maską auta i klapa( opisy na obrazku wszystkich zbiorniczków do płynów do czego sa i co tam wlewac,poprostu wszystko jak dla poczatkujacego).Dlatego postanowiłem brac aktywnie udział w rozmowach na forum a co za tym idzie czerpac wiedze jaka widze posiadacie.
Jesli ktośposiada jakies linki do stron z fotkami silnika i opisami jak to bywa w książkach co gdzie i z czym jesc bardzo bym był wdzieczny za przesłanie mailem lub kontakt na gg.

Pomyslałem ze osoby o ogromnej wiedzy powinni pomyslec o napisaniu takiego posta co gdzie sciagali z netu czyli takie linki przydatne poczatkujacym maniakom marki honda.

pozdrawiam i dziekuje za wszelką pomoc.
Marcin29. :D

LIO
01-09-05, 15:25
na allegro zakupiłem sobie komplet magnetyzerów expandera.Wszystko było by ok ale gdy podniosłem maske auta okazało sie ze niewiem gdzie znajduje sie przewód doprowadzający paliwo do wtrysków

załóż gdziekolwiek te magnetyzery, nie musi to być na przewodzie paliwowym, moze być równie dobrze na przewodzie od spryskiwaczy, efekt będzie ten sam :D

Peter
01-09-05, 15:28
Tylko nie magnetyzery... :x

Najprościej to idz za przewodem od filtra paliwa...

marcin29
01-09-05, 15:48
a czemu nie magnetyzery czy ony szko0dzą wydaje mi sie ze nie i kolesie mają pozakładana i wydaje sie ze jest znaczaca róznica w spalaniu i dynamice samochodu.

ppm702
01-09-05, 15:51
marcin29, jakoś magnetyzery do mnie nie przemawiają... I prośba żebyś zmienił temat, to ułatwi innym korzystanie z opcji "szukaj" :)

marcin29
01-09-05, 15:57
czy teraz opis bedzie lepszy?

a co z tymi linkami do fotek z opisami co gdzie pod masa , jest jakas szansa dostac cos takiego czy tylko ksiązka?

rAku*
01-09-05, 16:39
Magnetyzery to jeden wielki pic na wode, jakby bylo to takie dobre to by to seryjnie montowali. Poprostu ktos cos takie stworzyl i robi na tym swietna kase.

pozdro.

rem36
01-09-05, 17:08
pytanie jest gdzie jest przewod a nie czy sa dobre czy złe bo to juz wszyscy wiemy, przewod doprowadzajacy paliwo znajduje sie na fotce na pierwszym planie, idzie od filtra paliwa ( czarn puszka w lewym dolnym rogu) do listwy wtryskow.
http://img97.imageshack.us/img97/9939/kolektor00185mn.th.jpg (http://img97.imageshack.us/my.php?image=kolektor00185mn.jpg)

marcin29
01-09-05, 17:21
REM36 dzieki ci bardzo za odpowiedz, jest to jedyna jak narazie w 100% konkret odpowiedz.Wszyscy skupili sie na magnetyzerach a nie odpowiedzieli na moje pytanie.
Jeszcze raz wielkie dzieki za fotke.A moze ty wiesz gdzie są jakies fotki z opisami tak jak to widac na twoim zdjeciu co gdzie jak jest poukładane pod maską.Takie zdjecia pogladowe są super sprawa dla poczatkujących.

moze jakies linki co kolwiek z obrazkami.

pozdro dla konkretnie odpowiadających!!!

rem36
01-09-05, 17:37
Wszystko jest dokładnie opisane w manualu, gdzies w archiwum albo w FAQ powinny byc linki, jak czegos nie wiesz to wklej zdjecie zaznacz oco chodzi i napewnoe ktos ci odpowie.

mountez
01-09-05, 17:46
http://www.honda.co.uk/owner/workshopmanuals2.html

dla ciebie pewnie

http://www.honda.co.uk/owner/CivicManual/index.html

Peter
01-09-05, 17:56
Najprościej to idz za przewodem od filtra paliwa...

Umiemy czytać ze zrozumieniem..?

BikeArt
05-09-05, 07:34
A ja taK DODam o tych magnetyzerach. Otoz to wcale nie jest taki pic na wode gdyz urzadzenie znane jest od jakis 20 latek, tyko ze przez ostatnie 19 byly uzywane w zasadzie tylko w przemysle czy rolnictwie w kazdym razie w maszynach ciezkich. I naprawde spelniaja swoje zadanie (poza Oplami, Fordami i Mitsubishi nie wiadomo czemu ;) ) I ja tu mowie tylko i wylacznie o magnetyzerach naprawde znanych swiatowych producentwo a nie o jakims chlamie z Allegro :lol: :lol: :lol: Z czystej ciekawosci zalozylismy kiedys to do kumpla auta i...o dziwo wg naszych niezbyt obliczen (pewnie z dokladnoscia nie jest najlepiej ale cii ;) ) wychodzilo w miescie jakies 10% oszczednosci przy spalaniu a to chyba niezly wynik :lol:
Mowiac krotko..dobry magnetyzer cos na pewno da przy japoncu ale osobiscie tego nie zaloze :P bo nie uznaje ladowania pod maske zbednych rzeczy tak samo jak nigdy sie nie przekonam do zagazowania civa..to jest morderstwo ;)

A tak wogole to sorry za mala dygresje nie zwiazana z tematem ale sie powstrzymac nie moglem :P

rAku*
05-09-05, 11:12
Jezeli wolisz zeby hania stala wiecej niz jezdzila to spoko :) Ja zalozylem gaz i chociarz moge jezdzic tanio, a to ze ktos powiedzial ze hondy sie nie gazuje to co mnie to obchodzi ceny paliw sa chore i dlatego to zrobilem. Na gazie to ja sobie moge jezdzic nawet rano po buleczki po sklepu ktory jest blok dalej :)

pozdro.

ppm702
05-09-05, 12:34
Na gazie to ja sobie moge jezdzic nawet rano po buleczki po sklepu ktory jest blok dalej
No to nie do końca, bo rozpalasz na etylinie i nie było by tak tanio :P ;) Też jeżdżę na LPG i nie widzę w tym nic złego :D Sorki za OT i ciekaw jestem prawdziwej sprawdzonej opinii o magnetyzerach a nie samej teorii ;)

BikeArt
05-09-05, 18:37
hee spokojnie bez nerwacji ja nie mowie ze moje zdanie ma miec na kogos wplyw napisalem co mysle i tyle...i ja sobie po buleczki smigam na paliwq bo lubie :lol:
To tylko bylo wyrazenie opini prostego czlowieczka, wszystko to kwestia gustu i...no wlasnie cen paliwa bo te z pewnoscia zdrowe to nie sa :lol:

Tak wiec bez stresu rAku ;)

A odnosnie sprawdzonej opinii..zapraszam do Zgierza na Przygraniczna. Gosc wie o nich chyba wszystko :lol: ...znaczy moim prostym zdaniem oczywiscie :D zeby nie bylo

rAku*
05-09-05, 19:53
Alez ja sie nie stresuje :)
Tylko wyrazilem swoja opinie.

pozdrawiam.

BikeArt
05-09-05, 20:26
:lol: i spoko :lol:

chichol
06-09-05, 03:48
i ja sobie po buleczki smigam na paliwq bo lubie Laughing
To tylko bylo wyrazenie opini prostego czlowieczka, wszystko to kwestia gustu i...no wlasnie cen paliwa bo te z pewnoscia zdrowe to nie sa Laughing


Co prawda to prawda.. Człowiek zakłada sobie gaz i mówi: "sorry Winetu.. bussines is bussines" i tylko czasem mi brak tego cudownego zapachu etyliny..

sorry za OT.. :D